Przedłużenie włosów – sposoby, które dadzą naturalny efekt
Włosy

Przedłużenie włosów – sposoby, które dadzą naturalny efekt

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Chyba każda z nas marzy o tym, żeby mieć długie, piękne włosy. Nie wszystkie jesteśmy w stanie zapuścić je na tyle, na ile byśmy chciały. Istnieją jednak sposoby na przedłużenie włosów, które dają naturalny efekt.

Dłuższe włosy dzięki perukom

Najprostszym sposobem na dłuższe, lśniące włosy są peruki. Dzięki odpowiednio dobranej peruce będziesz mogła cieszyć się takimi włosami, o jakich marzysz. To rozwiązanie daje Ci całą gamę możliwości, jeśli chodzi o długość, a nawet kolor włosów.

Istnieją różne rodzaje peruk – syntetyczne, z naturalnych włosów czy toppery. Żeby wybrać odpowiedni dla siebie, odwiedź internetowy sklep z perukami i znajdź perukę, która spełni Twoje wymagania.

Keratyna

Nieco bardziej skomplikowanym sposobem na przedłużenie włosów jest użycie keratyny. Przy użyciu specjalnego urządzenia doczepia się do włosów sztuczne pasma, a efekt utrzymuje się nawet do 4 miesięcy. Zgrzewarka lub specjalny pistolet z wkładami keratynowymi działają na włosy wysoką temperaturą, wykorzystując keratynę, która jest naturalnym budulcem włosa.

Metoda kanapkowa

Szybkim i bardzo łatwym sposobem na przedłużenie włosów jest tzw. metoda kanapkowa. Polega ona na połączeniu naszych naturalnych włosów ze specjalnymi dopinkami, które umieszczone są na taśmie przyczepianej przy nasadzie włosów. Dzięki takiemu umieszczeniu taśmy jest ona niewidoczna, a ten sposób daje naturalne efekty. To dobre rozwiązanie także wtedy, kiedy zależy nam na bardziej gęstych włosach. Minusem tego sposobu jest to, że trzeba go powtarzać co kilka tygodni.

Metoda mikroringów

Mikroringi to małe obrączki, których grubość i średnica dopasowana jest do włosów. Ta metoda jest nieszkodliwa dla włosów, bo nie wymaga wysokiej temperatury. Efektem doczepienia na mikroringi możesz cieszyć się około 3-4 miesięcy. Wadą jest to, że obrączki są wyczuwalne na włosach.

Przedłużanie włosów ultradźwiękami

Dzięki specjalnym falom, które wczepiają sztuczne pasma do naszych naturalnych włosów, efekt tego sposobu może utrzymywać się nawet do pół roku. Plusem jest to, że w tej metodzie nie używa się wysokiej temperatury. Dzięki ultradźwiękom miejsce łączenia włosów z doczepianymi nie jest widoczne, a Ty możesz cieszyć się naturalnym efektem.

Metoda laserowa

Kolejną metodą, która pozwoli Ci na trwały efekt, jest laserowe przedłużanie włosów. Niestety, jest to jednocześnie jeden z najdroższych sposobów. Jest to jednak na tyle subtelne połączenie włosów naturalnych z syntetycznymi, że gołym okiem jest prawie nie do zauważenia. Efekty utrzymują się do 6 miesięcy.

Clip-on/off

Dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie są zainteresowane trwałym przedłużeniem, jest metoda clip-on. Dzięki sztucznym pasmom na taśmie, które możesz sama przyczepić do naturalnych włosów klamerkami, będziesz mogła zachwycać długimi włosami. Ta metoda jest stosowana tylko na chwilę, ale duży plus takich sztucznych włosów jest taki, że możesz ich używać wiele razy.

Metoda injection

To bardzo zaawansowana, ale jednocześnie nieinwazyjna metoda. Pojedyncze włosy są wstrzykiwane w podstawę, która imituje skórę. Włosy uzupełniające są naturalnego pochodzenia, a dużym plusem jest to, że układają się jak nasze własne. Ten sposób jest polecany zwłaszcza osobom, które zmagają się z łysieniem.

Siateczkowa metoda przedłużania włosów

To rozwiązanie również dobrze sprawdza się w przypadku występowania łysienia. Naturalne włosy przymocowane są do siatki, a całość przyczepia się klipsami. Efekt jest na tyle dyskretny, że nie musisz martwić się o to, że ktoś zauważy różnicę między Twoimi włosami a tymi doczepionymi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*