Joga – jak wpływa na sylwetkę?
Beauty zoneSylwetka

Joga – jak wpływa na sylwetkę?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Joga to świetny pomysł na lepsze samopoczucie i poprawienie kondycji. Wiele osób zastanawia się także, czy z jej pomocą można wyrzeźbić sylwetkę. Dowiedz się więcej na ten temat i dołącz do miłośników tej znanej od tysięcy lat aktywności!

Joga – trening dla ducha i ciała!

Szukasz powodów, aby zacząć praktykować jogę? Ta aktywność ma całe mnóstwo plusów zarówno dla duszy, jak i dla ciała, dlatego zdecydowanie warto jest się nią zainteresować. Joga rozwinęła się już tysiąc lat przed naszą erą w Indiach. Kiedyś chodziło w niej po prostu o rozwój mentalny i osiągnięcie oświecenia dzięki medytacji. Dziś joga jest coraz bardziej popularna także jako forma aktywności fizycznej, a zajęcia są łatwo dostępne w mniejszych i większych miejscowościach. Również w Internecie dostępnych jest wiele filmów instruktażowych, dzięki którym można uprawiać jogę w domowym zaciszu.

Jeżeli zależy Ci na medytacji, relaksacji i zadbaniu o sylwetkę, joga jest zdecydowanie świetną opcją dla Ciebie. Dużym plusem jest także to, że nie potrzebujesz specjalnego stroju, aby praktykować jogę. Wystarczy wygodne ubranie i mata. Jakie są korzyści? Sprawdź!

Wpływ jogi na sylwetkę

Wiele osób przed praktykowaniem jogi zastanawia się, czy to aktywność fizyczna, która pomaga schudnąć. Rzeczywiście ma ona pozytywny wpływ na naszą sylwetkę i wiąże się to także z utratą zbędnych kilogramów i centymetrów! Co jednak istotne, efektów nie zobaczysz od razu. Joga nie jest rodzajem intensywnej aktywności jak na przykład tabata, ale mamy tu długotrwałą pracę nad ciałem. Z pewnością wysmukli się ono z czasem. 

Joga a poprawa sprawności

Utrata zbędnych kilogramów to tylko jeden z efektów jogi. To, co zobaczysz zdecydowanie szybciej, to poprawa Twojej sprawności oraz koordynacji i równowagi. Najważniejszym skutkiem praktykowania jogi jest jednak poprawa samoświadomości, wewnętrznej uważności, osiągnięcie mindfulness. Duchowe i fizyczne ćwiczenia, asany angażujące nas całościowo – na to możesz liczyć, gdy zaczynasz swoją przygodę z jogą.

Wpływ jogi na zdrowie

Warto wspomnieć również o tym, jak ważny jest wpływ jogi na nasze zdrowie. Jeżeli zależy Ci na polepszeniu stanu Twoich stawów i więzadeł oraz oczyszczeniu organizmu z toksyn, to może być aktywność idealna właśnie dla Ciebie. Osoby praktykujące jogę podkreślają także, że ma pozytywny wpływ na ich układ odpornościowy oraz kości. Wielokrotnie joga jest zalecana jako forma rehabilitacji po złamaniach i operacjach.

Joga – idealne ćwiczenie dla umysłu

Masz problemy z pamięcią i koncentracją? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Joga to świetna opcja także dla Ciebie. Świetnie sprawdza się ona w przypadku osób, które chcą wypracowywać samodyscyplinę i poprawić swoją pamięć. Śmiało można więc stwierdzić, że korzyści płynące z jogi są bardzo szerokie.

Zdj. główne: Zen Bear Yoga/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pomysły na prezent dla przyjaciela – różnorodne pomysły na prezenty które oddają waszą więź i zainteresowania
Pomysły na prezent dla przyjaciela – różnorodne pomysły na prezenty które oddają waszą więź i zainteresowania
Oto kilka różnorodnych pomysłów na prezenty dla przyjaciela, które oddają waszą więź i zainteresowania.
Ponadczasowy styl hiszpańskiej monarchini – przyglądamy się najlepszym stylizacjom Letycji!
Ponadczasowy styl hiszpańskiej monarchini – przyglądamy się najlepszym stylizacjom Letycji!
Podziwiasz styl brytyjskiej księżnej Katarzyny? Hiszpańska królowa Letycja także zachwyca znawców trendów na całym świecie. Zwiewne sukienki, wysokie obcasy, naturalny makijaż i fryzura… Ona zdecydowanie ma wyczucie!
Jane Fonda w nowej kampanii H&M
Jane Fonda w nowej kampanii H&M
H&M wyprodukowało nowe ubrania sportowe. Czym się wyróżniają? Przeczytaj!
Ostatnie wpisy