Podróże

Ten hotel na szwedzkiej wyspie jest doskonałym schronieniem na czas pandemii! (i nie tylko!)

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Na szwedzkiej wyspie Hamneskar do niedawna znajdowała się jedynie latarnia Pater Noster, a miejsce zamieszkiwali jej pracownicy i rodziny. Obecnie wszystko się zmieniło. Na wyspie nieopodal latarni został wybudowany luksusowy hotel. 

Mieści się tam 9 pokoi, które mogą przyjąć 18 gości. Erik Nissen Johansen – właściciel firmy, która zaprojektowała wnętrza hotelu, wypowiada się o nim w samych superlatywach, a jest to człowiek, który ma duże doświadczenie w branży hotelarskiej. W Pater Noster jest wszystko: luksus, cisza, lokalizacja z dala od ludzi, piękna przyroda, a także ekstremalne warunki pogodowe panujące na wyspie. Nazwa hotelu i latarni jest nawiązaniem do łacińskiego wyrażenia „Ojcze nasz”. To przestroga dla żeglarzy przed trudnymi warunkami panującymi na morzu oraz niebezpiecznymi mieliznami powstającymi wokół wyspy. Legenda mówi, że przepływający zawsze reagowali na nie modlitwą.

Zdj. główne: Paulius Dragunas/unsplash.com

O AUTORZE
Copywritingiem zajmuje się od 2017 roku, wzbogacając strony internetowe o ciekawe treści. Jej działalność opiera się na prowadzeniu firmy OpiszSię, która tworzy content dla sklepów internetowych. Prywatnie uwielbia podróże i długie wycieczki. Nie są jej obce również modowe i urodowe lifehaki.
Wiktoria Florek
Powiązane posty
Podróże

Jak zaplanować podróż do USA?

Marzysz o podróży do Stanów Zjednoczonych? Sprawdź, jak ją zaplanować.
Czytaj więcej
Podróże

Podróżnicze tipy: jak szukać tanich lotów?

Wielu podróżników przyznaje, że wcale nie wydaje fortuny na bilety lotnicze. Po prostu wiedzą, jak i gdzie szukać okazji cenowych. A te mogą być naprawdę spore. Bilet do Nowego Jorku za 600 zł? Sprawdźmy, jak to zrobić!
Czytaj więcej
Podróże

Co warto wiedzieć o Wyspie Wielkanocnej, czyli jednym z najbardziej tajemniczych miejsc świata?

Wiele jest pięknych wysp na świecie, ale Wyspa Wielkanocna fascynuje tajemniczością i mistycyzmem. To miejsce nie do końca odkryte, dlatego tak pociągające. Poznaj ciekawostki o Rapa Nui.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *