Dieta oparta o grupę krwi. Stosuje ją Cheryl Cole!
Sylwetka

Dieta oparta o grupę krwi. Stosuje ją Cheryl Cole!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Każdej z nas zależy na tym, żeby mieć jak najlepszą figurę. Uzyskać i utrzymać upragnioną wagę może nam pomóc odpowiednia dieta. Jedną z nich jest zgodna z grupami krwi. Zobacz, jakie korzyści płyną ze stosowania takiej diety i jakich zasad przestrzegać w zależności od posiadanej grupy krwi.

Na czerwonym dywanie widzimy zawsze uśmiechnięte, idealnie pomalowane i uczesane gwiazdy. Wiele z nich chwali się dietami, które stosują. Cheryl Cole stosuje właśnie tę dietę, zgodną ze swoją grupą krwi.

Zalety diety opartej o grupę krwi

  • Utrata wagi,
  • poprawa metabolizmu,
  • zwiększenie odporności,
  • poprawa funkcjonowania układu trawiennego.

Produkty żywnościowe mogą różnie działać na każdego z nas, dlatego ważne jest, żeby odpowiednio dobrać produkty. Poza zrzuceniem zbędnych kilogramów bardzo dużą zaletą takiej diety jest poprawa samopoczucia.

Grupa krwi 0

Osoby z tą grupą krwi miewają problemy z trawieniem produktów mlecznych, za to dobrze trawią mięso i ryby. Mogą pojawić się u nich kłopoty z krzepliwością krwi. Charakterystyczna jest dla nich szybka przemiana materii.

W przypadku diety zgodnej z tą grupą krwi należy ograniczyć spożycie orzechów, wyeliminować z jadłospisu gluten i nabiał. Warto stosować wysokobiałkową dietę z niską zawartością węglowodanów. Zalecany jest też częsty wysiłek fizyczny.

Grupa krwi A

Charakterystyczny dla osób z tą grupą krwi jest wrażliwy układ pokarmowy, który nie radzi sobie z trawieniem nabiału oraz białka zwierzęcego. Dlatego też ich dieta powinna być uboga w takie białka. Bez problemów mogą one spożywać produkty zbożowe i białka roślinne. W przypadku tej grupy krwi zdarzać się może nadmierna krzepliwość krwi, a także zatrzymywanie wody w organizmie i skłonność do infekcji układu oddechowego.

Aby wprowadzić dietę zgodną z grupą krwi A, warto wyeliminować mięso, a jeść dużo pestek i orzechów, aby uzupełnić białko. Polecana jest także eliminacja stresu i zrównoważony wysiłek fizyczny.

Grupa krwi B

Osoby z tą grupą krwi nie mają problemów z trawieniem żadnego rodzaju pożywienia, nawet nabiału, który stanowi problem dla innych grup. Dlatego najlepsza i najzdrowsza będzie dieta urozmaicona i zbilansowana. Wzrost wagi mogą powodować np. kukurydza i orzeszki ziemne. Żeby zmniejszać stres i utrzymać prawidłową wagę, osoby z grupą krwi B powinny pamiętać o umiarkowanym wysiłku fizycznym.

Grupa krwi AB

Dieta dla osób z tą grupą krwi to połączenie elementów z diet dla grup A i B. Warto jeść zarówno nabiał, jak i zboża. Większość produktów, które są niewskazane dla tych grup, są też niewskazane i w tym przypadku. Osoby z grupą krwi AB są podatne na infekcje, miewają trudności w trawieniu i tendencje do zakrzepów.

Dieta zgodna z tą grupą krwi zakłada unikanie dużego spożycia czerwonego mięsa, a także kukurydzy i pszenicy. Taka dieta powinna być zrównoważona, a ograniczone powinno być spożywanie roślin strączkowych. Istotne jest także, żeby dbać o rozładowanie stresu. Najlepszym rodzajem ruchu będzie wysiłek i sport na świeżym powietrzu. 

Nieważne, czy zdecydujesz się na dietę opartą na zgodności z grupą krwi, czy też na inną, pamiętaj, że we wszystkim należy zachować umiar. Każdą większą zmianę w spożywanych posiłkach warto przedyskutować z dietetykiem. Ważne jest też, żeby posiłki były regularne. Należy też dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu i o ruch. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak skutecznie pielęgnować włosy za pomocą profesjonalnych kosmetyków fryzjerskich?
Jak skutecznie pielęgnować włosy za pomocą profesjonalnych kosmetyków fryzjerskich?
Odkryj sekrety pielęgnacji włosów z wykorzystaniem profesjonalnych kosmetyków fryzjerskich. Wprowadź swoje pasemka w świat luksusu i niezrównanego blasku!
Mazury – cud natury
Mazury – cud natury
Mazury - oaza natury i spokoju. Jeziora, lasy i malownicze miasteczka. Cudowna podróż do serca natury czeka na Ciebie!
Najlepsze rejony Włoch na wakacje
Najlepsze rejony Włoch na wakacje
Planujesz wakacje we Włoszech? Sprawdź, w jaki rejon się wybrać!
Tagi
Ostatnie wpisy