Lifestyle

Czy kolagen do picia to najefektywniejsza forma suplementacji?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wiele obecnie mówi się o tym, że nasz organizm potrzebuje regularnego wsparcia. Nie da się bowiem ukryć, że obecnie żyjemy w wyjątkowo szybkim tempie, które nie sprzyja naszemu zdrowiu i ogólnej kondycji. Wobec tego rośnie zainteresowanie przeróżnymi suplementami diety, a jednym z nich jest bez wątpienia kolagen. To naturalne białko występujące w naszym organizmie, niestety nie ma nieograniczonych źródeł, a jego produkcja spada wraz z wiekiem. Wykorzystanie więc suplementów diety, które w swoim składzie zawierają kolagen rybi lub zwierzęcy, będzie miało dobroczynny wpływ na nasze stawy, a także na skórę naszej twarzy. Jednocześnie trzeba zauważyć, że na rynku dostaniemy różnorodne wersje kolagenu. Czy więc ten, do picia jest najefektywniejszą formą suplementacji?

Kolagen do picia- co to za suplement diety?

Kolagen do picia to nic innego jak czysta i naturalna postać suplementu diety, która nie zawiera w sobie żadnych, dodatkowych substancji. Można więc powiedzieć, że pod postacią proszku znajdziemy albo hydrolizat kolagenu rybiego, albo z kolei hydrolizat kolagenu zwierzęcego. Obie jego formy są wyjątkowo szybko przyswajane przez nasz organizm i szybko docierają również do krwioobiegu, gdzie mogą rozpocząć swoje dobroczynne działanie. Kolagen do picia niczym tak naprawdę nie różni się- pod względem działanie- od tradycyjnego suplementu w postaci kapsułek czy tabletek. Niemniej jednak wiele osób decyduje się właśnie na to, by rozpocząć suplementację sproszkowanym kolagenem, gdyż jest to po prostu wygodne. Dawkowanie suplementu sprowadza się bowiem do tego, by rozpuścić go w wodzie lub w ulubionym napoju i po prostu go wypić. 

Dlaczego warto stawiać na kolagen do picia?

Kolagen do picia to jedna z tych form suplementu diety, która zyskuje sobie coraz to większą popularność. Okazuje się bowiem, że jest to jak najbardziej zasadne. Dlaczego? Otóż śmiało można powiedzieć, że kolagen do picia wyróżnia się o wiele wyższą przyswajalnością, niż inna postać tego drogocennego białka. Wynika to z faktu, że o wiele szybciej wchłania się on bezpośrednio z przewodu pokarmowego, prosto do naszego krwioobiegu. Dzięki temu jest on wstanie o wiele szybciej rozpocząć uzupełnianie ubytków, które powstały w naszym organizmie. W ten sposób również będziemy mogli zauważyć znacznie szybsze efekty dobroczynnego wpływu kolagenu na nasz organizm. O wiele szybciej pozbędziemy się dolegliwości bólowych stawów, a także skutecznie odżywimy naszą skórę. 

Kolagen do picia rybi czy zwierzęcy – który wybrać?

Nie da się ukryć, że wśród kolagenu do picia możemy wyróżnić zarówno kolagen zwierzęcy i kolagen rybi. Obie formy tego suplementu są tak samo skuteczne, jednocześnie główna różnica polega na tym, że niestety w przypadku kolagenu zwierzęcego, problemem może okazać się głównie jego niższa przyswajalność. Nie oszukujmy się kolagen rybi pod tym względem nie ma sobie równych. Nasz organizm jest wstanie wchłonąć go w niezwykle krótkim czasie, a co za tym idzie, o wiele szybciej dociera on do krwioobiegu. Choć kolagen zwierzęcy, do tej pory mógł być jednym z częstszych wyborów, to jednak warto go zamienić na jego rybi odpowiednik. Z pewnością efekty takiej kuracji zauważymy w znacznie krótszym czasie. Warto jednak pamiętać, że bez względu na to, na którą formę się zdecydujemy, podstawą naszej kuracji będzie nic innego jak regularność. Tylko i wyłącznie wtedy będziemy mogli oczekiwać rzeczywiście spektakularnych rezultatów, zarówno w odniesieniu do naszej skóry jak i naszych stawów.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Powiązane posty
Lifestyle

Naklejki - Twój kreatywny sposób na wyrażanie siebie

Naklejki są jednym z najpopularniejszych i najbardziej kreatywnych sposobów wyrażania siebie. Niezależnie od tego, czy jesteś dzieckiem, nastolatkiem czy dorosłym, naklejki mają potencjał do wyrażania Twojej osobowości, zainteresowań i stylu życia.
Czytaj więcej
Lifestyle

Symbolika kamieni szlachetnych

Kamienie szlachetne od wieków fascynują ludzi swoją piękną formą i niezwykłą symboliką. Zapoznaj się z najważniejszymi kamieniami szlachetnymi i sprawdź ich symbolikę.
Czytaj więcej
Lifestyle

Kształcenie na odległość - jak radzić sobie z nauką w czasie pandemii?

Wraz z rozwojem pandemii COVID-19, wiele placówek edukacyjnych na całym świecie zmuszonych było przejść na kształcenie na odległość. Dla uczniów i studentów oznacza to konieczność przystosowania się do nowej rzeczywistości i radzenie sobie z nauką w trudnych warunkach. W tym artykule przedstawimy praktyczne wskazówki, które pomogą uczniom i studentom radzić sobie z nauką na odległość.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *