Gdzie lecieć, żeby przedłużyć sobie lato?
Podróże

Gdzie lecieć, żeby przedłużyć sobie lato?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Zdarza się tak, że latem nie mamy czasu na urlop. Ciepłe dni szybko mijają i pozostają nam wakacje w okresie jesiennym. Gdzie lato trwa najdłużej? Pomagamy wybrać najgorętsze kierunki!

Egzotyczne wakacje jesienią

Marzysz o późnym urlopie? Nawet jesienią znajdziesz kierunki, w których nadal będzie trwało lato. Zagranicznych wycieczek nie brakuje. Bez względu na to, czy chcesz udać się w podróż przez biuro podróży, czy na własną rękę, warto wybierać sprawdzone kierunki. Oto lista najcieplejszych miejsc w okresie jesiennym.

Zapoznaj się z listą krajów, do których POLECISZ BEZ TESTÓW!

Cypr

Cypr podzielony jest na dwie części – turecką i grecką. W każdej z nich wypoczniesz również jesienią. Średnia temperatura w dzień wynosi tam 27 stopni, ale dochodzić może również do 30 stopni. Natomiast w nocy spada do 17 stopni. Jesienne dni na Cyprze są raczej słoneczne, a woda w morzu jest na tyle ciepła, że można z powodzeniem zażywać kąpieli. Będąc na Cyprze, warto również odwiedzić kilka ciekawych miejsc. W tym rejonie znajdziemy piękne plaże, urokliwe miasteczka oraz tętniące życiem bazary.

Malta

Na Malcie w okresie jesiennym panuje bardzo przyjemna temperatura. Można ją spokojnie porównać do początków lata w Polsce. W dzień średnia temperatura wynosi 25 stopni. Wieczorem nieznacznie spada – do 19 stopni.

Ta niewielka wyspa ma do zaoferowania wiele atrakcji. Na Malcie lato trwa bardzo długo, dlatego warto odwiedzić rajskie plaże w tym rejonie. Sąsiedztwo małych wysepek, które są w zasadzie półdzikie, powinno zachęcić nas do morskich wycieczek. Za niewielką opłatą odwiedzić można wysepkę Comino oraz Gozo. Na każdej z nich kryje się piękna Błękitna Laguna, którą z pewnością warto zobaczyć.

Rodos

Greckie wyspy mają w sobie niesamowity urok. W gronie najpopularniejszych kierunków na wakacje znajduje się również Rodos. W październiku średnia temperatura w tym miejscu osiąga 25 stopni. Natomiast w nocy możemy spodziewać się spadku do 16 stopni. Taki klimat pozwoli nam wypocząć i w pełni skorzystać z uroków tego miejsca. 

Latem może być tu nieco zbyt gorąco – 35 stopni. Jesień będzie doskonała, zarówno na wycieczki, jak i odpoczynek nad wodą. Dużym atutem jest mała ilość turystów w tym okresie. Będąc na Rodos, koniecznie odwiedźcie klimatyczne tawerny i skosztujcie greckich przysmaków.

Teneryfa

Hiszpańska wyspa Teneryfa to częsty kierunek wakacyjnych wycieczek. Nic dziwnego. Miejsce to zapiera dech w piersiach. A do tego jesienią panują tam bardzo sprzyjające warunki pogodowe. W dzień średnia temperatura na Teneryfie to 26 stopni, natomiast w nocy 21 stopni. Nawet zimą jest tu bardzo przyjemnie. Wówczas temperatura nie spada poniżej 15 stopni. Warto wiedzieć, że Teneryfa jest największą hiszpańską wyspą, dlatego nie zabraknie tam klubów, beach barów oraz wielu innych atrakcji, które otwarte są cały rok.

Madera

Madera to wyspa położona na Oceanie Atlantyckim. Jest to jedno z najpiękniejszych miejsc w Portugalii. Tutaj średnia temperatura jesienią wynosi 25 stopni w dzień i 20 stopni w nocy. Spokojnie można powiedzieć, że Madera jest tropikalną wyspą w Europie. Skosztujcie maderskiego wina w restauracjach z pięknym widokiem na Ocean Atlantycki.

Zdjęcie główne: Matthias Groeneveld/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Open’er Festival otwiera swój własny Beach House
Open’er Festival otwiera swój własny Beach House
Lato w mieście nie musi być nudne. Zobacz jakie atrakcje przygotował Open'er Festival w Gdyni.
Jak poprawić swoje relacje z innymi – poradnik dla osób, które chcą budować zdrowe i szczere relacje
Jak poprawić swoje relacje z innymi – poradnik dla osób, które chcą budować zdrowe i szczere relacje
Jako ludzie żyjący w społeczeństwie, nasze relacje z innymi ludźmi są kluczowe dla naszego szczęścia i dobrej jakości życia. Niezależnie od tego, czy mamy problemy w relacjach z rodziną, partnerem, przyjaciółmi czy współpracownikami, istnieją sposoby na poprawę tych relacji. W tym artykule przedstawimy praktyczne wskazówki, które pomogą Ci budować zdrowe i szczere relacje z innymi.
Aktywny tryb życia – o co zadbać?
Aktywny tryb życia – o co zadbać?
Zdrowy tryb życia, to aktywny tryb życia. Coraz więcej mówi się na temat pozytywnego wpływu aktywności fizycznej na zdrowie. Podpowiadamy, jak zadbać o siebie i wprowadzić w swoją codzienność więcej ruchu.
Ostatnie wpisy