Sylwetka

Dieta oparta o grupę krwi. Stosuje ją Cheryl Cole!

Fot. Ella Olsson/ Pexels.com
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Każdej z nas zależy na tym, żeby mieć jak najlepszą figurę. Uzyskać i utrzymać upragnioną wagę może nam pomóc odpowiednia dieta. Jedną z nich jest zgodna z grupami krwi. Zobacz, jakie korzyści płyną ze stosowania takiej diety i jakich zasad przestrzegać w zależności od posiadanej grupy krwi.

Na czerwonym dywanie widzimy zawsze uśmiechnięte, idealnie pomalowane i uczesane gwiazdy. Wiele z nich chwali się dietami, które stosują. Cheryl Cole stosuje właśnie tę dietę, zgodną ze swoją grupą krwi.

Zalety diety opartej o grupę krwi

  • Utrata wagi,
  • poprawa metabolizmu,
  • zwiększenie odporności,
  • poprawa funkcjonowania układu trawiennego.

Produkty żywnościowe mogą różnie działać na każdego z nas, dlatego ważne jest, żeby odpowiednio dobrać produkty. Poza zrzuceniem zbędnych kilogramów bardzo dużą zaletą takiej diety jest poprawa samopoczucia.

Grupa krwi 0

Osoby z tą grupą krwi miewają problemy z trawieniem produktów mlecznych, za to dobrze trawią mięso i ryby. Mogą pojawić się u nich kłopoty z krzepliwością krwi. Charakterystyczna jest dla nich szybka przemiana materii.

W przypadku diety zgodnej z tą grupą krwi należy ograniczyć spożycie orzechów, wyeliminować z jadłospisu gluten i nabiał. Warto stosować wysokobiałkową dietę z niską zawartością węglowodanów. Zalecany jest też częsty wysiłek fizyczny.

Grupa krwi A

Charakterystyczny dla osób z tą grupą krwi jest wrażliwy układ pokarmowy, który nie radzi sobie z trawieniem nabiału oraz białka zwierzęcego. Dlatego też ich dieta powinna być uboga w takie białka. Bez problemów mogą one spożywać produkty zbożowe i białka roślinne. W przypadku tej grupy krwi zdarzać się może nadmierna krzepliwość krwi, a także zatrzymywanie wody w organizmie i skłonność do infekcji układu oddechowego.

Aby wprowadzić dietę zgodną z grupą krwi A, warto wyeliminować mięso, a jeść dużo pestek i orzechów, aby uzupełnić białko. Polecana jest także eliminacja stresu i zrównoważony wysiłek fizyczny.

Grupa krwi B

Osoby z tą grupą krwi nie mają problemów z trawieniem żadnego rodzaju pożywienia, nawet nabiału, który stanowi problem dla innych grup. Dlatego najlepsza i najzdrowsza będzie dieta urozmaicona i zbilansowana. Wzrost wagi mogą powodować np. kukurydza i orzeszki ziemne. Żeby zmniejszać stres i utrzymać prawidłową wagę, osoby z grupą krwi B powinny pamiętać o umiarkowanym wysiłku fizycznym.

Grupa krwi AB

Dieta dla osób z tą grupą krwi to połączenie elementów z diet dla grup A i B. Warto jeść zarówno nabiał, jak i zboża. Większość produktów, które są niewskazane dla tych grup, są też niewskazane i w tym przypadku. Osoby z grupą krwi AB są podatne na infekcje, miewają trudności w trawieniu i tendencje do zakrzepów.

Dieta zgodna z tą grupą krwi zakłada unikanie dużego spożycia czerwonego mięsa, a także kukurydzy i pszenicy. Taka dieta powinna być zrównoważona, a ograniczone powinno być spożywanie roślin strączkowych. Istotne jest także, żeby dbać o rozładowanie stresu. Najlepszym rodzajem ruchu będzie wysiłek i sport na świeżym powietrzu. 

Nieważne, czy zdecydujesz się na dietę opartą na zgodności z grupą krwi, czy też na inną, pamiętaj, że we wszystkim należy zachować umiar. Każdą większą zmianę w spożywanych posiłkach warto przedyskutować z dietetykiem. Ważne jest też, żeby posiłki były regularne. Należy też dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu i o ruch. 

O AUTORZE
Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Włosomaniaczka, od dłuższego czasu stosuje świadomą pielęgnację włosów. Zakochana w stylu boho.
Kinga Sobczak
Powiązane posty
Beauty zoneSylwetka

Jakie produkty mogą wpływać na jakość treningu

Sposób na efektywny trening to optymalne połączenia zbilansowanej diety, higieny snu, regularnych ćwiczeń prawidłowego nawodnienia i suplementów diety. Czy dbasz o wszystkie te aspekty?
Czytaj więcej
Beauty zoneSylwetka

Jak dobrać bieliznę do eleganckiej sukienki

Podpowiadamy, jaką bieliznę wybrać pod elegancką sukienkę.
Czytaj więcej
Beauty zoneSylwetka

Tęsknisz za latem? Zapisz się na jazdę rowerem....w wodzie, czyli hydrospinning

Szukasz ciekawej aktywności fizycznej na sezon jesienno-zimowy? Sprawdź hydrospinning! To świetne połączenie… basenu i jazdy na rowerze.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *