Reklama

Jak w przypadku nagłej choroby skontaktować się z lekarzem?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

W przypadku nagłego przeziębienia nie musimy czekać na tradycyjną wizytę w przychodni. O wiele wygodniejszym i szybszym rozwiązaniem jest skorzystanie z konsultacji lekarskiej w formie zdalnie. Jakie są zalety takiej teleporady? Sprawdzamy.

Dzięki nowym technologiom możemy skorzystać z porady lekarskiej bez wychodzenia z domu, co jest szczególnie wygodnym rozwiązaniem, gdy nagle zachorujemy. Wizyta lekarska przeprowadzana w formie telefonicznej bądź online różni się od zwykłej konsultacji jedynie tym, że lekarz znajduje się w innym miejscu niż pacjent. Korzystając z telefonu, komputera z dostępem do internetu, aplikacji umożliwiających połączenie wideo czy czatu, lekarz może zdiagnozować problem i w zależności od potrzeb pacjenta wystawić receptę, zwolnienie albo skierowanie na badania.

Zalety teleporady

Teleporada lekarska, czyli konsultacja przeprowadzana w trybie zdalnym, ma wiele zalet. Przede wszystkim jest wygodna, ponieważ nie wymaga przemieszczania się z miejsca zamieszkania do placówki medycznej. Z tego względu jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla osób w podeszłym wieku, schorowanych czy niepełnosprawnych.

E-konsultacje wiążą się także z zaoszczędzeniem czasu, ponieważ taką wizytę zarezerwujemy w ciągu kilku minut, bez konieczności oczekiwania na połączenie z placówką bądź stania w kolejce. Na teleporadę zazwyczaj umówimy się samodzielnie, korzystając z internetowych formularzy. Wystarczy, że wybierzemy dogodny dla siebie termin i sposób przeprowadzenia wizyty (rozmowa telefoniczna, czat czy połączenie wideo itd.). Czasami konieczne może być także uiszczenie odpowiedniej kwoty, jeśli korzystamy z prywatnych abonamentów medycznych lub serwisów medycznych stworzonych z myślą o telekonsultacjach. Jednym z takich systemów, specjalizujących się w wizytach online, jest Receptomat.pl.

Kolejną zaletą teleporad jest bezpieczeństwo. Decydując się na konsultację w formie zdalnej, mamy pewność, że unikniemy kontaktu z innymi chorymi i ochronimy się przed zakażeniem. Poza tym wizyty online wyróżniają się większą elastycznością, ponieważ to pacjent decyduje, w jakim terminie ma ona się odbyć.

Telemedycyna może być dobrą alternatywą właściwie dla każdego pacjenta. Sprawdza się w przypadku osób, które nie mieszkają w pobliżu placówek medycznych bądź mają problemy z poruszaniem się. To również wygodna opcja dla pacjentów cierpiących na przewlekłe schorzenia, które wymagają regularnego przyjmowania leków (co wiąże się z częstym odnawianiem recept).

Fot.: Andrea Piacquadio/pexels.com

Powiązane posty
Reklama

Depilacja laserowa dla kobiet i mężczyzn

Depilacja laserowa gwarantuje możliwość uzyskania idealnie gładkiej skóry, której nie da się osiągnąć tradycyjnymi metodami depilacyjnymi. W jaki sposób się to dzieje?
Czytaj więcej
Reklama

Elementy odzieży ochronnej

Z artykułu dowiesz się między innymi, czym dokładnie jest odzież ochronna, w jakich sytuacjach się ją wykorzystuje oraz czym dokładnie różni się ona od odzieży roboczej.
Czytaj więcej
Reklama

Ferie zimowe - jak się ubrać na taki wyjazd?

Ubrania zimowe to konieczność, gdy temperatury spadają do niepokojącego poziomu. Z reguły ferie zimowe bywają zimne oraz mroźne. Jeśli planujemy spędzać wiele czasu na zewnątrz, musimy wyposażyć się w odpowiednie ubrania. Przeczytaj ten artykuł, by dowiedzieć się więcej.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *