Jak dobrać perfumy?
Nowe kolekcjeZakupy

Jak dobrać perfumy?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Dobór idealnych perfum jest niezwykle ważny. Niestety potrafi on przysporzyć niemałych trudności. Źle dobrany zapach może sprawiać, że będziemy czuć się źle, pojawią się bóle głowy, a nawet mdłości. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę, przy wyborze perfum dla siebie.

Nuty zapachowe

Niestety, najczęściej perfumy, które są dobrze dopasowane do właściciela, są wyczuwalne przez otoczenie, a nie przez niego samego. To sprawia, że możemy nie do końca zdawać sobie sprawę z tego, czy zapach długo utrzymuje się na naszej skórze.

Dobór idealnych perfum zacznij od powąchania swoich ulubionych zapachów i postaraj się znaleźć w nich wspólny mianownik. Możesz zrobić to w perfumerii lub korzystając z perfum, które już masz w swoim domu. Na buteleczkach często znajdują się informacje na temat nut zapachowych. Sprawdź, które z nich pojawiają się w Twoich faworytach najczęściej.

Piramida zapachowa

Konstrukcja każdych perfum składa się z trzech zestawów zapachów: nut głowy, serca oraz bazy. Nuty głowy zawierają najczęściej owoce, cytrusy i inne nuty zielone. Utrzymują się najczęściej ok. 30 minut. Po upływie tego czasu do głosu dochodzą nuty serca, stanowiące trzon całego zapachu. Czuć je zdecydowanie dłużej, a pojawić się w nich może niemal wszystko: od owoców, po kadzidło, kwiaty, nuty morskie, a nawet solarne. Nuty bazy to składniki, które mają za zadanie stanowić tło całego zapachu. Najczęściej znajdziemy wśród nich nuty drzewne lub piżmo, które odpowiadają m.in. również za trwałość zapachu. Bazę perfum czuć zazwyczaj najdłużej, może utrzymywać się ona na włosach lub ubraniach nawet do następnego dnia. Nie należy więc oceniać perfum od razu po psiknięciu. Ich zapach będzie się rozwijał przez kilka godzin: to, co podobało się nam na początku, po upływie czasu może okazać się rozczarowaniem i odwrotnie.

Perfumy a osobowość

Twórcy perfum, zwani również nosami zapachowymi, gdy stają przed zadaniem skomponowania idealnych perfum, zwracają uwagę również na inne zmysły zamawiającego. Aby stworzyć luksusowe perfumy damskie pytają o ulubione smaki, muzykę, kolory, miejsca, zainteresowania, sposób spędzania czasu itp. Ważne jest dla nich, by zapach był idealnie dopasowany do osobowości klienta. Również większe firmy, przy komponowaniu perfum, które mają zamiar wypuścić na rynek, zakładają, kto będzie należał do ich grupy osobowej.

Test zapachu

Nawet najpiękniejsze kompozycje zapachowe mogą nie współgrać z naszą skórą i nie pachnieć na nas dobrze. Zależy to od wielu czynników, m.in. diety, picia kawy, palenia papierosów, a nawet rodzaju skóry. Dlatego przed zakupem perfum, warto przetestować je nie na kartonowym próbniku, a na własnej skórze. Tylko wtedy dowiemy się, jak dany zapach będzie współgrał z naszym ciałem i jak będzie się na nim rozwijał. Pięknie pachnące luksusowe perfumy męskie swoje prawdziwe oblicze pokażą dopiero na na naszej skórze. Dzięki temu będziemy mogli przekonać się, czy są dla nas. Ciekawe kompozycje zapachowe, zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn, znajdziesz na stronie https://maisonstore.pl/.

Fot.: Dids/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Niezwykłe wyspy – topowa 3 rajskich destynacji
Niezwykłe wyspy – topowa 3 rajskich destynacji
Malediwy, Andamany, Curacao - poznaj niezwykłe wyspy, które warto odwiedzić!
Co należy wiedzieć o kolagenie?
Co należy wiedzieć o kolagenie?
Kolagen to jeden z najważniejszych składników w naszym ciele. Wpływa zarówno wygląd, jak i na samopoczucie oraz zdrowie. Oto kilka rzeczy, które musisz o nim wiedzieć.
Jak dodać objętości cienkim włosom?
Jak dodać objętości cienkim włosom?
Marzysz o grubych i odbitych u nasady włosach? Zobacz, jak osiągnąć ten efekt w bardzo łatwy sposób.
Ostatnie wpisy