Otwarcie kin! 6 premier, których nie mogłyśmy się doczekać!
Lifestyle

Otwarcie kin! 6 premier, których nie mogłyśmy się doczekać!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Chyba każda z nas wyczekuje otwarcia kin! Film na dużym ekranie, zapach popcornu czy klimat sali kinowej to coś niesamowitego! Tym bardziej, że nowości do oglądanie jest co niemiara! Na co zatem warto udać się do kina?

Pandemia zamknęła kina na długie miesiące. Po poluzowaniu obostrzeń, multipleksy nie były jeszcze gotowe na otwarcie się, tym bardziej biorąc pod uwagę niepewne warunki. Otworzyły się główne kina studyjne, ale teraz wreszcie dołączają do nich duże sieci! W kinach Helios możemy oglądać filmy już od zeszłego tygodnia. Multikino otworzy się w piątek 28 maja, natomiast Cinema City w sobotę 29 maja. Oczywiście nadal będzie obowiązywały niektóre obostrzenia jak np. wypełnienie sali w 50%. No dobrze, a na co warto udać się do kina?

Nomadland, reż. Chloé Zhao

Zdecydowanie warto udać się do kina do Nomadland, film, który zdobył w tym roku aż trzy Oscary! Nagrodzono go za najlepszą aktorkę pierwszoplanową – Frances McDormand, najlepszy film, a także reżyser! Tego zdecydowanie nie można przegapić!

Ojciec, reż. Florian Zeller

Kolejny warty obejrzenia film, tym bardziej, że w roli głównej zobaczymy znakomitego Anthony’ego Hopkins’a. Tym razem aktor wciela się w postać tytułowego ojca, który zmaga się z oznakami demencji. Film nie bez powodu został nagrodzony dwiema złotymi statuetkami – za najlepszy scenariusz oraz najlepszego aktora pierwszoplanowego, bowiem opowiada o bezwarunkowej miłości, oddaniu i przemijaniu.

Obiecująca. Młoda. Kobieta, reż. Emerald Fennell

Choć film nie zgarnął statuetki za najlepszy film, zgarnął za to za najlepszy oryginalny scenariusz, to zdecydowanie warto go obejrzeć. Opowiada o losach kobiety, która mierzy się z niełatwą przeszłością, a także obmyśla przebiegły plan odegrania się na oprawcach.

Sound Of Metal, reż. Darius Marder

Tegoroczni zdobywcy Oscara za najlepszy dźwięk oraz montaż. Ten film zdecydowanie warto wpisać na listę pozycji do obejrzenia. Dlaczego? Ruben i Lu to para, którą połączyła miłość do muzyki. Szczęśliwi, kochający i przepełnieni marzeniami ruszają w trasę koncertową, która ma się zakończyć wydaniem debiutanckiej płyty. Los jednak ma dla nich inne plany. Ruben, utalentowany perkusista z dnia na dzień traci słuch, a jego życie wywraca się do góry nogami. Jak potoczą się ich losy? Musisz to zobaczyć sama!

Proces Siódemki z Chicago reż. Aaron Sorkin

Film opowiada o jednym z najgłośniejszych procesów w historii Stanów Zjednoczonych, który miał miejsce w latach 60 ubiegłego wieku. Pokojowa demonstracja przeciwko wojnie w Wietnamie przeradza się w starcia z policją. Wśród tłumu wyłoniono siedmiu uczestników, którzy wcale nie przypadkiem znaleźli się na ławie oskarżonych. Kuriozalny proces, brak zasad i widoczne nadużycia władzy. Film zdobył Złoty Glob i zdecydowanie warto go obejrzeć.

Judasz i Czarny Mesjasz reż. Shaka King

Film zgarnął dwie złote statuetki – za najlepszego aktora drugoplanowego oraz piosenkę. To idealne uzupełnienie „Procesu Siódemki z Chicago”, których zafascynowała postać charyzmatycznego Freda Hamptona, przewodniczącego Partii Czarnych Panter.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*