Sylwetka

Bikini body nie tylko latem. Koniecznie wprowadź te nawyki

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Większość osób wraz z nadejściem wakacji zaczyna się odchudzać, aby dobrze prezentować się na plaży. Zamiast tego, warto wprowadzić kilka prostych nawyków, by cieszyć się piękną sylwetką nie tylko latem.

Po kilku miesiącach spędzonych w domu, pracy zdalnej i samoizolacji, może być jeszcze trudniej niż po zwykłej zimie zmieścić się w letnią sukienkę czy strój kąpielowy. Na szczęście nie musisz od razu wymieniać całej garderoby. Jeżeli wprowadzisz kilka prostych nawyków do swojego życia, szybko wrócisz do formy i będziesz cieszyła się bikini body przez cały rok!

Najważniejsza jest systematyczność

Czas pandemii nie sprzyja utrzymaniu zgrabnej sylwetki i pewnie chcesz zrzucić kilka kilogramów. Aby uniknąć w przyszłości takich sytuacji, najważniejsze jest racjonalne podejście do diety. Choć może się to wydawać uciążliwe, zdecydowanie łatwiej jest regularne dbać o sylwetkę, niż przestrzegać rygorystycznej diety na kilka tygodni przed wyjazdem. Jak więc systematycznie dbać o figurę i cieszyć się bikini body nie tylko latem? Podpowiadamy!

Nie skacz od razu na głęboką wodę

Najgorsze w potrzebie szybkiego odchudzania się jest radykalne zmniejszenie ilości spożywanego jedzenia. Objadanie się dzień przed rozpoczęciem diety, nie przyniesie niczego dobrego. Nagłe ograniczenie kalorii sprawi jedynie, że przez kilka dni będziesz chodziła głodna i niezadowolona oraz nie będziesz miała na nic siły. Rozpoczęcie rygorystycznych treningów na siłowni po kilku miesiącach siedzenia przed komputerem nie jest najlepszym pomysłem. Może to prowadzić do kontuzji, a tego raczej chcesz uniknąć.  

Metoda małych kroków

Dużo lepiej niż nagła, krótkotrwała zmiana nawyków sprawdzi się stopniowe wprowadzanie drobnych modyfikacji do diety i stylu życia. Na początek zadbaj o to, aby jeść posiłki o regularnych porach i nie podjadać. Z początku może wydawać się to trudne, ale szybko się przyzwyczaisz. Nie musisz także całkowicie rezygnować ze słodyczy, jeżeli bardzo je lubisz. Po prostu odłóż miskę z cukierkami, po które sięgasz, oglądając telewizję i ogranicz się do słodkiego deseru. Dobrym pomysłem mogą być dni bez słodyczy kilka razy w tygodniu. Również w kwestii aktywności fizycznej należy stopniowo zmieniać przyzwyczajenia. Zacznij od prostych ćwiczeń lub długich spacerów, aby przygotować organizm do większych wyzwań. Jeżeli wprowadzisz te proste nawyki w swoje życie, będziesz mogła się cieszyć bikini body, bez konieczności ciągłych wyrzeczeń. 

Pamiętaj, że robisz to dla siebie

Aby dieta była skuteczna, musisz wiedzieć, dlaczego się na nią decydujesz. Dużo lepszą motywacją niż wygląd na plaży z pewnością będzie fakt, że dzięki tym prostym nawykom będziesz zdrowsza. Będziesz mogła cieszyć się nie tylko bikini body przez cały rok, ale także lepszym samopoczuciem. Nie zapominaj także, że to Ty określasz standardy, a nie media czy inni ludzie. Musisz po prostu czuć się dobrze w swoim ciele. Jeżeli naprawdę masz ochotę na deser lodowy lub kawę z bitą śmietaną – nie odmawiaj sobie tej przyjemności. Jeżeli nie będziesz po nie sięgać codziennie, nie przytyjesz po tej chwili słodkiej słabości. 

Pamiętaj, że zmiana nawyków i zbilansowana dieta powinny być motywowane przede wszystkim troską o własne zdrowie oraz samopoczucie, a osiągnięcie bikini body jedynie dodatkową korzyścią.

Zdjęcie główne: Pavel Danilyuk/pexels.com

O AUTORZE
Copywritingiem zajmuje się od 2017 roku, wzbogacając strony internetowe o ciekawe treści. Jej działalność opiera się na prowadzeniu firmy OpiszSię, która tworzy content dla sklepów internetowych. Prywatnie uwielbia podróże i długie wycieczki. Nie są jej obce również modowe i urodowe lifehaki.
Beauty zoneSylwetka

Jak dobierać akcesoria do pływania do strojów jednoczęściowych - poradnik dla każdej sylwetki

Poradnik o dobieraniu akcesoriów do pływania do jednoczęściowych strojów kąpielowych, idealnie dopasowanych do sylwetki każdej kobiety. Odkryj, jak wyglądać modnie i być komfortowym na plaży.
Czytaj więcej
Beauty zoneSylwetka

Jakie produkty mogą wpływać na jakość treningu

Sposób na efektywny trening to optymalne połączenia zbilansowanej diety, higieny snu, regularnych ćwiczeń prawidłowego nawodnienia i suplementów diety. Czy dbasz o wszystkie te aspekty?
Czytaj więcej
Beauty zoneSylwetka

Jak dobrać bieliznę do eleganckiej sukienki

Podpowiadamy, jaką bieliznę wybrać pod elegancką sukienkę.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *