Polski streetwear. Te marki warto znać!
Nowe kolekcje

Polski streetwear. Te marki warto znać!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Streetwear zyskuje z roku na rok na popularności. W 2019 roku tę branżę modową PWC wyceniło na aż 185 miliardów dolarów, co stanowi 10 proc. całego rynku odzieżowego. Każdy, kto interesuje się modą w Polsce, musi więc znać te marki!

Streetwear w Polsce

Streetwearu nie sposób zdefiniować. Jego charakterystycznym elementem jest brak formy, a w szczególności sztywnych ograniczeń. Moda ta korzysta z różnych stylów, które łączy. Bardzo często w odzieży streetwearowej pokazują się hiphopowcy, skaterzy, raperzy itd. Luźny ubiór jest tu wręcz wskazany, a nieoczywiste połączenia zalecane. Kolory mogą być w intrygujący sposób mieszane: czarny i żółty, biały i żółty, czerwony i żółty itp.

W Polsce kultura takiego ubioru przyjęła się stosunkowo niedawno, choć można powiedzieć, że jest w pewnym sensie kontynuacją stylu hiphopowego. Wystarczy wspomnieć gwałtowny rozwój rapu w czasie transformacji ustrojowej. Gatunek (w przeciwieństwie do amerykańskiej subkultury, gdzie dominował punk i rock) w Polsce przejęli między innymi skaterzy.

Ten dynamiczny rozwój „miejskiego” czy też „ulicznego” stylu spowodował zainteresowanie się tą modą przez projektantów. Zaczęło przybywać ubrań streetwearowych, a dziś możemy znaleźć sklepy czy marki, które oferują tylko taką odzież.

Najpopularniejsze marki streetwearowe

Prosto

To jedna z najbardziej znanych i lubianych marek odzieżowych założonych przez raperów. Jej ojcem jest słynny raper i producent Sokół, który wypromował liczne oryginalne ciuchy. Dlatego właśnie marka podzieliła się na dwa segmenty: ten oferujący „klasykę” i ten, który tworzy oryginalne ubrania „Prosto”.

Patchouli

Gigant na rynku wyróżniający się nietuzinkowym podejściem do swoich ubrań. Bezpośrednią inspirację czerpie z tak zwanego classic style, przerobionego jedynie na bardziej współczesne trendy. W efekcie otrzymujemy ponadczasowe stylizacje.

Hibou

Być może najlepsza polska marka streetwearowa, zachwalana przez krytyków i konsumentów. Stawia z jednej strony na prostotę i elegancję, z drugiej na wygodę. Klienci mogą być zawsze przekonani, że otrzymają najlepszej jakości luźne ubrania o miękkim i przyjemnym materiale.

Warsaw Saints

To marka idealna dla osób, które rozmiłowały się w oversizach. Wielkie bluzy i t-shirte’y, w których można dosłownie się zatopić. Osoby z nieprzeciętną kreatywnością będą mogły się tutaj odnaleźć! Ponadto marka oferuje: bieliznę, bluzy hoodie, bez kaptura, odzież sportową itd.

MUUV Apparel

To już klasyk na polskiej scenie streetwearu. Nie sposób omówić wszystkich dokonań tej marki. Wspomnijmy tylko, że mocno męskie modele były przekształcane na kobiece wzory. To właśnie MUUV Apparel zawdzięczamy najpopularniejsze streetwearowe kobiece ubrania w kraju nad Wisłą.

Zdj. główne: Mike Von/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Eleganckie obuwie do biura – najlepsze modele
Eleganckie obuwie do biura – najlepsze modele
W Twojej firmie obowiązuje dress code? Zobacz, jakie modele obuwia pozwolą Ci zamienić zwykłe, codzienne stylizacje w elegancki strój biurowy.
Na jakie cechy należy w szczególności zwrócić uwagę wybierając buty trekkingowe?
Na jakie cechy należy w szczególności zwrócić uwagę wybierając buty trekkingowe?
Wybierając buty trekkingowe, istnieje kilka kluczowych cech, na które warto zwrócić szczególną uwagę, aby zapewnić sobie komfort, bezpieczeństwo i wydajność podczas pieszych wędrówek w różnorodnych warunkach terenowych.
Moda na lata 80 powraca! Popularne sieciówki wydają nowe kolekcje inspirowane Stranger Things
Moda na lata 80 powraca! Popularne sieciówki wydają nowe kolekcje inspirowane Stranger Things
Najnowszy sezon Stranger Things cały czas jest gorącym tematem nie tylko w mediach, lecz także w modzie! Ubrania inspirowane serialem można kupić w największych sklepach odzieżowych.
Ostatnie wpisy