Podróżnicze tipy: jak szukać tanich lotów?
Podróże

Podróżnicze tipy: jak szukać tanich lotów?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Podróże po świecie wcale nie muszą być bardzo kosztowne. Wystarczy wiedzieć, jak i gdzie szukać tanich lotów. A to wcale nie jest skomplikowane.

Wielu miłośników podróży przyznaje, że wcale nie ma zbyt zasobnych portfeli, a jedynie wiedzę odnośnie tego, jak i gdzie szukać okazji. Dotyczą one przede wszystkim biletów lotniczych, bo te, oprócz zakwaterowania, są najdroższe. Sprawdzamy, jak kupować bilety za grosze.

Im wcześniej – tym taniej

Tanie linie lotnicze umożliwiają zakup biletów nawet kilkanaście miesięcy wcześniej. Warto pamiętać, że zaraz po ich udostępnieniu – praktycznie zawsze znajdzie się kilka w atrakcyjnej, dużo niższej cenie. Takie bilety są kupowane bardzo szybko, dlatego istotne jest, by nie wahać się zbyt długo i podejmować decyzję niemalże natychmiast. Miej na uwadze, że kupowanie biletu kilka dni przed wylotem może być nawet kilkukrotnie droższe!

Wybierz kilka kierunków

Jeśli zależy Ci na znalezieniu tanich biletów lotniczych, nie możesz ograniczać się do jednego kierunku. Wówczas bardzo ciężko będzie znaleźć jakąś okazję cenową. Jeśli jednak nie zaplanujesz konkretnego kierunku, to szansę na upolowanie tanich biletów masz naprawdę spore. Po prostu spędzisz urlop w miejscu, którego być może nawet nie brałeś pod uwagę. I może to być niesamowita przygoda i okazja do odkrycia mniej popularnych, a jakże pięknych miast czy miasteczek.

Śledź promocje

Linie lotnicze co jakiś czas organizują akcje promocyjne. Jedne robią to cyklicznie, inne raz na kilka miesięcy. Warto więc obserwować je m.in. w mediach społecznościowych, klikać w newslettery, jeśli są i wyrażać zgodę na przesyłanie informacji marketingowych. Są też specjalne strony, na których na bieżąco pojawiają się podróżnicze promocje – na nie także warto zaglądać.

Loty różnymi liniami – to spora szansa na oszczędność

Zazwyczaj najciekawsze oferty dotyczą tzw. Lotów Składanych oraz Smart Connection. Są to oferty, gdzie na różnych odcinkach lecimy różnymi liniami lotniczymi. Chodzi np. o lot w jedną stronę Ryanairem a powrót Wizzairem. Lub lecimy do innego kraju w Europie i tam przesiadamy się na inne linie, by dolecieć do miejsca docelowego, np. Nowego Jorku. W przypadku przylotu jednymi liniami, a powrotu drugimi trzeba zwracać uwagę, na jakich są lotniskach, by później uniknąć przykrych niespodzianek. Takie połączenie wymaga zazwyczaj nieco więcej wysiłku i jest bez wątpienia bardziej męczące, jednak jak to mówią podróżnicy „coś za coś”.

Wylot z jednego miasta – powrót do drugiego

Kolejną szansą na zdobycie taniego biletu lotniczego jest wylot np. z Krakowa, a powrót do Warszawy. Wówczas trzeba jednak na pewno przekalkulować, czy dojazd do obu miast nie będzie przekraczał lotniczej zniżki. Za 100 zł to się nie opłaci, jednak jeśli mówimy o różnicy przekraczającej 1000 zł – warto rozważyć taką opcję.

Zdj. główne: Nicole Geri/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Trendy makijażowe z wybiegów. Co jest modne?
Trendy makijażowe z wybiegów. Co jest modne?
Z jednej strony naturalny look, z drugiej – prawdziwa eksplozja kolorów! Sprawdź makijażowe trendy prosto z tegorocznych wybiegów.
Berlin Fashion Week – pokaz upamiętniający ofiary wojen
Berlin Fashion Week – pokaz upamiętniający ofiary wojen
Kolekcja ukraińskiego projektanta Jeana Gritsfeldta poruszyła serca wszystkich zgromadzonych!
Korzyści korzystania z usług lekarza rodzinnego w nowoczesnej opiece medycznej
Korzyści korzystania z usług lekarza rodzinnego w nowoczesnej opiece medycznej
Dowiedz się, jak lekarz rodzinny może odgrywać kluczową rolę we współczesnej opiece zdrowotnej. Poznaj korzyści korzystania z odwiedzin regularnej opieki zdrowotnej na rzecz lepszego zarządzania swoim zdrowiem.
Ostatnie wpisy