Piękna południowa Polska
Podróże

Piękna południowa Polska

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Województwo małopolskie to jedno z 16 województw Polski, położone w południowo-wschodniej części kraju. Jest to region bogaty w historię, kulturę oraz piękne krajobrazy. 

Kraków – Perła Małopolski

Kraków to jedno z najpiękniejszych miast Polski oraz jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych województwa małopolskiego. Stolica Małopolski to miasto pełne zabytków, pięknych kamienic, katedr, muzeów i galerii sztuki. Najważniejszymi punktami turystycznymi Krakowa są między innymi Wawel, zamek królewski z pięknym ogrodem oraz katedra św. Wacława i św. Stanisława, Rynek Główny, Sukiennice, Kościół Mariacki, Kazimierz – dawna dzielnica żydowska, a także krakowski zamek na Wawelu.

Tatry – najwyższe góry Polski

Tatry to najwyższe góry Polski oraz jeden z najpiękniejszych rejonów turystycznych województwa małopolskiego. W Tatrach można podziwiać malownicze krajobrazy, piękne widoki, a także wędrować jednymi z najtrudniejszych szlaków górskich w Polsce. W Tatrach znajduje się wiele atrakcji turystycznych, takich jak: Kasprowy Wierch, Morskie Oko, Dolina Kościeliska, Dolina Pięciu Stawów Polskich, czy też Giewont – jeden z najbardziej charakterystycznych szczytów Tatr.

Wieliczka – kopalnia soli

Wieliczka to miasto położone w pobliżu Krakowa, znane z jednej z najstarszych i najpiękniejszych kopalni soli na świecie. Kopalnia soli w Wieliczce to jedna z największych atrakcji turystycznych województwa małopolskiego. W podziemiach kopalni można podziwiać piękne korytarze, komory, kopalnie oraz wiele innych atrakcji. W kopalni soli znajduje się także kaplica św. Kingi, która jest jednym z najpiękniejszych zabytków sztuki sakralnej w Polsce.

Pieniny – rezerwat przyrody

Pieniny to rejon turystyczny położony w południowo-wschodniej części województwa małopolskiego, na granicy ze Słowacją. Pieniny to rejon malowniczych krajobrazów, pięknych widoków oraz zabytków kultury. W Pieninach znajduje się rezerwat przyrody o tej samej nazwie, który jest chroniony i objęty ochroną prawną. W rezerwacie można podziwiać rzadkie gatunki roślin i zwierząt, a także wędrować po malowniczych szlakach turystycznych.

Beskid Sądecki to pasmo górskie w południowej Polsce, w województwie małopolskim. Charakteryzuje się pięknymi krajobrazami, malowniczymi wioskami oraz ciekawymi szlakami turystycznymi. W rejonie Beskidu Sądeckiego można uprawiać turystykę pieszą, rowerową, narciarstwo biegowe i zjazdowe. Warto udać się tam na kilka dni, by mieć czas na zwiedzenie całego rejonu. Idealnym miejscem będzie miejscowość Tylicz nocleg tam to świetne rozwiązanie, ponieważ jest to miejsce położone w dolinie potoku Tyliczanka oraz w niewielkiej odległości od Krynicy-Zdroju.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kolekcja biżuterii Kasi Wójcik z 14-karatowego złota to idealny pomysł na prezent!
Kolekcja biżuterii Kasi Wójcik z 14-karatowego złota to idealny pomysł na prezent!
Szukasz idealnego prezentu dla fanki biżuterii? Sprawdź kolekcję Kasi Wójcik!
Ferie zimowe – jak się ubrać na taki wyjazd?
Ferie zimowe – jak się ubrać na taki wyjazd?
Ubrania zimowe to konieczność, gdy temperatury spadają do niepokojącego poziomu. Z reguły ferie zimowe bywają zimne oraz mroźne. Jeśli planujemy spędzać wiele czasu na zewnątrz, musimy wyposażyć się w odpowiednie ubrania. Przeczytaj ten artykuł, by dowiedzieć się więcej.
Jak gwiazdy reality show kreują trendy?
Jak gwiazdy reality show kreują trendy?
Reality show to świetna okazja do podpatrzenia wielu ciekawych stylizacji, które raczej trudno byłoby spotkać na ulicy. Występujące w nich gwiazdy, często żądne sławy, starają się przyciągnąć uwagę swoim ubiorem - i wielu osiąga swój cel. Sprawdźmy, jakimi stylizacjami mogą się inspirować ich fanki!
Ostatnie wpisy