Jak zaplanować podróż do USA?
Podróże

Jak zaplanować podróż do USA?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Marzysz o podróży za ocean? Nigdy nie było to prostsze niż teraz, po zniesieniu obowiązku wizowego. Dowiedz się, jak zaplanować taką wycieczkę.

Stany Zjednoczone to raj dla turystów

Jeżeli jesteś osobą ciekawą świata i szukasz kierunku, który zapewni Ci mnóstwo wrażeń, to Stany Zjednoczone z pewnością są dobrą destynacją właśnie dla Ciebie. Każdy ze stanów to mnóstwo możliwości spędzania wolnego czasu. Zabytki, niesamowita – inna w zależności od regionu – przyroda, no i niezwykle otwarci ludzie. Między innymi to czeka w USA. Gotowy na podróż życia?

Wiza do USA – nie będzie Ci już potrzebna

To właśnie ona była zmorą wielu osób marzących o zwiedzaniu Stanów Zjednoczonych. Mowa oczywiście o wizie. Nie dość, że samo staranie się o nią wiązało się z niemałymi kosztami, to jeszcze dość trudno było ją otrzymać. Na szczęście, 11 listopada 2019 r., nasz kraj został włączony do programu ruchu bezwizowego ze Stanami Zjednoczonymi. Oznacza to możliwość swobodnego wjazdu na teren USA w celach turystycznych. Tak więc na samym początku planowania podróży, odpada już kosztowny i stresujący proces starania się o wizę.

USA na własną rękę czy podczas wyjazdu zorganizowanego?

Kolejną kwestią jest decyzja, czy planujemy wybrać się do Stanów Zjednoczonych na własną rękę, czy jednak lepszą opcją jest dla nas wyjazd zorganizowany. Tutaj sprawa jest bardzo indywidualna. Wprawieni podróżnicy pewnie bardzo chętnie wybiorą samodzielność. Osoby, które niepewnie czują się w planowaniu dalekich podróży, lub nie porozumiewają się po angielsku, dla swojego komfortu wolą wybrać się z biurem podróży. Nie ma tu lepszej czy gorszej opcji. Wszystko zależy od tego, co preferuje dana osoba.

Jeżeli wybieramy się z biurem podróży, z góry mamy podany program wycieczki i możemy zdecydować, czy akurat taki plan nam odpowiada, czy nie do końca. Gdy stawiamy na samodzielną wyprawę, wszystko jest w naszych rękach! Przy drugiej opcji musimy liczyć się z tym, że planowanie zajmie nam sporo czasu.

Ile kosztuje wyjazd do USA?

Koszta to coś, co może odstraszać od wyprawy do Stanów Zjednoczonych. Na pewno wiąże się to ze sporym wydatkiem, dlatego odpowiednio wcześniej sporządź listę tego, za co trzeba będzie zapłacić:

 • ubezpieczenie,
 • test na COVID,
 • opłata za rozpatrzenie wniosku ESTA,
 • bilety lotnicze,
 • zakwaterowanie,
 • bilety wstępu,
 • wynajęcie auta,
 • paliwo,
 • opłaty za parkingi,
 • jedzenie,
 • pamiątki.

Od razu widać, na czym da się oszczędzić podczas podróży do USA. Opłaca się podróżować w co najmniej dwie osoby, a najlepiej w czwórkę lub piątkę. Wtedy koszta paliwa, benzyny, parkingów czy zakwaterowania aż tak nas nie zabolą!

Zwiedzanie USA na własną rękę – co warto zobaczyć

Stany Zjednoczone to kraj na tyle zróżnicowany, że zwiedzanie może wyglądać kompletnie inaczej w zależności od tego, jaką trasę wybierzemy. 

Zachodnie Wybrzeże to coś, co kusi wielbicieli nocnego życia. To właśnie na tej trasie możesz zwiedzić chociażby Las Vegas czy Los Angeles. Kultowe plaże, nocne życie – na to na pewno możesz liczyć. Częstym kierunkiem jest także Chicago, gdzie spotkasz sporo Polonii. Nie dość, że samo miasto jest bardzo ciekawe architektonicznie, a przy tym zielone, to jeszcze prosto stamtąd warto pojechać nad malowniczy wodospad Niagara. Tego widoku nie da się zapomnieć!

Wielu turystów marzy także o Nowym Jorku. To nas nie dziwi, bo trudno o miasto, które częściej pojawia się w kultowych filmach czy serialach. Nowy Jork oferuje tak wiele atrakcji, że warto poświęcić na niego sporo czasu.

Zdj. główne: Ferdinand Stöhr/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Te kraje zapraszają na home office do siebie!
Te kraje zapraszają na home office do siebie!
Home office z egzotycznych krajów? Tak! Te kraje otwierają się na pracowników, którzy pracują z domu!
Rękawiczki jednorazowe – jakie są ich rodzaje i zastosowanie
Rękawiczki jednorazowe – jakie są ich rodzaje i zastosowanie
Zastanawiasz się, z czego dokładnie mogą być wykonane rękawiczki jednorazowe oraz jakie jest ich zastosowanie? Dowiesz się wszystkiego z tego artykułu!
Wyprzedaże po wakacjach – co warto upolować?
Wyprzedaże po wakacjach – co warto upolować?
5 rzeczy, które musisz kupić na wakacyjnych wyprzedażach sezonowych! Sprawdź, czym warto uzupełnić swoją garderobę.
Ostatnie wpisy