NewsPodróże

Gdzie lecieć, jeśli chcesz spędzić Boże Narodzenie za granicą?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z każdym rokiem coraz więcej z nas wybiera się na święta Bożego Narodzenia za granicę. Robimy to, by uniknąć przedświątecznej gorączki oraz z wygody, ale także z chęci zaczerpnięcia ciepła w trakcie śnieżnej polskiej zimy. Sprawdź, gdzie warto wybrać się na święta za granicą.

Malta

Malta to miejsce, które już od kilku lat jest bardzo chętnie odwiedzane przez Polaków. Temperatura w okresie bożonarodzeniowym sięga tam około 18 stopni Celsjusza, a pogoda jest słoneczna. Co więcej, ceny pobytu w tym miejscu są umiarkowane, więc wielu z nas mogłoby sobie pozwolić na taki wyjazd. W święta Malta pięknie mieni się od światełek, a w oknach ukazują się szopki, co sprawia, że mimo wysokich temperatur turyści mogą poczuć świąteczny klimat.

Hiszpania

Hiszpania jest następnym krajem, do którego warto pojechać na święta. Gdy nasi rodacy wybierają się w te strony, zwykle stawiają na Wyspy Kanaryjskie, Teneryfę lub Fuertaventurę. Na Kanarach temperatura w grudniu osiąga około 20 stopni Celsjusza, a na niebie widnieje piękne słońce. Ceny również zachęcają – są zdecydowanie niższe niż w okresie wakacyjnym. 

Portugalia

Portugalska wyspa Madera jest następnym kierunkiem wybieranym przez Polaków w święta Bożego Narodzenia. Klimat tam jest podobny do tego na Wyspach Kanaryjskich, a temperatury dochodzą do 20 stopni Celsjusza. Ulice są ozdobione światełkami i innymi świątecznymi dekoracjami, a dodatkową atrakcją jest możliwość skosztowania bożonarodzeniowych przysmaków.

Zdj. główne: Євгенія Височина/unsplash.com

O AUTORZE
Jest osobą ceniącą minimalizm oraz ekonomiczne rozwiązania. Miłośniczka makijażu i charakteryzacji, w których stawia na samodzielnie wykonane produkty oraz elementy. W wolnym czasie lubi czytać książki i słuchać dobrej muzyki.
Izabela Gębczyk
Powiązane posty
Podróże

Gdzie lecieć, żeby wygrzać się w słońcu?

Poszukujesz idealnego miejsca na wypoczynek zimą? Poznaj ciepłe kraje, które warto odwiedzić!
Czytaj więcej
News

Jak świat pożegnał ikonę stylu Vivienne Westwood?

Jak gwiazdy pożegnały projektantkę Vivienne Westwood? Oto wzruszające słowa, które popłynęły z całego świata!
Czytaj więcej
News

Cindy Crawford na okładce polskiego Vogue!

Wyjątkowa okładka polskiego Vogue! Zobacz, kto się na niej znalazł!
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *