PodróżeWybór redaktora

Jak się spakować na wakacje, jeśli musisz się zmieścić w bagażu podręcznym?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Podróże tylko z bagażem podręcznym stają się coraz popularniejsze. Choć spakowanie wszystkich najpotrzebniejszych rzeczy do walizki wydaje się niemożliwe, jest to wykonalne musimy tylko pamiętać o kilku zasadach. 

Wyjazd na wakacje bez dużej walizki bądź torby, która jest bagażem rejestrowanym, wydaje się niektórym nie do pomyślenia. Dla innych jednak podróż tylko z małą torbą podręczną to najlepsza opcja i nie ma w tym nic dziwnego. Zabierając jeden bagaż, nie tylko pozbywamy się zbędnego balastu i oszczędzamy pieniądze, ale także uświadamiamy sobie, że tak naprawdę można spakować się na wakacje w dużo mniejszą walizkę. Nikt jednak nie lubi uświadamiać sobie na miejscu, że zapomniał zabrać z domu czegoś naprawdę ważnego. Jak więc nie popełnić błędów podczas pakowania się i mieć pewność, że o niczym nie zapomnimy? 

Lista

Choć robienie list może wydawać się niektórym staromodne, to czasem ratuje życie – dosłownie! Zanim przejdziemy do pakowania, zróbmy szczegółową listę rzeczy, które koniecznie muszą znaleźć się w walizce. Nie zapomnijmy o niezbędnych dokumentach i lekach, które przyjmujemy regularnie. Ważnym punktem na liście jest również apteczka – nie musi być bardzo bogata, żeby nie zajmowała zbyt dużo miejsca, ale upewnijmy się, że jest w niej wszystko, czego możemy potrzebować, w tym środki higieniczne i plastry. Pamiętajmy o lekach na receptę, których możemy nie dostać za granicą. Upewnijmy się również, czy w kraju, do którego lecimy, nie będziemy potrzebować adaptera wtyczki (tzw. przejściówki).

Płyny

Pamiętajmy o limicie przewożenia płynów w bagażu podręcznym – jest to tylko 100 ml. Rozsądnie zaplanujmy, jakie kosmetyki i ewentualne napoje weźmiemy –  nikt nie chce wyrzucać zawartości kosmetyczki na lotnisku. Z pomocą przyjdą tu podróżne, kompaktowe wersje kosmetyków, które z reguły starczają na kilka użyć, a więc idealnie na wakacje. Dobrym pomysłem są też pojemniki o małej pojemności, do których możemy przelać nasze domowe kosmetyki. Trzeba też pamiętać o przezroczystym strunowym woreczku, do którego musimy włożyć wszystkie płyny, które przewozimy. Warto mieć na uwadze, że w przeciwieństwie do niektórych leków, większość kosmetyków możemy w razie potrzeby kupić na miejscu – czasem nie warto marnować miejsca w walizce na kolejny krem. 

Ubrania

Najlepszym sposobem na spakowanie ubrań jest znany trik z rolowaniem ich – zaoszczędzimy w ten sposób sporo miejsca w walizce. A jakie ubrania spakować? Zdecydowanie uniwersalne. Nie zabierajmy takich, których nie jesteśmy pewni czy w ogóle założymy, albo takich, których właściwie nie nosimy, ale może się przydadzą. Weźmy te, które są sprawdzone i wygodne. Wydaje się to trudne, jest jednak wykonalne! Nie przesadzajmy również z butami – z reguły wystarczą nam 2-3 pary, łącznie z tymi, w których pojedziemy. Kolejnym sprawdzonym trikiem podczas pakowania ubrań, jest ubranie się „na cebulkę” na czas podróży – nie wydaje się to najwygodniejszym rozwiązaniem, jednak dzięki temu zwolni się trochę miejsca w walizce. Pamiętajmy, żeby zawsze sprawdzać pogodę! Nawet w najupalniejsze lato zdarzają się ulewy – bądźmy na to przygotowani i weźmy kurtkę przeciwdeszczową, która zajmuje bardzo mało miejsca i jest lekka. 

Powiązane posty
Podróże

Ten hotel na szwedzkiej wyspie jest doskonałym schronieniem na czas pandemii! (i nie tylko!)

Szukasz schronienia przed pandemią? A może potrzebujesz ciszy i spokoju? Ten hotel z pewnością Ci to zagwarantuje. Położony jest na niemal bezludnej wyspie. Można się do niego dostać jedynie śmigłowcem lub łodzią. Każdy znajdzie tam chwilę wytchnienia i odpoczynku.
Czytaj więcej
Podróże

Co warto wiedzieć o Wyspie Wielkanocnej, czyli jednym z najbardziej tajemniczych miejsc świata?

Wiele jest pięknych wysp na świecie, ale Wyspa Wielkanocna fascynuje tajemniczością i mistycyzmem. To miejsce nie do końca odkryte, dlatego tak pociągające. Poznaj ciekawostki o Rapa Nui.
Czytaj więcej
Podróże

11 nieznanych greckich wysp, o istnieniu których wiedzą nieliczni

Marzysz o niezapomnianych wakacjach w Grecji? Sprawdź, jakie mało znane wyspy warto odwiedzić.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *