Inne

Rękawiczki jednorazowe – jakie są ich rodzaje i zastosowanie

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Rękawice jednorazowe mają wiele różnych zastosowań – nie tylko w medycynie, choć to z nią właśnie są najmocniej kojarzone. Gdzie jeszcze przydadzą się rękawiczki do jednorazowego użytku oraz jak je wybrać, aby mieć pewność, że spełnią swoje zadanie wzorowo? Podpowiadamy, jakie rodzaje rękawiczek znajdziesz na rynku oraz jakie jest ich zastosowanie. 

Rodzaje rękawiczek jednorazowych

W sklepach medycznych i nie tylko znajdziesz wiele różnych rodzajów rękawiczek jednorazowych. Każdy z nich charakteryzuje się jednak innym zestawem cech. Jakie rodzaje rękawiczek są najpopularniejsze oraz co je wyróżnia? Najczęściej stosowany podział rękawiczek, to podział uwzględniający materiał, z którego są one wykonane.

Rękawiczki lateksowe

Najpopularniejsze są bez wątpienia rękawiczki lateksowe. Rękawiczki te są niezwykle wytrzymałe, a jednocześnie bardzo elastyczne – bez problemu dopasują się do Twojej dłoni. Co ważne, są one także odporne na różnego rodzaju uszkodzenia. Warto jednak pamiętać, że rękawiczki lateksowe wykonane są z naturalnego kauczuku, przez co mogą powodować reakcje alergiczne. Koniecznie więc sprawdź, czy Ty albo Twój pacjent/klient nie macie żadnej alergii.

Rękawiczki nitrylowe

Doskonałą alternatywą polecaną alergikom są rękawiczki nitrylowe (dostępne na przykład tutaj: https://emka-sklep.com.pl/rekawiczki-nitrylowe). Są one bowiem wykonane z syntetycznego kauczuku akrylonitrylo-butadienowego. Należy jednak pamiętać, że są one nieco delikatniejsze niż te lateksowe, przez co mogą być minimalnie bardziej podatne na różne uszkodzenia mechaniczne. 

Rękawiczki winylowe

Popularnym wyborem są również rękawiczki winylowe, czyli wykonane z PCV Rękawice te są najbardziej wytrzymałe ze wszystkich, jednak są jednocześnie najmniej elastyczne – dlatego też tak ważne w ich przypadku jest, aby dobrać odpowiedni rozmiar. 

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem rękawiczek jednorazowych, koniecznie zajrzyj na stronę https://emka-sklep.com.pl/rekawiczki-jednorazowe.

Zastosowanie rękawiczek jednorazowych

Mimo że rękawiczki jednorazowe kojarzone są głównie z placówkami medycznymi, to mają one znacznie szersze zastosowanie. Gdzie jeszcze przydadzą się jednorazowe rękawice? Przede wszystkim we wszystkich miejscach, w których istnieje ryzyko przeniesienia różnego rodzaju patogenów. Są więc one obowiązkowym elementem wyposażenia między innymi salonów kosmetycznych, studiów tatuażu, czy też laboratoriów.  Z powodzeniem możesz także używać rękawiczek jednorazowych jako elementu ochrony osobistej.

Jeśli chcesz dowiedzieć się nieco więcej o jednorazowych rękawiczkach oraz o ich dokładnym zastosowaniu, odwiedź stronę https://emka-sklep.com.pl/informacje-o-rekawiczkach.

Zdjęcie główne: pexels.com/Gustavo Fring

O AUTORZE
Studentka komunikacji wizerunkowej i była modelka. Z kariery na wybiegu zrezygnowała na rzecz pisania, ale moda wciąż pozostała jej pasją. Od lat fanka Carrie Bradshaw i ekstrawaganckich stylizacji.
Inne

Wybór elektrod EKG - co warto wiedzieć?

Wybierz najlepsze elektrody EKG dla Twojego gabinetu medycznego, poznaj różnice między modelami oraz dowiedz się, jakie kryteria biorą pod uwagę profesjonaliści.
Czytaj więcej
Inne

Korzyści korzystania z usług lekarza rodzinnego w nowoczesnej opiece medycznej

Dowiedz się, jak lekarz rodzinny może odgrywać kluczową rolę we współczesnej opiece zdrowotnej. Poznaj korzyści korzystania z odwiedzin regularnej opieki zdrowotnej na rzecz lepszego zarządzania swoim zdrowiem.
Czytaj więcej
Inne

Jak wybrać odpowiednie zabawki i akcesoria dla rozwoju dziecka: poradnik dla rodziców

Odkryj praktyczny poradnik dla rodziców jak wybrać odpowiednie zabawki i akcesoria wspierające rozwój intelektualny, emocjonalny i fizyczny Twojego dziecka. Wykorzystaj sprawdzone wskazówki, aby podjąć najlepszą decyzję.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *