Jak świat pożegnał ikonę stylu Vivienne Westwood?
News

Jak świat pożegnał ikonę stylu Vivienne Westwood?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Legendarna projektantka Vivienne Westwood odeszła tuż przed nowym rokiem, 29 grudnia 2022 r. Można spokojnie powiedzieć, że w świecie mody osiągnęła wszystko. Pracowała praktycznie do końca, zmarła w wieku 81 lat. 

Kreatorka stylu została w wyjątkowy sposób pożegnana przez gwiazdy, z którymi współpracowała przez te wszystkie lata. Show-biznes pogrążył się w rozpaczy i oddał należyty hołd ikonie mody. W jaki sposób pożegnały ją gwiazdy?

Vivienne Westwood – śmierć legendy

Postaci Vivienne Westwood nie trzeba nikomu przedstawiać. Kreatorka mody rozpoczęła swoją zawrotną karierę w latach 70. Zasłynęła szalonymi i absolutnie rewolucyjnymi kostiumami, które stworzyła dla kultowego zespołu Sex Pistols. Później jej kariera bardzo szybko się rozwijała, a talent został doceniony na całym świecie. Ta dobra passa trwała w zasadzie przez wszystkie lata, a jej projekty pośmiertnie osiągają zawrotne kwoty. Swoje pokazy organizowała m.in. w Mediolanie, Nowym Jorku, Paryżu i Londynie. Wszystkie modelki i gwiazdy marzyły, aby stworzyła coś tylko dla nich. Nic więc dziwnego, że jej śmierć poruszyła masę ludzi. Kobieta odeszła spokojnie w otoczeniu najbliższej rodziny w Clapham, w południowym Londynie. Vivienne na zawsze zapisała się na kartach modowej historii jako niesztampowa kreatorka, której projekty rozpoznawalne są już na pierwszy rzut oka. Nie bała się podążać własną ścieżką i wyznaczać trendów. Zawsze starała się przeprowadzić transformację istniejących już topowych stylizacji. Warto także wspomnieć, że była niezwykle ciekawą postacią i przyjemnym rozmówcą, dlatego po prostu nie dało się jej nie lubić!

Jak gwiazdy pożegnały Vivienne Westwood?

Projektantka od lat inspirowała innych artystów do sięgania dalej i tworzenia wspaniałych kreacji. Wiele osób inspirowało się jej pracami. Dlatego jej odejście tak wstrząsnęło całym światem, nie tylko branżą modową. O śmierci poinformowano za pomocą mediów społecznościowych. Post, który pojawił się na jej koncie na Instagramie, uzupełniony został fotografią projektantki w białej koszulce z sugestywnym tekstem dotyczącym mody i czerwonym sercem. Dodano także informację o jej niesamowitej karierze i pozycji, którą ciężką pracą budowała przez 60 lat. Nigdy się nie zatrzymywała i zawsze uważała, że może dać światu coś jeszcze od siebie. 

W sieci od razu pojawiły się kondolencje i pełne emocji pożegnania od gwiazd, które miały okazję osobiście poznać projektantkę.

Nancy Sinatra udostępniła fotografię Vivienne i napisała, jak bardzo jest jej przykro, że muszą się pożegnać. Dodała także, że żywi nadzieję, że jeszcze kiedyś przyjdzie się im spotkać.

Z kolei muzycy z rockowego zespołu Duran Duran szczerze przyznali, że wraz z Vivienne odeszła prawdziwa punkowa moda, którą wykreowała.

Projektantka Stella McCartney dodała na Instagramie wzruszający post o przyjaźni, która łączyła obie panie. Zdradziła także, że to właśnie ona zainspirowała ją, a później zachęcała do tego, aby zająć się modą.

Kilka słów o kreatorce mody dodała także artystka Yoko Ono, która w charakterystyczny dla siebie sposób napisała, że nie może uwierzyć w to, co się stało, a także, że Vivienne zawsze była młoda sercem i duchem. Dopisała do tego kondolencje dla rodziny pogrążonej w żałobie.

Aktorka Zendaya wspomniała projektantkę na swoim InstaStory, na którym dodała fotografię Westwood.

Z pewnością śmierć Vivienne była dla wszystkich ogromnym ciosem i wielką stratą dla świata mody!

Zdj. główne: Eli Solitas/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy warto inwestować w ubrania z drugiej ręki? Poradnik dla miłośników modnych perełek
Czy warto inwestować w ubrania z drugiej ręki? Poradnik dla miłośników modnych perełek
Odkryj wartość odzieży używanej i poradz sobie z mitem, że jest gorsza od nowej. Dowiedz się, jak łowić modowe perełki w sklepach z odzieżą używaną.
Jak dokonać wyboru odpowiednich odczynników oraz innego wyposażenia laboratoryjnego do swojego laboratorium?
Jak dokonać wyboru odpowiednich odczynników oraz innego wyposażenia laboratoryjnego do swojego laboratorium?
Podpowiadamy, jak dobrać optymalne wyposażenie do laboratorium. Wskazówki dotyczące wyboru sprzętu i odczynników, które pozwolą na efektywne i bezpieczne prowadzenie badań.
Najmodniejsze sukienki na wesele w sezonie 2021
Najmodniejsze sukienki na wesele w sezonie 2021
Zbliża się sezon ślubny, a Ty nie wiesz, co na siebie włożyć? Oto kilka inspiracji.
Ostatnie wpisy