Lifestyle

Najczęstsze błędy, które popełniamy w związkach

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Miłość jest niewątpliwie pięknym i wyjątkowym uczuciem. Potrafi przynieść człowiekowi mnóstwo szczęścia, ale zdarza się, że niesie za sobą smutek i rozczarowanie. Silne emocje, jakie jej towarzyszą, niejednokrotnie sprawiają, że robimy rzeczy, których następnie żałujemy. Sprawdź, jakie są najczęstsze błędy, które popełniamy w związkach.

1. Niezdrowa zazdrość

Zazdrość to uczucie, które towarzyszy nam na co dzień. Czy jest to normalne? Owszem, ale tylko wtedy, gdy nie przybiera chorobliwej postaci. Odczuwanie ukłucia zazdrości o swojego partnera jest przejawem miłości, jaką go darzymy oraz niekiedy strachu przed utratą ukochanej osoby. Czasem zazdrość może nawet schlebiać drugiej osobie.

Kiedy powinna zaświecić się czerwona lampka w głowie? Gdy zazdrość zaczyna przesłaniać inne uczucia i spędza sen z powiek. Jeżeli tak się dzieje – musisz coś zmienić. Przyczyny odczuwania tego uczucia mogą być różne, dlatego warto porozmawiać z partnerem i spróbować znaleźć rozwiązanie tego problemu.

2. Próba zmiany na siłę

Ludzie się zmieniają – to prawda, ale robią to tylko wtedy, gdy tego pragną. Jednym z bardzo często popełnianych błędów w związkach jest usiłowanie zmiany partnera wbrew jego woli. Kluczem do zdrowego związku jest akceptacja kogoś takiego, jakim jest. Człowiek nie jest przedmiotem, nie można ustawić go na swój sposób. Pewnych rzeczy nie da się wyeliminować, szczególnie wbrew woli drugiej osoby. Jeżeli czujesz, że nie będziesz w stanie zaakceptować swojego partnera ze wszystkimi jego wadami, być może jest to sygnał, aby zakończyć tę relację. 

3. Manipulowanie partnerem dla osiągnięcia celu

Sztuka manipulacji jest sztuką trudną do opanowania, ale są osoby, które znają ją do perfekcji. Przydaje się ona często w pracy i może pomóc w pewnych sytuacjach, ale powinniśmy unikać manipulowania partnerem, aby osiągnąć swój cel. Może być tak, że nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, że jesteś manipulantem. To, co robisz, może wydawać Ci się zupełnie niewinne, a będzie miało destrukcyjny wpływ na Twój związek. Warto zagłębić się w temacie sztuki manipulacji, bo odkrycie tego problemu i wyeliminowanie go może uratować każdą relację. 

4. Wypominanie i wracanie do przeszłości

Jesteś osobą pamiętliwą i zdarza Ci się wypominać swojemu partnerowi dawne przewinienia? Jest to fatalny błąd w relacji. Jeżeli zdecydowałeś się wybaczyć ukochanej osobie grzeszki z przeszłości, powinieneś zostawić to na zawsze w tyle i nie wracać do tego w słownych potyczkach. Może się to wydawać całkiem niewinne, ale zapewniam Cię, że wpływa to bardzo niekorzystnie na relację i wywołuje u drugiej osoby poczucie winy. Żyj teraźniejszością, a o błędach z przeszłości zapomnij. 

5. Milczenie zamiast rozmowy

Szczera rozmowa to podstawa w szczęśliwym i zdrowym związku. Jeżeli pojawiają się problemy, kluczem do ich rozwiązania jest omówienie tego, co się dzieje. Nie możesz milczeć i kryć emocji w sobie. Sprawi to, że nie będziesz sobą, a frustracja będzie narastała i kiedyś wybuchnie ze zdwojoną siłą. Mów partnerowi o tym, co Ci się podoba w Waszej relacji, ale również o tym, co chcesz zmienić. Zobaczysz, jak bardzo pozytywnie wpłynie to na Wasz związek i odbuduje zaufanie. 

Zdj. główne: Priscilla Du Preez/unsplash.com

O AUTORZE
Jest osobą ceniącą minimalizm oraz ekonomiczne rozwiązania. Miłośniczka makijażu i charakteryzacji, w których stawia na samodzielnie wykonane produkty oraz elementy. W wolnym czasie lubi czytać książki i słuchać dobrej muzyki.
Powiązane posty
Lifestyle

Naklejki - Twój kreatywny sposób na wyrażanie siebie

Naklejki są jednym z najpopularniejszych i najbardziej kreatywnych sposobów wyrażania siebie. Niezależnie od tego, czy jesteś dzieckiem, nastolatkiem czy dorosłym, naklejki mają potencjał do wyrażania Twojej osobowości, zainteresowań i stylu życia.
Czytaj więcej
Lifestyle

Symbolika kamieni szlachetnych

Kamienie szlachetne od wieków fascynują ludzi swoją piękną formą i niezwykłą symboliką. Zapoznaj się z najważniejszymi kamieniami szlachetnymi i sprawdź ich symbolikę.
Czytaj więcej
Lifestyle

Kształcenie na odległość - jak radzić sobie z nauką w czasie pandemii?

Wraz z rozwojem pandemii COVID-19, wiele placówek edukacyjnych na całym świecie zmuszonych było przejść na kształcenie na odległość. Dla uczniów i studentów oznacza to konieczność przystosowania się do nowej rzeczywistości i radzenie sobie z nauką w trudnych warunkach. W tym artykule przedstawimy praktyczne wskazówki, które pomogą uczniom i studentom radzić sobie z nauką na odległość.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *