NewsPodróże

Gdzie lecieć, jeśli chcesz spędzić Boże Narodzenie za granicą?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z każdym rokiem coraz więcej z nas wybiera się na święta Bożego Narodzenia za granicę. Robimy to, by uniknąć przedświątecznej gorączki oraz z wygody, ale także z chęci zaczerpnięcia ciepła w trakcie śnieżnej polskiej zimy. Sprawdź, gdzie warto wybrać się na święta za granicą.

Malta

Malta to miejsce, które już od kilku lat jest bardzo chętnie odwiedzane przez Polaków. Temperatura w okresie bożonarodzeniowym sięga tam około 18 stopni Celsjusza, a pogoda jest słoneczna. Co więcej, ceny pobytu w tym miejscu są umiarkowane, więc wielu z nas mogłoby sobie pozwolić na taki wyjazd. W święta Malta pięknie mieni się od światełek, a w oknach ukazują się szopki, co sprawia, że mimo wysokich temperatur turyści mogą poczuć świąteczny klimat.

Hiszpania

Hiszpania jest następnym krajem, do którego warto pojechać na święta. Gdy nasi rodacy wybierają się w te strony, zwykle stawiają na Wyspy Kanaryjskie, Teneryfę lub Fuertaventurę. Na Kanarach temperatura w grudniu osiąga około 20 stopni Celsjusza, a na niebie widnieje piękne słońce. Ceny również zachęcają – są zdecydowanie niższe niż w okresie wakacyjnym. 

Portugalia

Portugalska wyspa Madera jest następnym kierunkiem wybieranym przez Polaków w święta Bożego Narodzenia. Klimat tam jest podobny do tego na Wyspach Kanaryjskich, a temperatury dochodzą do 20 stopni Celsjusza. Ulice są ozdobione światełkami i innymi świątecznymi dekoracjami, a dodatkową atrakcją jest możliwość skosztowania bożonarodzeniowych przysmaków.

Zdj. główne: Євгенія Височина/unsplash.com

O AUTORZE
Jest osobą ceniącą minimalizm oraz ekonomiczne rozwiązania. Miłośniczka makijażu i charakteryzacji, w których stawia na samodzielnie wykonane produkty oraz elementy. W wolnym czasie lubi czytać książki i słuchać dobrej muzyki.
Podróże

Podróżowanie z dzieckiem: jak przygotować najmłodszych do wysokich temperatur?

Jakie są kluczowe zasady, którymi warto się kierować, aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo najmłodszym? 
Czytaj więcej
Podróże

Czarter lotniczy - Komfort i swoboda podróży na nowym poziomie

Czarter lotniczy to usługa, która umożliwia wynajem samolotu na określony czas i trasę.
Czytaj więcej
Podróże

Aktywności nad morzem - Odkryj Przyjemności Morskiej Przygody

Od sportów wodnych po relaks na plaży – odkryj różnorodność możliwości, jakie oferuje pobyt nad morzem.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *