Sylwetka

Trening personalny EMS – sprawdź, dlaczego warto z niego korzystać

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Treningi z trenerem personalnym, chociaż popularne od wielu lat, w ostatnim czasie przeszły na następny poziom, dzięki metodzie treningowej EMS. Ta niesamowita alternatywa dla siłowni sprawdzi się dla każdej nowoczesnej kobiety, nawet tej z napiętym harmonogramem.

Zaledwie pół godziny treningu personalnego z wykorzystaniem elektrostymulacji dwa razy w tygodniu zastąpi nawet pięć półtoragodzinnych sesji tradycyjnych ćwiczeń na siłowni. Warto wspomnieć, że trening EMS zawsze jest treningiem personalnym. Nie tylko ze względu na odpowiednio dobrane ćwiczenia, ale przede wszystkim dlatego, że to właśnie trener dobiera moc i częstotliwość impulsów, które korzystnie wpływają na Twój wysiłek fizyczny.

Czym jest trening EMS?

EMS, inaczej nazywany elektrostymulacją mięśni, to skrót od angielskiej nazwy tej metody treningu, czyli electrical muscle stimulation. Co to właściwie oznacza? Kostium zaprojektowany specjalnie do treningu EMS zawiera elektrody, które dostarczają bezpośrednio do mięśni impulsy elektryczne, przypominające sygnały pochodzące z układu nerwowego. Jest to metoda całkowicie bezpieczna oraz nadaje się dla starszych i młodszych, jednak nie powinna być stosowana u kobiet ciężarnych, a także osoby chore na nowotwór i te posiadające rozrusznik serca. W innym przypadku, jeśli trening przeprowadzony jest odpowiednio i pod stałą opieką trenera personalnego, możesz ćwiczyć bez zbędnych obaw! 

Jak wybrać odpowiedniego trenera? 

Przeglądając oferty studiów treningowych, zwróć uwagę na to, czy pracujący w nim trenerzy są odpowiedni wykwalifikowani. Potwierdzeniem ukończenia Akademii Trenerów będzie certyfikat, który powinien znajdować się w każdym studio MEON EMS. Wybierając doświadczonego trenera, masz pewność, że ćwiczenia są wykonywane poprawnie i bezpiecznie, a Ty wyciągasz z treningu najwięcej, ile jesteś w stanie. W końcu w czasie jednej sesji możesz spalić nawet do 1200 kcal, co znacznie wpłynie na szybkość, z jaką będziesz tracić kolejne zbędne kilogramy. Trener dobierze pod Ciebie nie tylko ćwiczenia, ale także optymalną moc impulsów. Zaufaj wieloletniemu doświadczeniu fachowców w tej dziedzinie i zapisz się do jednego ze studiów MEON EMS w miastach takich jak: Bielsko-Biała, Gdańsk, Katowice, Opole, Poznań, Szamotuły czy Wrocław. Jak widzisz, trening EMS nie musi być luksusem zarezerwowanym tylko dla mieszkańców największych miast. Zapewne nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak blisko siebie znajdziesz profesjonalnego trenera personalnego, który specjalizuje się w MEON EMS. 

Jak szybko widać pierwsze efekty? 

Ze względu na wydajność treningu personalnego z udziałem elektrostymulacji już po kilku pierwszych sesjach ćwiczeniowych dostrzeżesz efekty swoich wysiłków. Oczywiście, jak przy każdym treningu kluczem do sukcesu jest regularność, dlatego świetną opcją są pakiety, które pozwolą Ci zaoszczędzić na sesji i zmotywują Cię w drodze do celu. 

Czego właściwie warto spodziewać się po treningu EMS z trenerem personalnym? 

  • Zmniejszenie tkanki tłuszczowej, 
  • polepszenie kondycji, 
  • redukcja cellulitu, 
  • zmniejszenie bólu kręgosłupa (szczególnie pożądane przy siedzącym trybie pracy), 
  • poprawa krążenia, 
  • większą wytrzymałość mięśni 
  • oraz poprawa jędrności skóry. 

Podsumowując, nie da się ukryć znacznej przewagi treningu personalnego z udziałem elektrostymulacji nad tradycyjnym treningiem na siłowni. To nie tylko gwarancja bezpieczeństwa, ale także sposób na szybkie zrzucenie zbędnych kilogramów i świetne uzupełnienie dla zdrowego stylu życia. Co ważne, sprawdzi się nawet dla osób zabieganych i kobiet, które dopiero zaczynają swoją przygodę z aktywnością fizyczną. 

O AUTORZE
Chociaż ceni sobie klasyki, z przyjemnością śledzi najnowsze trendy w modzie. Nie boi się eksperymentować, ale równie chętnie sięga po sprawdzone triki w branży beauty. Interesuje się tym, co słychać w świecie modelingu i co sezon namiętnie ogląda wybiegi największych domów mody.
Powiązane posty
Beauty zoneSylwetka

Jakie produkty mogą wpływać na jakość treningu

Sposób na efektywny trening to optymalne połączenia zbilansowanej diety, higieny snu, regularnych ćwiczeń prawidłowego nawodnienia i suplementów diety. Czy dbasz o wszystkie te aspekty?
Czytaj więcej
Beauty zoneSylwetka

Jak dobrać bieliznę do eleganckiej sukienki

Podpowiadamy, jaką bieliznę wybrać pod elegancką sukienkę.
Czytaj więcej
Beauty zoneSylwetka

Joga - jak wpływa na sylwetkę?

Szukasz sposobu, aby schudnąć, i zastanawiasz się nad praktykowaniem jogi? Dowiedz się, czy to może się ze sobą łączyć. Poznaj korzyści płynące z praktykowania jogi!
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *