Jak szybko schudnąć z brzucha? Poznaj sprawdzone sposoby
Sylwetka

Jak szybko schudnąć z brzucha? Poznaj sprawdzone sposoby

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Płaski brzuch to marzenie wielu osób. Nie zawsze jest to proste do osiągnięcia. Istnieją jednak sposoby, które mogą wspomóc utratę zbędnych kilogramów.

Odpowiednio dobrana i bezpieczna dieta

Ciężko jest schudnąć tylko z jednej partii ciała. Dla osiągnięcia płaskiego brzucha trzeba utrzymać się na deficycie kalorycznym. Jest to stan, w którym organizm spala więcej kalorii, niż dostarcza mu pożywienie. W tym celu używa się specjalnego kalkulatora, który oblicza zapotrzebowanie energetyczne. Trzeba pamiętać, żeby deficyt kaloryczny nie był zbyt duży. Nie należy schodzić poniżej podstawowej przemiany materii. Restrykcyjne diety i głodówki tylko pogorszą stan organizmu. 

Gdy nadmiernie spowalnia się metabolizm, odchudzanie jest utrudnione. Jeśli ma się problem z obliczeniem zapotrzebowania, powinno zgłosić się po pomoc do specjalisty. Zawód dietetyka w Polsce nie jest precyzyjnie uregulowany. Trzeba więc znaleźć dobrze wyszkolonego profesjonalistę. W tym celu sprawdź jego wykształcenie i opinie innych osób. Upewnij się, że pracuje na podstawie wyników badań. Odpowiednio wykwalifikowani dietetycy ułożą dietę, która nie zrobi krzywdy. Nie zrażaj się już na samym początku. Niektórym dieta kojarzy się w bardzo zły sposób. W dzisiejszych czasach dobrze dobrana będzie sycąca i przede wszystkim smaczna. Nie musisz też odmawiać sobie produktów, które lubisz. Najważniejszy jest umiar i świadomość spożywanych kalorii. 

Przydatne jest też wolne tempo jedzenia, regularne spożywanie dań i ograniczenie alkoholu. Picie odpowiedniej ilości wody również jest dobrym nawykiem dla podtrzymania zdrowej diety. Woda jest istotna, ponieważ jest głównym składnikiem organizmu człowieka. Transportuje składniki odżywcze i powoduje uczucie sytości. Ponadto poprawia wydolność fizyczną oraz trawienie. Nakręca też metabolizm. Dobrze jest bazować na żywności nisko przetworzonej. Pamiętaj, że waga nie zawsze jest wyznacznikiem dobrego odchudzania. Większą uwagę zwróć na pomiary obwodów, na przykład swojej talii i pasa.

Aktywność fizyczna dopasowana do twoich możliwości

Zacznij od ustalenia swojego planu i celów. Na początku zastanów się, jaka aktywność fizyczna sprawia Ci przyjemność. Wybierz odpowiednią formę dla siebie i dostosuj trening do swoich możliwości. Przykładowe aktywności to: bieganie, nordic walking, rower, taniec, zumba czy skakanka. Warto też zwiększyć liczbę kroków, które wykonujesz w ciągu dnia. Regularny spacer wspomaga odchudzanie i zwiększa produktywność. W trakcie pracy przy biurku możesz robić sobie przerwy na skłony i przysiady. Sprawdź ćwiczenia dostępne w Internecie. Serwis YouTube jest pełen treningowych inspiracji. Jeśli jednak nie wiesz, jak prawidłowo wykonać jakąś aktywność, sięgnij po pomoc trenera. Treningi personalne są teraz niezwykle popularne. Przy wsparciu profesjonalisty szybko zrzucisz kilogramy i wyrzeźbisz brzuch. Najlepsze ćwiczenia to te powtarzane regularnie. Powinny być zróżnicowane i robione w prawidłowy sposób. Kiedy dopiero zaczynasz, nie rób treningu zbyt intensywnie. Łatwo wtedy o kontuzję i szybkie zniechęcenie do sportu. 

Relaks i odpoczynek 

Śpij minimum 7 godzin dziennie. Jeśli się nie wysypiasz, masz większy apetyt. Osoby, które źle sypiają, często mają problem z nadwagą i kondycją. Kiedy jesteś niewyspany, częściej sięgasz po niezdrową żywność i duże porcje. Organizm potrzebuje jakościowego snu, aby sprawnie funkcjonować. Oprócz tego zwróć uwagę na odpoczynek. Relaks jest niezbędny w regeneracji sił po treningu. To normalne, jeśli Twój brzuch wygląda inaczej w zależności od pory dnia. Nie zawsze musi być idealny, szczególnie po jedzeniu. Nie należy się tym przejmować, tylko utrzymywać zdrowe nawyki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*