Podróże

Jak zwiedzić Hiszpanię online w czasach zarazy?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Kto z nas nie tęskni za swobodnym podróżowaniem? W czasach panującej pandemii muszą nam wystarczyć tylko i wyłącznie te wirtualne wojaże. Zdalna turystyka jeszcze nigdy nie była tak popularna, jak obecnie! Czy wiesz jak zwiedzić Hiszpanię online w czasach zarazy?

Złość i bunt nam nie pomogą, musimy się pogodzić z sytuacją epidemiologiczną, jaka obecnie panuje na świecie. Choć wielu z nas miało już zaplanowany urlop zagraniczny, to niestety musi spędzić ten czas w domu. 

Powstaje wówczas pytanie, co robić, by kompletnie nie zwariować? Na czym się skupić i czym się zająć w trakcie pandemicznego urlopu, by bezpiecznie przeczekać go w czterech ścianach, jednocześnie nie tracąc nadziei na jakiś ciekawy, zagraniczny wyjazd? Czy istnieje szansa na znalezienie substytutu podróży bez wychodzenia z domu? Oczywiście, że tak!

Wirtualne podróże dla sympatyków Hiszpanii

Tęsknicie za hiszpańskimi promieniami słońca, powiewami śródziemnomorskiej bryzy, widokiem arcydzieł sztuki czy smakiem i zapachem lokalnych potraw? W uszach wciąż dźwięczy Wam zgiełk z gwarnych ulic i nawoływania sprzedawców w halach targowych?

Oczywiście, nic nie zastąpi w stu procentach wyjazdu do kraju Basków, ale dzięki współczesnej technologii możemy swobodnie dać się ponieść wirtualnym podróżom i choć trochę zaspokoić tęsknotę za odkrywaniem nowych miejsc, a także zaplanować przyszłe wycieczki.

Zdalnie przez Hiszpanię!

Dzięki nowoczesnym technologiom możesz swobodnie zwiedzać hiszpańskie zabytki i muzea, spacerować ulicami najpiękniejszych miast czy oglądać zachwycający Madryt, Barcelonę lub Walencję nocą. W dodatku możesz zrobić to wszystko i o wiele więcej, bez pakowania walizek, bukowania biletów i długich godzin spędzonych w pociągu czy samolocie, i to zupełnie za darmo. Jak? Odpowiedź jest prosta – dzięki zdalnej turystyce.

Wirtualne podróże wchodzące w skład tzw. zdalnej turystki są możliwe od dawna, ale jeszcze nigdy nie były tak popularne i potrzebne, jak w sytuacji, która obecnie panuje na świecie. To dzięki istniejącej od 2007 roku funkcji w mapach Google – czyli Google Street View – i darmowej platformie udostępniającej cyfrowe wersje dzieł sztuki – Google Arts & Culture – a także platformom streamingowym i coraz większym możliwościom mediów społecznościowych, możemy bez najmniejszych problemów wybrać się np. do muzeum, czy wziąć udział w wydarzeniu sportowym bez wychodzenia z domu.

Pojawia się pytanie, jaki sprzęt będzie nam potrzebny, by odbyć taką wirtualną wycieczkę? Spokojnie, wystarczy komputer lub smartfon, warunkiem jest jedynie dostęp do internetu. W ostatnim czasie wzrosła też liczba portali wyspecjalizowanych w organizacji płatnych podróży wirtualnych. Do tego coraz więcej instytucji i regionalnych organizacji zaprasza nas do wirtualnych podróży, a to wszystko po to, by w tych trudnych czasach nie tracić kontaktu ze swoimi potencjalnymi gośćmi.

Jakie hiszpańskie zakątki warto zwiedzić zdalnie?

Air Pano to bardzo interesująca strona prezentująca hiszpański świat z lotu ptaka. Przy dźwiękach hiszpańskiej muzyki zwiedzisz dzięki niej najpiękniejsze miasta tego kraju. W pamięci na długo zostaną Ci na pewno panoramy Toledo, Madrytu, Barcelony czy Grenady.

Na pewno zrobią też na Tobie wrażenie wirtualne podróże z Viajes Virtuales. Dzięki tej stronie możesz spacerować ulicami wielu miast, zwiedzać wnętrza kościołów i klasztorów, albo wspiąć się na mury zamkowe (Avila). Możesz też wybrać się na słynny targ Mercado de San Miguel w Madrycie i do parku narodowego lub do lasu (np. Park Retiro w Madrycie czy Cabo de Gata w Almerii).

Co ciekawsze, strona oferuje obejrzenie tego samego miejsca kilka razy, o różnych porach dnia i nocy, a nawet w różnych porach roku. Gdy zaś założysz okulary do technologii VR (wirtualnej rzeczywistości), to zobaczysz wszystko trójwymiarowo i poczujesz się, jakbyś tam rzeczywiście był!

fot. Enrico Perini z Pexels
fot. Mati Angulo z Pexels
fot. Attila Marosi z Pexels

Zdjęcie główne: pixabay/pexels.com

O AUTORZE
Dziennikarka i copywriter z wieloletnim doświadczeniem. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie w Białymstoku i Podyplomowych Studiów Laboratorium Reportażu na Uniwersytecie Warszawskim. Pisanie jest nie tyko jej sposobem na życie, ale i największą pasją. Interesuje się modą i wszystkim co z nią związane. Oprócz tego jest miłośniczką kulinariów i podróży.
Powiązane posty
Podróże

Mazury - cud natury

Mazury – oaza natury i spokoju. Jeziora, lasy i malownicze miasteczka. Cudowna podróż do serca natury czeka na Ciebie!
Czytaj więcej
Podróże

Gdzie na weekend? - Ślesin

weekendowy raj dla wędkarzy, miłośników sportów wodnych i relaksu wśród natury.
Czytaj więcej
Podróże

Jakie są sposoby na dostanie się z Polski do Niemiec?

Dostanie się z Polski do Niemiec oferuje wiele różnych sposobów podróży, zarówno dla osób podróżujących w celach biznesowych, jak i turystycznych.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *