PodróżeWybór redaktora

Jak się spakować na wakacje, jeśli musisz się zmieścić w bagażu podręcznym?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Podróże tylko z bagażem podręcznym stają się coraz popularniejsze. Choć spakowanie wszystkich najpotrzebniejszych rzeczy do walizki wydaje się niemożliwe, jest to wykonalne musimy tylko pamiętać o kilku zasadach. 

Wyjazd na wakacje bez dużej walizki bądź torby, która jest bagażem rejestrowanym, wydaje się niektórym nie do pomyślenia. Dla innych jednak podróż tylko z małą torbą podręczną to najlepsza opcja i nie ma w tym nic dziwnego. Zabierając jeden bagaż, nie tylko pozbywamy się zbędnego balastu i oszczędzamy pieniądze, ale także uświadamiamy sobie, że tak naprawdę można spakować się na wakacje w dużo mniejszą walizkę. Nikt jednak nie lubi uświadamiać sobie na miejscu, że zapomniał zabrać z domu czegoś naprawdę ważnego. Jak więc nie popełnić błędów podczas pakowania się i mieć pewność, że o niczym nie zapomnimy? 

Lista

Choć robienie list może wydawać się niektórym staromodne, to czasem ratuje życie – dosłownie! Zanim przejdziemy do pakowania, zróbmy szczegółową listę rzeczy, które koniecznie muszą znaleźć się w walizce. Nie zapomnijmy o niezbędnych dokumentach i lekach, które przyjmujemy regularnie. Ważnym punktem na liście jest również apteczka – nie musi być bardzo bogata, żeby nie zajmowała zbyt dużo miejsca, ale upewnijmy się, że jest w niej wszystko, czego możemy potrzebować, w tym środki higieniczne i plastry. Pamiętajmy o lekach na receptę, których możemy nie dostać za granicą. Upewnijmy się również, czy w kraju, do którego lecimy, nie będziemy potrzebować adaptera wtyczki (tzw. przejściówki).

Płyny

Pamiętajmy o limicie przewożenia płynów w bagażu podręcznym – jest to tylko 100 ml. Rozsądnie zaplanujmy, jakie kosmetyki i ewentualne napoje weźmiemy –  nikt nie chce wyrzucać zawartości kosmetyczki na lotnisku. Z pomocą przyjdą tu podróżne, kompaktowe wersje kosmetyków, które z reguły starczają na kilka użyć, a więc idealnie na wakacje. Dobrym pomysłem są też pojemniki o małej pojemności, do których możemy przelać nasze domowe kosmetyki. Trzeba też pamiętać o przezroczystym strunowym woreczku, do którego musimy włożyć wszystkie płyny, które przewozimy. Warto mieć na uwadze, że w przeciwieństwie do niektórych leków, większość kosmetyków możemy w razie potrzeby kupić na miejscu – czasem nie warto marnować miejsca w walizce na kolejny krem. 

Ubrania

Najlepszym sposobem na spakowanie ubrań jest znany trik z rolowaniem ich – zaoszczędzimy w ten sposób sporo miejsca w walizce. A jakie ubrania spakować? Zdecydowanie uniwersalne. Nie zabierajmy takich, których nie jesteśmy pewni czy w ogóle założymy, albo takich, których właściwie nie nosimy, ale może się przydadzą. Weźmy te, które są sprawdzone i wygodne. Wydaje się to trudne, jest jednak wykonalne! Nie przesadzajmy również z butami – z reguły wystarczą nam 2-3 pary, łącznie z tymi, w których pojedziemy. Kolejnym sprawdzonym trikiem podczas pakowania ubrań, jest ubranie się „na cebulkę” na czas podróży – nie wydaje się to najwygodniejszym rozwiązaniem, jednak dzięki temu zwolni się trochę miejsca w walizce. Pamiętajmy, żeby zawsze sprawdzać pogodę! Nawet w najupalniejsze lato zdarzają się ulewy – bądźmy na to przygotowani i weźmy kurtkę przeciwdeszczową, która zajmuje bardzo mało miejsca i jest lekka. 

Powiązane posty
Podróże

Gdzie lecieć, żeby wygrzać się w słońcu?

Poszukujesz idealnego miejsca na wypoczynek zimą? Poznaj ciepłe kraje, które warto odwiedzić!
Czytaj więcej
Podróże

Jak zaplanować podróż do USA?

Marzysz o podróży do Stanów Zjednoczonych? Sprawdź, jak ją zaplanować.
Czytaj więcej
Podróże

Podróżnicze tipy: jak szukać tanich lotów?

Wielu podróżników przyznaje, że wcale nie wydaje fortuny na bilety lotnicze. Po prostu wiedzą, jak i gdzie szukać okazji cenowych. A te mogą być naprawdę spore. Bilet do Nowego Jorku za 600 zł? Sprawdźmy, jak to zrobić!
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *