Jak zwiększyć objętość włosów?
Beauty zoneWłosy

Jak zwiększyć objętość włosów?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Piękne i długie włosy pełne objętości to marzenie wielu kobiet. Jak więc uzyskać taki efekt na swojej głowie. Poznaj sposoby na zwiększenie objętości swoich włosów.

Zwiększ objętość włosów dzięki pielęgnacji

Aby zwiększyć objętość swoich włosów, możesz zacząć od modyfikacji swoich nawyków pielęgnacyjnych. Przede wszystkim dobierz odpowiednie kosmetyki, najlepiej te o delikatnej formule i naturalnym składzie, przeznaczone do cienkich włosów. Ponadto, podczas rutyny pielęgnacyjnej pamiętaj, aby nie nakładać odżywki lub maski na nasadę włosów, co może je znacząco obciążyć. Ciekawym sposobem na zwiększenie objętości Twojej fryzury jest także płukanie włosów letnią wodą. 

Pamiętaj także o prawidłowej stylizacji włosów. Unikaj raczej stylizacji z użyciem gorąca, a jeśli już się na nią zdecydujesz, używaj termoochronny. Susząc włosy suszarką, zawsze wybieraj chłodniejszy strumień powietrza. Sprawdzonym trikiem jest także suszenie włosów z głową w dół, co dodatkowo nada im objętości. Aby utrzymać uzyskany w ten sposób efekt przez kolejne godziny, możesz użyć delikatnego produktu do stylizacji, na przykład lekkiej pianki. Ponadto, pamiętaj o czesaniu włosów dwa razy dziennie. Rób to powoli i bardzo delikatnie, aby nie wyrywać szczotką włosów.

Jeśli zależy Ci na bujnej fryzurze, to warto także rozważyć zakup jedwabnej poduszki. Włosy często się niszczą i gniotą podczas spania. Jedwabna poduszka pozwoli Ci tego uniknąć oraz sprawi, że włosy po wstaniu nie będą „oklapnięte”.

Profesjonalne zabiegi fryzjerskie

Jeśli zależy Ci na znacznym zwiększeniu objętości swoich włosów, możesz także zdecydować się na profesjonalne zabiegi fryzjerskie. W przypadku cienkich pasem, którym brakuje objętości, genialnie sprawdzi się zabieg keratynowego przedłużania lub zagęszczanie włosów metodą na ringi.
Jeśli Twoje włosy potrzebują bardziej inwazyjnej metody, to dobrym pomysłem będzie transplantacja włosów metodą FUE. Jest to jedna z najlepszych metod dla osób zmagających się z łysieniem i brakiem objętości włosów. Więcej o tym innowacyjnym zabiegu przeczytasz na stronie https://centrumkierach.pl/zabiegi-fue/.

Zdj. główne: George Bohunicky/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zapewnienie bezpieczeństwa i higieny w domu poprzez skuteczne metody dezynfekcji powierzchni
Zapewnienie bezpieczeństwa i higieny w domu poprzez skuteczne metody dezynfekcji powierzchni
Zapoznaj się z efektywnymi metodami dezynfekcji do utrzymania higieny i bezpieczeństwa w domu. Zdobądź praktyczną wiedzę o skutecznej sanitarności.
Co potrafi medycyna estetyczna w obrębie powiek?
Co potrafi medycyna estetyczna w obrębie powiek?
Medycyna estetyczna to dziedzina, która ma na celu poprawę wyglądu i samopoczucia pacjentów poprzez różnorodne procedury kosmetyczne.
Stylizacje z żakietem – dobre rozwiązanie do biura i nie tylko
Stylizacje z żakietem – dobre rozwiązanie do biura i nie tylko
Chcesz kupić sobie żakiet, ale zastanawiasz się, jakie stylizacje biurowe i codzienne stworzyć? Sprawdź nasze propozycje!
Ostatnie wpisy