Lifestyle

Gwiazdy znikają z mediów społecznościowych. Dlaczego social media zaczynają nas męczyć?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Social media zagościły w naszym życiu na dobre. Przy użyciu social mediów sprawdzamy, co dzieje się u naszych znajomych, nawiązujemy nowe kontakty oraz oczywiście śledzimy życie gwiazd. 

To właśnie oni mają najwięcej obserwujących. Jednak od jakiegoś czasu możemy zaobserwować dużą niechęć do social mediów, nawet u celebrytów. Dlaczego rezygnujemy z życia w internecie?

Mroczna strona social mediów

Znani i lubiani korzystają z social mediów, takich jak Instagram, Facebook czy Tik tok, aby być bliżej swoich odbiorców. Portale to również świetna przestrzeń do zarobku, z którego korzystają Ci, którzy mają duże zasięgi.

Od pewnego czasu coraz więcej gwiazd zawiesza jednak swoją działalność w mediach społecznościowych. Wpływ na to ma zbyt bliska relacja z odbiorcami, która często robi się niezdrowa. Internet sprawia, że ludzie czują się anonimowi, a co za tym idzie, bezkarni. 

Często im więcej osób lubi dany profil, tym więcej go hejtuje. Nienawistne komentarze spotkać można w zasadzie wszędzie. Każdy internetowy twórca boryka się z nimi na co dzień. Niektóre znane osoby nie mają ochoty na czytanie niepochlebnych komentarzy na swój temat i dlatego wycofują się z życia w internecie.

Blokowanie aktywności pod postami oraz wiadomości prywatnych niestety niewiele daje. Hejterzy tworzą kolejne konta, z których nękają gwiazdy. Poza tym możliwość dodawania tzw. story, czyli krótkich filmików z danego miejsca, sprawia, że niebezpieczni stalkerzy mogą wyśledzić daną osobę i próbować nawiązać z nią kontakt.

Sporo osób nie wytrzymuje także presji bycia idealnym, która kreowana jest w social mediach. Każdy musi być piękny, szczęśliwy i bogaty, niestety prawdziwe życie tak nie wygląda. Warto brać na to poprawkę.

Zobacz też: Biżuteria, która doda elegancji na co dzień.

Powrót do świata realnego

Social media zajmują też masę czasu. Bycie aktywnym wpisane jest już w naszą codzienność. Niegdyś mówiło się, że skoro nie masz konta na Facebooku, to nie istniejesz. 

Dzisiaj jeden portal nie wystarcza, ilość kont rośnie lawinowo. Niestety większość z nich to po prostu pożeracze czasu. Oglądanie zdjęć i słuchanie często bezwartościowych treści sprawia, że przestajemy żyć w realnym świecie. Tracimy kontakt z rzeczywistością i wierzymy w wyidealizowane życie w sieci. 

Wpływa to negatywnie na naszą psychikę, często popadamy w depresję, nie mogąc żyć jak ludzie, których obserwujemy. Problem nie dotyczy jedynie młodszych odbiorców, ale również tych starszych.

Social media mogą również uzależniać, przez co tracimy kontakt z rodziną i znajomymi, a jedyne, o czym myślimy zaraz po przebudzeniu i chwilę przed snem, jest sprawdzenie swojego konta w social mediach. Z pewnością ogromny wpływ ma na to także łatwy dostęp do portali. Mobilne wersje, które znajdują się na telefonie, sprzyjają częstym wizytom.

Z internetu należy korzystać z rozwagą. Świat social mediów jest dla wszystkich i można czerpać z niego wiele ciekawych rzeczy, np. nawiązywać kontakty biznesowe. Sam internet też jest kopalnią wiedzy, ale szukanie informacji i ciekawych kontentów wymaga dojrzałości i umiejętnej selekcji.

Dlatego zarówno gwiazdy, jak i ludzie mniej znani coraz częściej robią sobie detoks od social mediów, aby nabrać dystansu i móc wrócić tylko do rzeczy, które nas rzeczywiście interesują i wnoszą coś do naszego życia.

Zdjęcie główne: Lisa/pexels.com

O AUTORZE
Jej zamiłowanie do pisania narodziło się wraz z miłością do czytania. Uwielbia również podróżować, najlepiej w ciekawym towarzystwie. Często można ją spotkać podczas pracy w kawiarni. Jak sama twierdzi, przebywanie wśród ludzi ją inspiruje.
Klaudia Tomaszewska
Powiązane posty
Lifestyle

New Yuppie - styl wyjadaczy z Wall Street powraca?

Za sprawą serial “The Crown” oraz nowego sezonu “Plotkary” do łask powrócił styl yuppie. Sprawdź, czym charakteryzuje się ten styl!
Czytaj więcej
Lifestyle

Zobacz, jak sztuczna inteligencja odtwarza dzieła Banksy’ego!

Obrazy tworzone przez sztuczną inteligencję to fakt, a nie niewyraźna przyszłość. W niedługim czasie ich twórcy zaczną sprzedawać swoje dzieła na aukcjach sztuki, choć obecnie już niektóre z nich osiągają bardzo wysoką wartość.
Czytaj więcej
Lifestyle

Niezbędnik krawcowej ‒ te rzeczy warto mieć

Szycie to nie tylko bardzo przydatna umiejętność, ale także świetne i kreatywne zajęcie w wolnych chwilach. Jednak aby stać się wyśmienitą krawcową, będziesz potrzebować odpowiedniego sprzętu. Podpowiadamy, jakie urządzenia i akcesoria wybrać.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *