Niezbędnik krawcowej ‒ te rzeczy warto mieć
Lifestyle

Niezbędnik krawcowej ‒ te rzeczy warto mieć

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Samodzielne szycie ubrań to z pewnością świetny sposób na spędzanie czasu wolnego. Jednak aby stać się prawdziwą krawcową, będziesz potrzebować właściwego wyposażenia. Dowiedz się, jakie sprzęty i akcesoria do szycia są niezbędne. 

Podstawa szycia, czyli maszyna

Jeśli zastanawiasz się nad rozpoczęciem przygody z szyciem ubrań i nie tylko, to koniecznie musisz rozważyć zakup maszyny do szycia. Mimo że igła, nitki i szycie ręczne sprawdzą się przy prostych rzeczach, takich jak przyszycie guzika, czy nawet zszycie małych kawałków materiału, to przy szyciu większych fragmentów zdecydowanie przyda się maszyna. Jaką maszynę jednak wybrać, aby mieć pewność, że będziesz z niej zadowolona? Przede wszystkim zwróć uwagę na jej podzespoły. Najlepiej sprawdzą się te metalowe, które zapewnią Twojej maszynie wytrzymałość. Ważna jest również prędkość szycia, ponieważ im szybciej pracuje maszyna, tym mniej czasu potrzeba na skończenie pracy. Jeśli zależy Ci na dobrej jakości maszynie, która sprawdzi się idealnie zarówno w przypadku osób początkujących, jak i wprawionych krawcowych, to świetną propozycją będzie maszyna do szycia Łucznik.

Możesz także zdecydować się na nieco inną maszynę, jaką jest overlock. Dzięki niej będziesz w stanie w estetyczny sposób zabezpieczyć krawędzie materiału, a także szybko i sprawnie zszyć ze sobą kilka warstw tkaniny. Wybierając overlocka zwróć przede wszystkim uwagę na ilość igieł i nici, funkcję mereżki, wolne ramię, mechanizm różnicowy, regulację docisku, a także na obcinanie materiału. 

Akcesoria do szycia potrzebne krawcowej 

Oprócz maszyny, igieł i nitek każda krawcowa potrzebuje także wielu innych akcesoriów, dzięki którym szycie jest nie tylko łatwiejsze i szybsze, ale także bardziej precyzyjne. Takim akcesorium są między innymi ostre i sprawne nożyczki krawieckie. Pamiętaj, aby wybrać nożyczki przystosowane typowo do cięcia materiału, ponieważ inne mogą bardzo postrzępić tkaniny. W każdej pracowni krawieckiej, domowej oraz profesjonalnej, nie może zabraknąć także miarki, dzięki której sprawnie wymierzysz materiał. Potrzebne będą również narzędzia do kopiowanie wykrojów, na przykład mydełko krawieckie lub znikający pisak, a także akcesoria takie jak szpilki i naparstek.

Zdj. główne: Kris Atomic/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*