Lifestyle

Gwiazdy znikają z mediów społecznościowych. Dlaczego social media zaczynają nas męczyć?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Social media zagościły w naszym życiu na dobre. Przy użyciu social mediów sprawdzamy, co dzieje się u naszych znajomych, nawiązujemy nowe kontakty oraz oczywiście śledzimy życie gwiazd. 

To właśnie oni mają najwięcej obserwujących. Jednak od jakiegoś czasu możemy zaobserwować dużą niechęć do social mediów, nawet u celebrytów. Dlaczego rezygnujemy z życia w internecie?

Mroczna strona social mediów

Znani i lubiani korzystają z social mediów, takich jak Instagram, Facebook czy Tik tok, aby być bliżej swoich odbiorców. Portale to również świetna przestrzeń do zarobku, z którego korzystają Ci, którzy mają duże zasięgi.

Od pewnego czasu coraz więcej gwiazd zawiesza jednak swoją działalność w mediach społecznościowych. Wpływ na to ma zbyt bliska relacja z odbiorcami, która często robi się niezdrowa. Internet sprawia, że ludzie czują się anonimowi, a co za tym idzie, bezkarni. 

Często im więcej osób lubi dany profil, tym więcej go hejtuje. Nienawistne komentarze spotkać można w zasadzie wszędzie. Każdy internetowy twórca boryka się z nimi na co dzień. Niektóre znane osoby nie mają ochoty na czytanie niepochlebnych komentarzy na swój temat i dlatego wycofują się z życia w internecie.

Blokowanie aktywności pod postami oraz wiadomości prywatnych niestety niewiele daje. Hejterzy tworzą kolejne konta, z których nękają gwiazdy. Poza tym możliwość dodawania tzw. story, czyli krótkich filmików z danego miejsca, sprawia, że niebezpieczni stalkerzy mogą wyśledzić daną osobę i próbować nawiązać z nią kontakt.

Sporo osób nie wytrzymuje także presji bycia idealnym, która kreowana jest w social mediach. Każdy musi być piękny, szczęśliwy i bogaty, niestety prawdziwe życie tak nie wygląda. Warto brać na to poprawkę.

Zobacz też: Biżuteria, która doda elegancji na co dzień.

Powrót do świata realnego

Social media zajmują też masę czasu. Bycie aktywnym wpisane jest już w naszą codzienność. Niegdyś mówiło się, że skoro nie masz konta na Facebooku, to nie istniejesz. 

Dzisiaj jeden portal nie wystarcza, ilość kont rośnie lawinowo. Niestety większość z nich to po prostu pożeracze czasu. Oglądanie zdjęć i słuchanie często bezwartościowych treści sprawia, że przestajemy żyć w realnym świecie. Tracimy kontakt z rzeczywistością i wierzymy w wyidealizowane życie w sieci. 

Wpływa to negatywnie na naszą psychikę, często popadamy w depresję, nie mogąc żyć jak ludzie, których obserwujemy. Problem nie dotyczy jedynie młodszych odbiorców, ale również tych starszych.

Social media mogą również uzależniać, przez co tracimy kontakt z rodziną i znajomymi, a jedyne, o czym myślimy zaraz po przebudzeniu i chwilę przed snem, jest sprawdzenie swojego konta w social mediach. Z pewnością ogromny wpływ ma na to także łatwy dostęp do portali. Mobilne wersje, które znajdują się na telefonie, sprzyjają częstym wizytom.

Z internetu należy korzystać z rozwagą. Świat social mediów jest dla wszystkich i można czerpać z niego wiele ciekawych rzeczy, np. nawiązywać kontakty biznesowe. Sam internet też jest kopalnią wiedzy, ale szukanie informacji i ciekawych kontentów wymaga dojrzałości i umiejętnej selekcji.

Dlatego zarówno gwiazdy, jak i ludzie mniej znani coraz częściej robią sobie detoks od social mediów, aby nabrać dystansu i móc wrócić tylko do rzeczy, które nas rzeczywiście interesują i wnoszą coś do naszego życia.

Zdjęcie główne: Lisa/pexels.com

O AUTORZE
Jej zamiłowanie do pisania narodziło się wraz z miłością do czytania. Uwielbia również podróżować, najlepiej w ciekawym towarzystwie. Często można ją spotkać podczas pracy w kawiarni. Jak sama twierdzi, przebywanie wśród ludzi ją inspiruje.
Lifestyle

Jak wybrać komfortowe i stylowe ubrania na okres ciąży?

Odkryj nasze praktyczne wskazówki jak wybierać odzież ciążową, która jest nie tylko komfortowa, ale także stylowa. Pozwól sobie na elegancję i wygodę w tym wyjątkowym czasie.
Czytaj więcej
Lifestyle

Zrozumieć ciemność: jak objawy depresji wpływają na codzienne życie

Explore jak depresja może wpływać na każdy aspekt codziennego funkcjonowania człowieka. Dowiedz się, jakie są najczęstsze objawy i jak można sobie z nimi radzić.
Czytaj więcej
Lifestyle

Jak naturalne suplementy diety mogą wspomóc walkę z chorobami cywilizacyjnymi

Odkryj, jak naturalne suplementy diety mogą zapobiegać i leczyć choroby cywilizacyjne. Dowiedz się o ich korzyściach, składnikach i najpopularniejszych sposobach zastosowania, które pomogą Ci prowadzić zdrowszy tryb życia.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *