Podróże

Pandemiczna podróż, gdzie warto się udać na wirtualny spacer?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

COVID pokrzyżował plany podróżnicze wielu osobom, a wręcz sprawił, że do wielu miejsc póki co nawet nie można się udać. Przykładem jest chociażby Tajlandia, Kambodża czy Bali, które zamknęły swoje granice do odwołania. Czas pandemii to jednak dobry czas na zaplanowanie swoich przyszłych wypraw!

Pandemia nie będzie trwała wiecznie! A kiedy w końcu możliwe będzie swobodne podróżowanie, warto być już na to przygotowanym. Dziś proponujemy wirtualny spacer po Mediolanie – centrum mody, światowego designu, niezwykle czarujących uliczek, wspaniałej architektury i ogromu zabytków, które warto zobaczyć. Sprawdź miejsca, które mogą cię zainspirować i zachęcić do odwiedzenia w przyszłości.

Katedra Duomo

To swoiste must have na liście każdego podróżnika. Katedra zachwyca swoim majestatem, ilością detali, strzelistością, wysokością czy misternymi ażurowymi zdobieniami. Jest zachwycającą zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Warto również wejść na jej dach podziwiać zapierający dech w piersiach krajobraz.

Galeria Wiktora Emanuela II

Każdy, kto odwiedza Mediolan musi przynajmniej rzucić okiem na słynną galerię Wiktora Emanuela, w której znajdują się światowej sławy marki, takie jak Chanel, Prada, Louis Vitton czy Gucci. Jednak turystów z całego świata najbardziej przyciągają nie one, lecz sam zachwycający budynek. Powstał on na planie krzyża, a na szczególną uwagę zasługuje przeszklony dach, który jest znakiem rozpoznawczym obiektu. Warto również przyjrzeć się podłodze, która zdobiona jest misterną mozaiką.

Teatr La Scala

Nieopodal galerii znajduje się najsłynniejsza na świecie scena operowa, czyli teatr La Scala. Choć budynek z zewnątrz wygląda dość niepozornie, wnętrza chwytają za serce.

Kościół świętego Maurycego

To kolejny obiekt, który z zewnątrz wygląda dość zwyczajnie, jednak ma zapierające dech w piersiach wnętrza. Dlatego nie bez powodu kościół św. Maurycego jest nazywany ukrytym skarbem, a za sprawą licznych fresków wielu określa go również mianem Kaplicy Sykstyńskiej Mediolanu. Obiekt pochodzi z okresu wczesnego chrześcijaństwa, a wspomniane zdobienia pokrywają każdą ścianę i sufit.

O AUTORZE
Copywriterka z pasją i wyczuciem stylu. Na co dzień dostarcza czytelnikom garść inspiracji związanych z aranżacją wnętrz oraz newsy ze świata mody. Prywatnie miłośniczka kotów rasy sfinks, dobrych seriali na Netflixie i tajskiej kuchni. Oszczędności wydaje na podróże, dobrą kawę i pomidorki koktajlowe. Ceni minimalizm, bo nie lubi sprzątać.
Podróże

Podróżowanie z dzieckiem: jak przygotować najmłodszych do wysokich temperatur?

Jakie są kluczowe zasady, którymi warto się kierować, aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo najmłodszym? 
Czytaj więcej
Podróże

Czarter lotniczy - Komfort i swoboda podróży na nowym poziomie

Czarter lotniczy to usługa, która umożliwia wynajem samolotu na określony czas i trasę.
Czytaj więcej
Podróże

Aktywności nad morzem - Odkryj Przyjemności Morskiej Przygody

Od sportów wodnych po relaks na plaży – odkryj różnorodność możliwości, jakie oferuje pobyt nad morzem.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *