Jak się spakować na wakacje, jeśli musisz się zmieścić w bagażu podręcznym?
PodróżeWybór redaktora

Jak się spakować na wakacje, jeśli musisz się zmieścić w bagażu podręcznym?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Podróże tylko z bagażem podręcznym stają się coraz popularniejsze. Choć spakowanie wszystkich najpotrzebniejszych rzeczy do walizki wydaje się niemożliwe, jest to wykonalne musimy tylko pamiętać o kilku zasadach. 

Wyjazd na wakacje bez dużej walizki bądź torby, która jest bagażem rejestrowanym, wydaje się niektórym nie do pomyślenia. Dla innych jednak podróż tylko z małą torbą podręczną to najlepsza opcja i nie ma w tym nic dziwnego. Zabierając jeden bagaż, nie tylko pozbywamy się zbędnego balastu i oszczędzamy pieniądze, ale także uświadamiamy sobie, że tak naprawdę można spakować się na wakacje w dużo mniejszą walizkę. Nikt jednak nie lubi uświadamiać sobie na miejscu, że zapomniał zabrać z domu czegoś naprawdę ważnego. Jak więc nie popełnić błędów podczas pakowania się i mieć pewność, że o niczym nie zapomnimy? 

Lista

Choć robienie list może wydawać się niektórym staromodne, to czasem ratuje życie – dosłownie! Zanim przejdziemy do pakowania, zróbmy szczegółową listę rzeczy, które koniecznie muszą znaleźć się w walizce. Nie zapomnijmy o niezbędnych dokumentach i lekach, które przyjmujemy regularnie. Ważnym punktem na liście jest również apteczka – nie musi być bardzo bogata, żeby nie zajmowała zbyt dużo miejsca, ale upewnijmy się, że jest w niej wszystko, czego możemy potrzebować, w tym środki higieniczne i plastry. Pamiętajmy o lekach na receptę, których możemy nie dostać za granicą. Upewnijmy się również, czy w kraju, do którego lecimy, nie będziemy potrzebować adaptera wtyczki (tzw. przejściówki).

Płyny

Pamiętajmy o limicie przewożenia płynów w bagażu podręcznym – jest to tylko 100 ml. Rozsądnie zaplanujmy, jakie kosmetyki i ewentualne napoje weźmiemy –  nikt nie chce wyrzucać zawartości kosmetyczki na lotnisku. Z pomocą przyjdą tu podróżne, kompaktowe wersje kosmetyków, które z reguły starczają na kilka użyć, a więc idealnie na wakacje. Dobrym pomysłem są też pojemniki o małej pojemności, do których możemy przelać nasze domowe kosmetyki. Trzeba też pamiętać o przezroczystym strunowym woreczku, do którego musimy włożyć wszystkie płyny, które przewozimy. Warto mieć na uwadze, że w przeciwieństwie do niektórych leków, większość kosmetyków możemy w razie potrzeby kupić na miejscu – czasem nie warto marnować miejsca w walizce na kolejny krem. 

Ubrania

Najlepszym sposobem na spakowanie ubrań jest znany trik z rolowaniem ich – zaoszczędzimy w ten sposób sporo miejsca w walizce. A jakie ubrania spakować? Zdecydowanie uniwersalne. Nie zabierajmy takich, których nie jesteśmy pewni czy w ogóle założymy, albo takich, których właściwie nie nosimy, ale może się przydadzą. Weźmy te, które są sprawdzone i wygodne. Wydaje się to trudne, jest jednak wykonalne! Nie przesadzajmy również z butami – z reguły wystarczą nam 2-3 pary, łącznie z tymi, w których pojedziemy. Kolejnym sprawdzonym trikiem podczas pakowania ubrań, jest ubranie się „na cebulkę” na czas podróży – nie wydaje się to najwygodniejszym rozwiązaniem, jednak dzięki temu zwolni się trochę miejsca w walizce. Pamiętajmy, żeby zawsze sprawdzać pogodę! Nawet w najupalniejsze lato zdarzają się ulewy – bądźmy na to przygotowani i weźmy kurtkę przeciwdeszczową, która zajmuje bardzo mało miejsca i jest lekka. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie produkty mogą wpływać na jakość treningu
Jakie produkty mogą wpływać na jakość treningu
Sposób na efektywny trening to optymalne połączenia zbilansowanej diety, higieny snu, regularnych ćwiczeń prawidłowego nawodnienia i suplementów diety. Czy dbasz o wszystkie te aspekty?
Sylwester w dobrym stylu? Postaw na domówkę z akcesoriami od Jotex
Sylwester w dobrym stylu? Postaw na domówkę z akcesoriami od Jotex
Szukasz pomysłu na sylwestrowe dekoracje? Daj się porwać szampańskiemu nastrojowi z Jotex!
Jak wybrać odpowiednią grę planszową dla przedszkolaka?
Jak wybrać odpowiednią grę planszową dla przedszkolaka?
Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, jak znajdować gry planszowe dostosowane do wieku i zainteresowań Twojego przedszkolaka. Z nami wybór idealnej gry stanie się prostszy!
Ostatnie wpisy