Gdzie lecieć, jeśli chcesz spędzić Boże Narodzenie za granicą?
NewsPodróże

Gdzie lecieć, jeśli chcesz spędzić Boże Narodzenie za granicą?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z każdym rokiem coraz więcej z nas wybiera się na święta Bożego Narodzenia za granicę. Robimy to, by uniknąć przedświątecznej gorączki oraz z wygody, ale także z chęci zaczerpnięcia ciepła w trakcie śnieżnej polskiej zimy. Sprawdź, gdzie warto wybrać się na święta za granicą.

Malta

Malta to miejsce, które już od kilku lat jest bardzo chętnie odwiedzane przez Polaków. Temperatura w okresie bożonarodzeniowym sięga tam około 18 stopni Celsjusza, a pogoda jest słoneczna. Co więcej, ceny pobytu w tym miejscu są umiarkowane, więc wielu z nas mogłoby sobie pozwolić na taki wyjazd. W święta Malta pięknie mieni się od światełek, a w oknach ukazują się szopki, co sprawia, że mimo wysokich temperatur turyści mogą poczuć świąteczny klimat.

Hiszpania

Hiszpania jest następnym krajem, do którego warto pojechać na święta. Gdy nasi rodacy wybierają się w te strony, zwykle stawiają na Wyspy Kanaryjskie, Teneryfę lub Fuertaventurę. Na Kanarach temperatura w grudniu osiąga około 20 stopni Celsjusza, a na niebie widnieje piękne słońce. Ceny również zachęcają – są zdecydowanie niższe niż w okresie wakacyjnym. 

Portugalia

Portugalska wyspa Madera jest następnym kierunkiem wybieranym przez Polaków w święta Bożego Narodzenia. Klimat tam jest podobny do tego na Wyspach Kanaryjskich, a temperatury dochodzą do 20 stopni Celsjusza. Ulice są ozdobione światełkami i innymi świątecznymi dekoracjami, a dodatkową atrakcją jest możliwość skosztowania bożonarodzeniowych przysmaków.

Zdj. główne: Євгенія Височина/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Tydzień mody w Kopenhadze – trendy 2023
Tydzień mody w Kopenhadze – trendy 2023
Tydzień mody za nami! Co na lato 2023 przedstawili w Kopenhadze projektanci?
Jakie kwiaty wybrać na różne okazje
Jakie kwiaty wybrać na różne okazje
Kwiaty są pięknym prezentem, który może wyrazić wiele emocji i uczuć. Jednak wybierając kwiaty na różne okazje, ważne jest, aby poznać język kwiatów i ich znaczenia. W tym artykule omówimy, jakie kwiaty najlepiej pasują do różnych okazji.
Zimowe modele butów na słupku, dzięki którym podkręcisz miejską stylizację!
Zimowe modele butów na słupku, dzięki którym podkręcisz miejską stylizację!
Chcesz wyglądać zmysłowo i kobieco bez względu na pogodę? Postaw w takim razie na modele zimowych butów na słupku, dzięki którym podkręcisz każdą stylizację.
Ostatnie wpisy