Jak wybrać dobre krzesło fryzjerskie?
Inne

Jak wybrać dobre krzesło fryzjerskie?

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Nowoczesne krzesło fryzjerskie stanowi główny element w salonie fryzjerskim. Krzesło jest bardzo ważne zarówno dla fryzjera, jak również klienta. Może dodatkowo urozmaicać wygląd salonu fryzjerskiego. Jednak przede wszystkim fotel fryzjerski musi zapewnić komfort klientowi w czasie wykonywanych zabiegów i usług. Musi także gwarantować samemu fryzjerowi ergonomiczną pracę. Zatem warto wybierać krzesła, które są połączeniem ciekawego designu oraz dobrej jakości materiałów, z których produkt został wykonany. 

Dlaczego odpowiednie krzesło fryzjerskie jest tak ważne? 

Dostępne na rynku fotele fryzjerskie są nie tylko bardzo estetyczne, lecz także wygodne. Jest to bardzo ważne, gdyż salon fryzjerski to mebel, na w którym najbardziej zatrzymuje się uwaga klientów. Bardzo wiele osób podczas zabiegów stylizacyjnych włosów, obcinania lub też innych usług fryzjerskich spędza na nim nawet kilka godzin. Natomiast sami fryzjerzy potrzebują miejsca wygodnego do pracy. Zatem zasady ergonomii powinny być zachowane w przypadku krzesła fryzjerskiego. W innym przypadku bardzo szybko pojawić może się ból kręgosłupa, ale także nadgarstków oraz szyi. Drugą stroną jest natomiast wygląd fotela fryzjerskiego. Jeżeli będzie on elegancki i stylowy wówczas może stać się ozdobą salonu.

Jak wygląda krzesło fryzjerskie?

Na rynku istnieje bardzo duża gama foteli fryzjerskich, które różnią się ceną, jakością, wyglądem, a także materiałem wykonania. Warto zdać sobie sprawę z faktu, że zakup fotela fryzjerskiego jest inwestycją na lata. Tym samym musi być Właściwie przemyślany. Istnieje kilka kluczowych parametrów, które decydują o jakości fotela fryzjerskiego oraz możliwości jego wykorzystania. Są to przede wszystkim wielkość, możliwość regulacji wysokości siedziska, materiał wykończeniowy, ale także podnóżki, podłokietniki, wygląd i podstawa.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Bardzo ważnym parametrem podczas zakupów fotela jest jego wielkość, która bezpośrednio zależy od wielkości samego salonu. W przypadku posiadania dużej ilości miejsca można zakupić nieco większy fotel. Natomiast to mniejszych salonów lepiej sprawdzają się fotele o mniejszych rozmiarach. 

Ważna jest także regulacja, które stanowi jeden z podstawowych parametrów. Najlepiej jest, kiedy regulacja obejmuje kilka parametrów, takich jak wysokość, wysokość podnóżka oraz zagłówka. Bardzo często wysokość fotela można regulować za pomocą pompy hydraulicznej. Jest to proste i szybkie rozwiązanie, które nie wymaga wykorzystania dużej ilości siły. Wówczas wysokością można sterować nawet w sytuacji, kiedy siedzi na nim klient. 

Podstawa to również ważny element, gdyż decyduje o tym czy fotel jest stabilny. Dlatego fotele muszą być zamontowane na bardzo solidnej podstawie. Najczęściej jest to ciężka podstawa w kształcie kwadratu lub koła. Może być metalowa, aby zwiększyć stabilność fotela. Podstawa wymaga regularnego czyszczenia, gdyż zbierają się na niej duże ilości kurzu, a także ścięte włosy. 

Ewentualnie można wykorzystać krzesła fryzjerskie będące na kółkach. Jednak wówczas mogą przesuwać się mimo wolniej, co z kolei może stanowić pewną przeszkodę dla pracy fryzjera. Ważnym parametrem jest również siedzisko, które ma gwarantować komfort klientowi. Oparcie z kolei musi być właściwie wyprofilowane. Z przypadku, kiedy salon fryzjerski obsługuje także małe dzieci można zastanowić się nad zakupem fotela fryzjerskiego właśnie dla nich. Wówczas będzie on dużo mniejszy oraz kolorowy.

Gdzie kupić wysokiej jakości krzesło fryzjerskie?

Krzesło fryzjerskie w ofercie Salonova to doskonały wybór dla osób, które poszukują wysokiej jakości połączonej z dobrą ceną. Jednak istnieje bardzo wiele miejsc, gdzie kupić można dobrej jakości krzesło fryzjerskie. Wiele salonów fryzjerskich zaopatruje się w sprzęt za pośrednictwem sklepu internetowych. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż wówczas nie trzeba martwić się o transport kropka sklepy internetowe gwarantują bardzo szybką dostawę prosto do klienta, która bardzo często jest darmowa lub w niskiej cenie.

Jak dbać o krzesła fryzjerskie?

Dzięki właściwej pielęgnacji krzesło fryzjerskie może wytrzymać bardzo wiele lat bez uszkodzeń oraz zniszczenie. Przede wszystkim należy regularnie usuwać kurz oraz zanieczyszczenia, jakie gromadzą się każdego dnia. Jeżeli krzesło wykonane jest z ekoskóry wówczas można wykorzystać delikatny płyn myjący oraz miękką ściereczkę. Należy zadbać również o to, aby krzesło ze skóry ekologicznej nie było narażone na bezpośrednie Promieniowanie słoneczne, co mogłoby doprowadzić do jego uszkodzenia lub utraty koloru.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dobry szampon jako środek poprawiający kondycję włosów
Dobry szampon jako środek poprawiający kondycję włosów
Wybierając odpowiedni szampon, ważna jest znajomość kondycji swoich włosów. Dzięki temu, zakupiony przez Ciebie produkt będzie mógł znacząco poprawić ich wygląd.
Najpiękniejsze kampanie modowe na sezon wiosna-lato 2021
Najpiękniejsze kampanie modowe na sezon wiosna-lato 2021
Obok tych kampanii modowych trudno przejść obojętnie. Sprawdź, które marki zaprezentowały się najlepiej w sezonie wiosna-lato 2021. My już wiemy!
Co potrafi medycyna estetyczna w obrębie powiek?
Co potrafi medycyna estetyczna w obrębie powiek?
Medycyna estetyczna to dziedzina, która ma na celu poprawę wyglądu i samopoczucia pacjentów poprzez różnorodne procedury kosmetyczne.
Ostatnie wpisy