Inne

Wystawienie recepty – jak zrobić to online?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Recepty online to niezwykłe ułatwienie dla pacjenta, lekarza oraz farmaceuty. Z perspektywy pacjenta to wygoda, bo nie musi wychodzić z domu, aby otrzymać swoje leki. Lekarzowi e-recepta usprawnia pracę i ją przyśpiesza, a farmaceuta dzięki niej nie musi zastanawiać się, czy na pewno o ten lek chodzi. Jak uzyskać receptę online? Podpowiadamy!

Technologia w służbie zdrowia!recepta online

Świat każdego dnia się rozwija. Nowoczesne technologie i rozwiązania zaczynają obejmować swoim wpływem coraz to nowsze obszary codziennego życia. Od zakupów z dostawą pod drzwi, po pracę z domu i zdalne nauczanie, szczególnie na przestrzeni ostatnich paru lat widać zachodzące zmiany. Zmiany te nie mogły ominąć także sfery tak ważnej, jak nasze zdrowie. Dlatego też już dzisiaj możliwe jest umówienie się na konsultację z lekarzem czy to przez telefon, czat czy formularz online, bez konieczności wychodzenia z domu. Po takiej telewizycie lekarz może z równie wysoką skutecznością i mocą prawną stawiać diagnozy, wypisywać skierowania czy recepty na potrzebne leki. Nie będą to jednak recepty w dobrze znanej papierowej formie, a w formie online, tak zwanej e-recepty.

E-recepta – co warto o niej wiedzieć?

E-recepta, znana też jako recepta online to współczesny, wirtualny odpowiednik standardowej recepty uzyskiwanej do tej pory w formie papierowej od lekarza w trakcie wizyty. Rozwiązanie to posiada wszystkie cechy klasycznej recepty, takie jak dane pacjenta i lekarza wystawiającego receptę, datę wystawienia recepty, nazwę leku i zasady jego dawkowania. Każda e-recepta ma przypisany indywidualny, czterocyfrowy kod, który po podaniu w aptece pozwoli farmaceutce na wgląd w zalecenia lekarza i wydanie nam potrzebnych leków. Właśnie taka forma realizacji jest kolejną, ogromną zaletą e-recepty. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania niemożliwym niemalże staje się zgubienie recepty. Unikalny kod zostanie przesłany w wiadomości SMS, a także będzie do odnalezienia na Internetowym Koncie Pacjenta.

Realizacja e-recepty online krok po kroku

Realizacja e-recepty jest prosta i bezproblemowa. Od kilku lat, wszystkie apteki na terenie całej Polski mają obowiązek realizacji e-recept. Dzięki temu nie trzeba szukać żadnych specjalnych placówek, aby móc zakupić leki. Przy realizacji e-recepty wystarczy podać farmaceutce unikalny czterocyfrowy kod recepty otrzymany od lekarza i numer PESEL. Jeśli dane będą się zgadzać w systemie apteki, pojawi się recepta, co pozwoli na zakup leków. 

Wystawianie e-recepty online – dlaczego warto wtedy nie wychodzić z domu?

Czasem bez wątpienia warto pojawić się osobiście w gabinecie lekarskim. Niektóre badania muszą zostać wykonane na żywo z dostępnym sprzętem medycznym. Wtedy czekanie w długich kolejkach, nawet jeżeli frustrujące, okazuje się konieczne dla zdrowia. Ale nie są to sytuacje dnia codziennego, a raczej szczególnych przypadków. Przy przeziębieniu, przyjmowaniu leków przewlekle lub ubieganiu się o leki antykoncepcyjne, umawianie się, czekanie, a potem stawianie się u lekarza w przychodni jest niczym więcej, jak zwykłą stratą czasu i energii. Co więcej, w przypadku chorób zakaźnych, staje się to niebezpieczne dla innych pacjentów. Dlatego warto wtedy wziąć pod uwagę e-konsultację i ubieganie się o e-receptę online na stronie https://receptomat.pl/ bez wychodzenia z domu. Minimalizuje to wszelkie ryzyko, oszczędza czas, a nierzadko i nerwy!

Fot.: Artem Podrez/pexels.com

Powiązane posty
Inne

Elementy odzieży ochronnej

Z artykułu dowiesz się między innymi, czym dokładnie jest odzież ochronna, w jakich sytuacjach się ją wykorzystuje oraz czym dokładnie różni się ona od odzieży roboczej.
Czytaj więcej
Inne

Jak w przypadku nagłej choroby skontaktować się z lekarzem?

Dopadło Cię przeziębienie, a na wizytę w przychodni musiałbyś długo czekać? Skorzystaj z teleporady!
Czytaj więcej
Inne

Jak wybrać dobre krzesło fryzjerskie?

Nowoczesne krzesło fryzjerskie stanowi główny element w salonie fryzjerskim. Krzesło jest bardzo ważne zarówno dla fryzjera, jak również klienta. Może dodatkowo urozmaicać wygląd salonu fryzjerskiego. Jednak przede wszystkim fotel fryzjerski musi zapewnić komfort klientowi w czasie wykonywanych zabiegów i usług. Musi także gwarantować samemu fryzjerowi ergonomiczną pracę. Zatem warto wybierać krzesła, które są połączeniem ciekawego designu oraz dobrej jakości materiałów, z których produkt został wykonany. 
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *