Jak zwiedzić Hiszpanię online w czasach zarazy?
Podróże

Jak zwiedzić Hiszpanię online w czasach zarazy?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Kto z nas nie tęskni za swobodnym podróżowaniem? W czasach panującej pandemii muszą nam wystarczyć tylko i wyłącznie te wirtualne wojaże. Zdalna turystyka jeszcze nigdy nie była tak popularna, jak obecnie! Czy wiesz jak zwiedzić Hiszpanię online w czasach zarazy?

Złość i bunt nam nie pomogą, musimy się pogodzić z sytuacją epidemiologiczną, jaka obecnie panuje na świecie. Choć wielu z nas miało już zaplanowany urlop zagraniczny, to niestety musi spędzić ten czas w domu. 

Powstaje wówczas pytanie, co robić, by kompletnie nie zwariować? Na czym się skupić i czym się zająć w trakcie pandemicznego urlopu, by bezpiecznie przeczekać go w czterech ścianach, jednocześnie nie tracąc nadziei na jakiś ciekawy, zagraniczny wyjazd? Czy istnieje szansa na znalezienie substytutu podróży bez wychodzenia z domu? Oczywiście, że tak!

Wirtualne podróże dla sympatyków Hiszpanii

Tęsknicie za hiszpańskimi promieniami słońca, powiewami śródziemnomorskiej bryzy, widokiem arcydzieł sztuki czy smakiem i zapachem lokalnych potraw? W uszach wciąż dźwięczy Wam zgiełk z gwarnych ulic i nawoływania sprzedawców w halach targowych?

Oczywiście, nic nie zastąpi w stu procentach wyjazdu do kraju Basków, ale dzięki współczesnej technologii możemy swobodnie dać się ponieść wirtualnym podróżom i choć trochę zaspokoić tęsknotę za odkrywaniem nowych miejsc, a także zaplanować przyszłe wycieczki.

Zdalnie przez Hiszpanię!

Dzięki nowoczesnym technologiom możesz swobodnie zwiedzać hiszpańskie zabytki i muzea, spacerować ulicami najpiękniejszych miast czy oglądać zachwycający Madryt, Barcelonę lub Walencję nocą. W dodatku możesz zrobić to wszystko i o wiele więcej, bez pakowania walizek, bukowania biletów i długich godzin spędzonych w pociągu czy samolocie, i to zupełnie za darmo. Jak? Odpowiedź jest prosta – dzięki zdalnej turystyce.

Wirtualne podróże wchodzące w skład tzw. zdalnej turystki są możliwe od dawna, ale jeszcze nigdy nie były tak popularne i potrzebne, jak w sytuacji, która obecnie panuje na świecie. To dzięki istniejącej od 2007 roku funkcji w mapach Google – czyli Google Street View – i darmowej platformie udostępniającej cyfrowe wersje dzieł sztuki – Google Arts & Culture – a także platformom streamingowym i coraz większym możliwościom mediów społecznościowych, możemy bez najmniejszych problemów wybrać się np. do muzeum, czy wziąć udział w wydarzeniu sportowym bez wychodzenia z domu.

Pojawia się pytanie, jaki sprzęt będzie nam potrzebny, by odbyć taką wirtualną wycieczkę? Spokojnie, wystarczy komputer lub smartfon, warunkiem jest jedynie dostęp do internetu. W ostatnim czasie wzrosła też liczba portali wyspecjalizowanych w organizacji płatnych podróży wirtualnych. Do tego coraz więcej instytucji i regionalnych organizacji zaprasza nas do wirtualnych podróży, a to wszystko po to, by w tych trudnych czasach nie tracić kontaktu ze swoimi potencjalnymi gośćmi.

Jakie hiszpańskie zakątki warto zwiedzić zdalnie?

Air Pano to bardzo interesująca strona prezentująca hiszpański świat z lotu ptaka. Przy dźwiękach hiszpańskiej muzyki zwiedzisz dzięki niej najpiękniejsze miasta tego kraju. W pamięci na długo zostaną Ci na pewno panoramy Toledo, Madrytu, Barcelony czy Grenady.

Na pewno zrobią też na Tobie wrażenie wirtualne podróże z Viajes Virtuales. Dzięki tej stronie możesz spacerować ulicami wielu miast, zwiedzać wnętrza kościołów i klasztorów, albo wspiąć się na mury zamkowe (Avila). Możesz też wybrać się na słynny targ Mercado de San Miguel w Madrycie i do parku narodowego lub do lasu (np. Park Retiro w Madrycie czy Cabo de Gata w Almerii).

Co ciekawsze, strona oferuje obejrzenie tego samego miejsca kilka razy, o różnych porach dnia i nocy, a nawet w różnych porach roku. Gdy zaś założysz okulary do technologii VR (wirtualnej rzeczywistości), to zobaczysz wszystko trójwymiarowo i poczujesz się, jakbyś tam rzeczywiście był!

fot. Enrico Perini z Pexels
fot. Mati Angulo z Pexels
fot. Attila Marosi z Pexels

Zdjęcie główne: pixabay/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czarna sukienka na weselu? Czy Adele wprowadziła nowy trend?
Czarna sukienka na weselu? Czy Adele wprowadziła nowy trend?
Kobiety obawiają się czarnych kreacji na weselach. Adele pokazała jednak, że piękna czarna suknia pasuje na każdą okazję!
Ferie zimowe – jak się ubrać na taki wyjazd?
Ferie zimowe – jak się ubrać na taki wyjazd?
Ubrania zimowe to konieczność, gdy temperatury spadają do niepokojącego poziomu. Z reguły ferie zimowe bywają zimne oraz mroźne. Jeśli planujemy spędzać wiele czasu na zewnątrz, musimy wyposażyć się w odpowiednie ubrania. Przeczytaj ten artykuł, by dowiedzieć się więcej.
Uśmiech jak milion dolarów, dzięki olejowi kokosowemu?
Uśmiech jak milion dolarów, dzięki olejowi kokosowemu?
Jak uzyskać śnieżnobiały uśmiech i zdrowe zęby dzięki naturalnym składnikom? Odkryj pastę zawierającą olej kokosowy od Białej Perły!
Ostatnie wpisy