Jak w przypadku nagłej choroby skontaktować się z lekarzem?
Inne

Jak w przypadku nagłej choroby skontaktować się z lekarzem?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

W przypadku nagłego przeziębienia nie musimy czekać na tradycyjną wizytę w przychodni. O wiele wygodniejszym i szybszym rozwiązaniem jest skorzystanie z konsultacji lekarskiej w formie zdalnie. Jakie są zalety takiej teleporady? Sprawdzamy.

Dzięki nowym technologiom możemy skorzystać z porady lekarskiej bez wychodzenia z domu, co jest szczególnie wygodnym rozwiązaniem, gdy nagle zachorujemy. Wizyta lekarska przeprowadzana w formie telefonicznej bądź online różni się od zwykłej konsultacji jedynie tym, że lekarz znajduje się w innym miejscu niż pacjent. Korzystając z telefonu, komputera z dostępem do internetu, aplikacji umożliwiających połączenie wideo czy czatu, lekarz może zdiagnozować problem i w zależności od potrzeb pacjenta wystawić receptę, zwolnienie albo skierowanie na badania.

Zalety teleporady

Teleporada lekarska, czyli konsultacja przeprowadzana w trybie zdalnym, ma wiele zalet. Przede wszystkim jest wygodna, ponieważ nie wymaga przemieszczania się z miejsca zamieszkania do placówki medycznej. Z tego względu jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla osób w podeszłym wieku, schorowanych czy niepełnosprawnych.

E-konsultacje wiążą się także z zaoszczędzeniem czasu, ponieważ taką wizytę zarezerwujemy w ciągu kilku minut, bez konieczności oczekiwania na połączenie z placówką bądź stania w kolejce. Na teleporadę zazwyczaj umówimy się samodzielnie, korzystając z internetowych formularzy. Wystarczy, że wybierzemy dogodny dla siebie termin i sposób przeprowadzenia wizyty (rozmowa telefoniczna, czat czy połączenie wideo itd.). Czasami konieczne może być także uiszczenie odpowiedniej kwoty, jeśli korzystamy z prywatnych abonamentów medycznych lub serwisów medycznych stworzonych z myślą o telekonsultacjach. Jednym z takich systemów, specjalizujących się w wizytach online, jest Receptomat.pl.

Kolejną zaletą teleporad jest bezpieczeństwo. Decydując się na konsultację w formie zdalnej, mamy pewność, że unikniemy kontaktu z innymi chorymi i ochronimy się przed zakażeniem. Poza tym wizyty online wyróżniają się większą elastycznością, ponieważ to pacjent decyduje, w jakim terminie ma ona się odbyć.

Telemedycyna może być dobrą alternatywą właściwie dla każdego pacjenta. Sprawdza się w przypadku osób, które nie mieszkają w pobliżu placówek medycznych bądź mają problemy z poruszaniem się. To również wygodna opcja dla pacjentów cierpiących na przewlekłe schorzenia, które wymagają regularnego przyjmowania leków (co wiąże się z częstym odnawianiem recept).

Fot.: Andrea Piacquadio/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Louis Vuitton zakupił najstarszy diament na świecie!
Louis Vuitton zakupił najstarszy diament na świecie!
Diament liczący niemal dwa miliardy lat w posiadaniu Louis Vuitton!
Platforma ArtHub – nowy projekt, który wspiera sztukę
Platforma ArtHub – nowy projekt, który wspiera sztukę
ArtHub to projekt stworzony przez Fundację Mai i Mata Kwiatkowskich, który jest poświęcony różnym aspektom kultury.
Ten hotel na szwedzkiej wyspie jest doskonałym schronieniem na czas pandemii! (i nie tylko!)
Ten hotel na szwedzkiej wyspie jest doskonałym schronieniem na czas pandemii! (i nie tylko!)
Szukasz schronienia przed pandemią? A może potrzebujesz ciszy i spokoju? Ten hotel z pewnością Ci to zagwarantuje. Położony jest na niemal bezludnej wyspie. Można się do niego dostać jedynie śmigłowcem lub łodzią. Każdy znajdzie tam chwilę wytchnienia i odpoczynku.
Ostatnie wpisy