Jak w przypadku nagłej choroby skontaktować się z lekarzem?
Inne

Jak w przypadku nagłej choroby skontaktować się z lekarzem?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

W przypadku nagłego przeziębienia nie musimy czekać na tradycyjną wizytę w przychodni. O wiele wygodniejszym i szybszym rozwiązaniem jest skorzystanie z konsultacji lekarskiej w formie zdalnie. Jakie są zalety takiej teleporady? Sprawdzamy.

Dzięki nowym technologiom możemy skorzystać z porady lekarskiej bez wychodzenia z domu, co jest szczególnie wygodnym rozwiązaniem, gdy nagle zachorujemy. Wizyta lekarska przeprowadzana w formie telefonicznej bądź online różni się od zwykłej konsultacji jedynie tym, że lekarz znajduje się w innym miejscu niż pacjent. Korzystając z telefonu, komputera z dostępem do internetu, aplikacji umożliwiających połączenie wideo czy czatu, lekarz może zdiagnozować problem i w zależności od potrzeb pacjenta wystawić receptę, zwolnienie albo skierowanie na badania.

Zalety teleporady

Teleporada lekarska, czyli konsultacja przeprowadzana w trybie zdalnym, ma wiele zalet. Przede wszystkim jest wygodna, ponieważ nie wymaga przemieszczania się z miejsca zamieszkania do placówki medycznej. Z tego względu jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla osób w podeszłym wieku, schorowanych czy niepełnosprawnych.

E-konsultacje wiążą się także z zaoszczędzeniem czasu, ponieważ taką wizytę zarezerwujemy w ciągu kilku minut, bez konieczności oczekiwania na połączenie z placówką bądź stania w kolejce. Na teleporadę zazwyczaj umówimy się samodzielnie, korzystając z internetowych formularzy. Wystarczy, że wybierzemy dogodny dla siebie termin i sposób przeprowadzenia wizyty (rozmowa telefoniczna, czat czy połączenie wideo itd.). Czasami konieczne może być także uiszczenie odpowiedniej kwoty, jeśli korzystamy z prywatnych abonamentów medycznych lub serwisów medycznych stworzonych z myślą o telekonsultacjach. Jednym z takich systemów, specjalizujących się w wizytach online, jest Receptomat.pl.

Kolejną zaletą teleporad jest bezpieczeństwo. Decydując się na konsultację w formie zdalnej, mamy pewność, że unikniemy kontaktu z innymi chorymi i ochronimy się przed zakażeniem. Poza tym wizyty online wyróżniają się większą elastycznością, ponieważ to pacjent decyduje, w jakim terminie ma ona się odbyć.

Telemedycyna może być dobrą alternatywą właściwie dla każdego pacjenta. Sprawdza się w przypadku osób, które nie mieszkają w pobliżu placówek medycznych bądź mają problemy z poruszaniem się. To również wygodna opcja dla pacjentów cierpiących na przewlekłe schorzenia, które wymagają regularnego przyjmowania leków (co wiąże się z częstym odnawianiem recept).

Fot.: Andrea Piacquadio/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Cindy Crawford na okładce polskiego Vogue!
Cindy Crawford na okładce polskiego Vogue!
Wyjątkowa okładka polskiego Vogue! Zobacz, kto się na niej znalazł!
Ubrania z jedwabiu – jak o nie dbać?
Ubrania z jedwabiu – jak o nie dbać?
Jedwab to tkanina, do której przekonuje się coraz większa liczba osób. Z pewnością wpływ na rosnącą popularność tego materiału mają jego właściwości, jak i niezwykła miękkość i delikatność.
Męczy cię sucha skóra? Poznaj te 5 kremów idealnych na mróz!
Męczy cię sucha skóra? Poznaj te 5 kremów idealnych na mróz!
Twoja skóra jest sucha, zaczerwieniona, a podrażnienia nie dają ci chwili wytchnienia? Koniecznie wypróbuj, któryś z naszych kremów!
Ostatnie wpisy