Róż to produkt, który powinien się znaleźć w każdej damskiej kosmetyczce. Odpowiednio dobrany i prawidłowo zaaplikowany, stanowi gwarancję świeżego, zdrowego rumieńca. W jaki sposób powinno się używać różu? W dzisiejszym wpisie prezentujemy garść praktycznych wskazówek związanych z tym zagadnieniem.
Wbrew pozorom, podczas nakładania różu na policzki nie powinno się uśmiechać. W momencie, w którym zmienimy naszą minę, kosmetyk znajduje się w zupełnie innym miejscu, niż powinien. Co więcej, podczas uśmiechania dochodzi do pogłębienia się zmarszczek i powstawania nowych. Róż może jedynie niepotrzebnie je podkreślić.
Czym nakładać róż na policzki? Do tego celu najlepiej nadaje się mało zbity pędzel z giętkim włosiem. Godnym polecenia rozwiązaniem są modele typu round top, flat top lub ze skośnie ściętą końcówką, lub o kształcie zbliżonym do łzy. Warto, aby pędzel do różu posiadał rozchodzące się ku górze włosie, które jest zwężona i zaokrąglone na końcu. Pozwala to na wygodne aplikowanie ulubionego kosmetyku pod różnymi kątami. Pędzel z bocznie ściętym, zaokrąglonym włosiem doskonale będzie się nadawać do modelowania twarzy. Te płaskie i lekko zaokrąglone przeznaczone są do nakładania różu sypkiego, a ukośne – cieniowania i konturowania twarzy.
Akcesoria kosmetyczne tego typu mogą być z powodzeniem używane również do aplikowania bronzera. Najczęściej mamy do czynienia z różem w kamieniu lub sypkim. Sporo miłośniczek mają jednak także kosmetyki w kremie. Produkty tego typu najlepiej nakładać i wklepywać palcami, a następnie rozblendować przy pomocy beauty blendera, czyli niewielkiej gąbeczki.
Jak krok po kroku powinno wyglądać nakładanie różu? Najpierw aplikujemy go na policzki, a następnie blendujemy granice, używając do tego celu czystego pędzla lub transparentnego pudru. Róż powinno się nakładać na środku policzka, powyżej bronzera. Nie należy robić plamy koloru na przodzie policzka, tuż przy nosie. Kobiety, którym zależy na nadaniu skórze świeżości, kosmetyk ten powinny aplikować w centralnej części policzka. Jeżeli natomiast chcemy wykonać nieco mocniejsze konturowanie, przeciągnijmy róż w kierunku ucha.
Wbrew pozorom, róż można aplikować nie tylko na policzki. Z powodzeniem możemy śmiało go nałożyć także na inne części twarzy takie jak czoło czy czubek nosa. To sprawdzony sposób na uzyskanie naturalnego, wakacyjnego wyglądu, jak po opalaniu na plaży.
Czym kierować się przy wyborze kosmetyku kolorowego, jakim jest róż? Pod uwagę należy wziąć tutaj kilka kluczowych czynników takich jak między innymi jego odcień, intensywność danego koloru, pigmentację, wykończenie oraz formułę. Idealny róż to taki, który pasuje zarówno do danego typu urody, jak i pozostałych elementów makijażu, np. do pomadki na ustach. Posiadaczki jasnej karnacji i chłodnego typu urody powinny się rozglądać za różowymi odcieniami o lekkiej intensywności. Kobiety, których cera jest ciepła i brzoskwiniowa, najkorzystniej będą się prezentować w nieco cieplejszych tonacjach takich jak łososiowa, koralowa czy brzoskwiniowa. Dziewczyny o ciemniejszej karnacji powinny postawić na róż z domieszką brązu.
Jaki róż do policzków sprawdzi się najlepiej? Warto, aby miał on delikatną lub średnią pigmentację. To najlepszy patent na nadanie skórze świeżości. Dostępne w sklepach róże mogą się różnić od siebie także wykończeniem. Na lato wręcz idealnie nadają się kosmetyki z połyskiem oraz mieniącymi się drobinkami. Doskonale prezentują się na opalonej skórze lub u kobiet o ciemnej karnacji. Zimą warto postawić natomiast na róż o matowym wykończeniu. Jeżeli chodzi o formułę tego typu kosmetyków, możemy mieć do czynienia z różem sypkim, wypiekanym, prasowanym lub w kremie.