Lifestyle

Ferie w Polsce – poznaj ciekawe alternatywy dla gór!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Już niedługo ferie, więc nadszedł czas na wybór miejsca, gdzie się udasz, by spędzić ten czas! Zazwyczaj głównym kierunkiem wybieranym na ferie zimowe są góry. Ale jazda na nartach to nie jedyny dobry sposób na spędzenie czasu wolnego! Przeczytaj ten artykuł i sprawdź, gdzie warto się wybrać w Polsce na ferie zimowe.

Białowieża

Jeżeli marzysz o zobaczeniu prawdziwej zimy w pięknym lesie, to Puszcza Białowieska będzie dla Ciebie idealna. Jej tereny składają się z dzikich lasów, a drzewa które się w nich znajdują, pamiętają jeszcze czasy Władysława Jagiełły! Zimą Puszcza Białowieska jest najpiękniejsza. To miejsce gdzie królują żubry – dzięki śladom na śniegu możesz podążać ich tropem. Białowieża znajduje się w samym centrum tych dzikich lasów. Jest to miejsce turystyczne, w którym mieści się siedziba parku narodowego, a ponadto muzeum, cerkiew oraz hotele i restauracje. Można tu również zorganizować kulig lub wypożyczyć narty biegowe.

Kopalnie na Śląsku 

Górny Śląsk to miejsce nie kojarzące się zwykle z turystyką. Znajdują się tam jednak ciekawe atrakcje. Warte uwagi są na pewno podziemne atrakcje Zabrza. W tym miejscu można poznać historię górnictwa, a zimą jest tam o wiele cieplej niż na powierzchni! Dobrym pomysłem będzie również zainteresowanie się Zabytkową Kopalnią Srebra w Tarnowskich Górach. Część tej podziemnej wycieczki przemierza się łodzią. Będzie to dodatkowa atrakcja dla tych małych i dużych!

Sandomierz

Sandomierz to niepozorne miasto, które posiada piękny rynek i zabytki. Nie bez powodu zwane jest małym Rzymem! Jest to malownicza miejscowość, idealna na długie spacery starymi uliczkami. Dla turystów i mieszkańców dostępna jest również trasa podziemna.  Prowadzi ona przez labirynt, po komorach pod kamienicami które kiedyś były piwnicami. Co więcej, w Sandomierzu możesz dobrze zjeść i napić się dobrej kawy w miejscowych restauracjach. 

Bałtyk

Morze Bałtyckie zdecydowanie największą ilością turystów cieszy się latem. Jednak warto rozważyć podróż tam zimą. Nie ma wtedy tłumów ludzi, a plaże mogą być idealnym miejscem na spacery. Oczywiście w Gdyni, Gdańsku i Sopocie możesz przez okrągły rok podziwiać infrastrukturę i zabytki. Wybierzesz się tam również na imprezę i dobrze zjesz. Dodatkowym atutem w podróży nad morze zimą są ceny – noclegi w tym czasie są o wiele tańsze niż w sezonie!

Wrocław

Wrocław to przepiękne miasto, które warto odwiedzić podczas ferii. Znajdziesz tam malowniczy rynek, możesz wybrać się na punkt widokowy do Sky Tower, odwiedzić kolorowe podwórka na Nadodrzu. We Wrocławiu również organizowanych jest wiele wydarzeń rozrywkowych i kulturalnych. Warto się tym zainteresować i urozmaicić sobie pobyt w tym mieście wyjściem na koncert, do kina czy teatru!

Zdj. główne: Ian Schneider/unsplash.com

O AUTORZE
Jest osobą ceniącą minimalizm oraz ekonomiczne rozwiązania. Miłośniczka makijażu i charakteryzacji, w których stawia na samodzielnie wykonane produkty oraz elementy. W wolnym czasie lubi czytać książki i słuchać dobrej muzyki.
Powiązane posty
Lifestyle

Naklejki - Twój kreatywny sposób na wyrażanie siebie

Naklejki są jednym z najpopularniejszych i najbardziej kreatywnych sposobów wyrażania siebie. Niezależnie od tego, czy jesteś dzieckiem, nastolatkiem czy dorosłym, naklejki mają potencjał do wyrażania Twojej osobowości, zainteresowań i stylu życia.
Czytaj więcej
Lifestyle

Symbolika kamieni szlachetnych

Kamienie szlachetne od wieków fascynują ludzi swoją piękną formą i niezwykłą symboliką. Zapoznaj się z najważniejszymi kamieniami szlachetnymi i sprawdź ich symbolikę.
Czytaj więcej
Lifestyle

Kształcenie na odległość - jak radzić sobie z nauką w czasie pandemii?

Wraz z rozwojem pandemii COVID-19, wiele placówek edukacyjnych na całym świecie zmuszonych było przejść na kształcenie na odległość. Dla uczniów i studentów oznacza to konieczność przystosowania się do nowej rzeczywistości i radzenie sobie z nauką w trudnych warunkach. W tym artykule przedstawimy praktyczne wskazówki, które pomogą uczniom i studentom radzić sobie z nauką na odległość.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *