Najpiękniejsze atelier i concept store’y w Krakowie
Stylowy adresZakupy

Najpiękniejsze atelier i concept store’y w Krakowie

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Piękne wnętrza, oryginalne meble, autorskie pomysły, niesamowita aranżacja i różnorakie towary i dzieła. Poznaj 5 najciekawszych miejsc na mapie Krakowa!

Concept store to najprościej rzecz ujmując sklepy tematyczne, tworzone zgodnie z jedną, spójną koncepcją, myślą przewodnią właściciela. Widać zaznaczoną w ich wyposażeniu wyższą ideę, jeden kierunek. Asortyment dobierany jest zgodnie z założonymi przez posiadacza standardami, w wybranym przez niego stylu. Ostateczny obraz concept store zależy oczywiście od profilu działalności jego właściciela.

Atelier to pomieszczenie stanowiące miejsce pracy twórczej jednego lub kilku artystów, dostosowanych do ich indywidualnych upodobań i charakteru wykonywanej profesji.

Takie miejsca bardzo zyskały na popularności w ostatnich czasach i coraz więcej można ich zauważyć w Polsce. Co bardzo istotne, to najczęściej sami właściciele concept store i atelier decydują o tym, co znajdzie się w ich asortymencie. Zostały stworzone z myślą o bardziej wymagających klientach, zdecydowanych i ukierunkowanych na poszukiwanie oryginalnych produktów.

1. IDEA FIX

Podążając szlakiem krakowskiego street artu, warto zerknąć na róg kazimierzowskich ulic Nowej i Józefa. Istniejący od 2009 roku IDEA FIX Koncept to miejsce, które docenią miłośnicy polskiej mody, designu i sztuki. W tym concept store można zakupić ubrania i dodatki od ponad 100 polskich projektantów, obrazy i rzemiosło lokalnych artystów oraz krótkie serie mebli i wyposażenia wnętrz.

2. Forum Designu

W tym miejscu można poczuć się niemal jak w muzeum wzornictwa. Z tą różnicą, że każdy z eksponatów można kupić. Zakupimy tu produkty polskich projektantów mody i sztuki użytkowej oraz uznanych marek i artystów. W Forum Designu można zarówno urządzić mieszkanie od podstaw, jak i kupić nietuzinkowe dodatki czy prezenty. Od świec i świeczników, przez koce i poduszki, po lampy i meble.

3. Unikke Design&Friends

To piękny concept store pełen oryginalnej biżuterii od młodych twórców. Na stronie sklepu można przeczytać, że wyróżnia się połączeniem tradycyjnych technik złotniczych z nietypowymi materiałami takimi jak: prawdziwe naboje, nylon, marmur. Marka wykorzystuje również nowoczesne technologie m.in. druk 3D. Jest idealna dla osób lubiących wyrażać siebie poprzez strój i dodatki.

4. Mapaya

Powstała w 2013 roku i jest jedną z najciekawszych polskich marek działających zgodnie z zasadami etyki, w opozycji do przemysłu szybkiej oraz luksusowej mody. Jest to urokliwe miejsce z wyjątkowymi artystycznymi ubraniami w stylu boho. Estetyka Mapayi łączy styl boho, hippie, tradycje południowej Azji, europejskiego rocka i krawiecki minimalizm poddany lekkiej dekonstrukcji.

5. Szpeje

To miejsce z duszą vintage. Szpeje to krakowskie sklepy z siedzibą w Muzeum PRL w Nowej Hucie i na krakowskim Kazimierzu. Można w nich dostać meble, dekoracje i akcesoria w stylu lat 50–80. Concept store ma niesamowity klimat dawnych lat, który jest widoczny gołym okiem.

Zdjęcie główne: Ksenia Chernaya/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Luksus w codziennym życiu bez wydawania fortuny? To możliwe!
Luksus w codziennym życiu bez wydawania fortuny? To możliwe!
Luksus na co dzień, bez wydawania mnóstwa pieniędzy? Czy to brzmi dla Ciebie nieprawdopodobnie? A wystarczy po prostu zmienić perspektywę.
Stylizacje z żakietem – dobre rozwiązanie do biura i nie tylko
Stylizacje z żakietem – dobre rozwiązanie do biura i nie tylko
Chcesz kupić sobie żakiet, ale zastanawiasz się, jakie stylizacje biurowe i codzienne stworzyć? Sprawdź nasze propozycje!
Czy kolagen do picia to najefektywniejsza forma suplementacji?
Czy kolagen do picia to najefektywniejsza forma suplementacji?
Wiele obecnie mówi się o tym, że nasz organizm potrzebuje regularnego wsparcia. Nie da się bowiem ukryć, że obecnie żyjemy w wyjątkowo szybkim tempie, które nie sprzyja naszemu zdrowiu i ogólnej kondycji.
Ostatnie wpisy