Piękna południowa Polska
Podróże

Piękna południowa Polska

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Województwo małopolskie to jedno z 16 województw Polski, położone w południowo-wschodniej części kraju. Jest to region bogaty w historię, kulturę oraz piękne krajobrazy. 

Kraków – Perła Małopolski

Kraków to jedno z najpiękniejszych miast Polski oraz jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych województwa małopolskiego. Stolica Małopolski to miasto pełne zabytków, pięknych kamienic, katedr, muzeów i galerii sztuki. Najważniejszymi punktami turystycznymi Krakowa są między innymi Wawel, zamek królewski z pięknym ogrodem oraz katedra św. Wacława i św. Stanisława, Rynek Główny, Sukiennice, Kościół Mariacki, Kazimierz – dawna dzielnica żydowska, a także krakowski zamek na Wawelu.

Tatry – najwyższe góry Polski

Tatry to najwyższe góry Polski oraz jeden z najpiękniejszych rejonów turystycznych województwa małopolskiego. W Tatrach można podziwiać malownicze krajobrazy, piękne widoki, a także wędrować jednymi z najtrudniejszych szlaków górskich w Polsce. W Tatrach znajduje się wiele atrakcji turystycznych, takich jak: Kasprowy Wierch, Morskie Oko, Dolina Kościeliska, Dolina Pięciu Stawów Polskich, czy też Giewont – jeden z najbardziej charakterystycznych szczytów Tatr.

Wieliczka – kopalnia soli

Wieliczka to miasto położone w pobliżu Krakowa, znane z jednej z najstarszych i najpiękniejszych kopalni soli na świecie. Kopalnia soli w Wieliczce to jedna z największych atrakcji turystycznych województwa małopolskiego. W podziemiach kopalni można podziwiać piękne korytarze, komory, kopalnie oraz wiele innych atrakcji. W kopalni soli znajduje się także kaplica św. Kingi, która jest jednym z najpiękniejszych zabytków sztuki sakralnej w Polsce.

Pieniny – rezerwat przyrody

Pieniny to rejon turystyczny położony w południowo-wschodniej części województwa małopolskiego, na granicy ze Słowacją. Pieniny to rejon malowniczych krajobrazów, pięknych widoków oraz zabytków kultury. W Pieninach znajduje się rezerwat przyrody o tej samej nazwie, który jest chroniony i objęty ochroną prawną. W rezerwacie można podziwiać rzadkie gatunki roślin i zwierząt, a także wędrować po malowniczych szlakach turystycznych.

Beskid Sądecki to pasmo górskie w południowej Polsce, w województwie małopolskim. Charakteryzuje się pięknymi krajobrazami, malowniczymi wioskami oraz ciekawymi szlakami turystycznymi. W rejonie Beskidu Sądeckiego można uprawiać turystykę pieszą, rowerową, narciarstwo biegowe i zjazdowe. Warto udać się tam na kilka dni, by mieć czas na zwiedzenie całego rejonu. Idealnym miejscem będzie miejscowość Tylicz nocleg tam to świetne rozwiązanie, ponieważ jest to miejsce położone w dolinie potoku Tyliczanka oraz w niewielkiej odległości od Krynicy-Zdroju.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Trendy z „Seksu w Wielkim Mieście”, które znowu są na topie
Trendy z „Seksu w Wielkim Mieście”, które znowu są na topie
„Seks w Wielkim Mieście” to serial, w którym znaleźć można całe mnóstwo modowych inspiracji.
Właściwości i korzyści naturalnych suplementów diety wspierających układ immunologiczny
Właściwości i korzyści naturalnych suplementów diety wspierających układ immunologiczny
Poznaj naturalne sposoby wsparcia układu odpornościowego! W artykule omawiamy właściwości i plusy zdrowotne różnorodnych suplementów diety.
Woda brzozowa w pielęgnacji
Woda brzozowa w pielęgnacji
W ostatnich latach zyskuje na popularności jako składnik w produktach do pielęgnacji skóry i włosów. Ale jakie korzyści przynosi woda brzozowa w pielęgnacji?
Ostatnie wpisy