Lifestyle

Platforma ArtHub – nowy projekt, który wspiera sztukę

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

ArtHub jest nowym projektem Fundacji Mai i Mata Kwiatkowskich. To nowoczesna przestrzeń edukacyjna poświęcona różnego rodzaju inicjatywom kulturalnym. Jak twierdzą jej twórcy, ma ona za zadanie uwrażliwiać, inspirować i pobudzać kreatywność.

Wspomniana powyżej platforma rozpoczęła swoją działalność w październiku 2020 roku od cyklu “Get Inspired”. W jego skład wchodzą 4 filmy, które opowiadają historię 8 różnych gatunków sztuki, zaprezentowaną z perspektywy artystów. Ich reżyserką jest Ewelina Marciniak. Za montaż odpowiada Przemysław Chojnacki. W tworzeniu filmów uczestniczył również kompozytor – Mat Kwiatkowski, oraz graficy komputerowi z Pushka Studio.

Jednym z nich jest “Na Scenie”. Film ten porusza zagadnienie, jakim jest kreowanie postaci i przestrzeni widzenia. Udział wzięła w nim aktorka Julia Wyszyńska i scenografka – Natalia Mleczak.

zdjęcie główne: Debby Hudson/unsplash.com

O AUTORZE
Copywriter z ponad 7-letnim doświadczeniem w branży. Magister Socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wolontariuszka Foodsharing Kraków. Miłośniczka muzyki techno, kulinariów i podróży.
Justyna Zajdel
Powiązane posty
Lifestyle

Obuwie trekkingowe - jakie powinno być?

Planujesz zakup obuwia trekkingowego? Sprawdź, na co zwrócić uwagę.
Czytaj więcej
Lifestyle

Kuchnia roślinna coraz bardziej dostępna - gdzie szukać wyjątkowych potraw?

Kuchnia roślinna jest coraz popularniejsza. Dowiedz się, gdzie szukać potraw, które nie zawierają mięsa i produktów odzwierzęcych.
Czytaj więcej
Lifestyle

Jak pandemia zmieniła wnętrza naszych domów?

Pandemia koronawirusa wpłynęła na wiele aspektów życia, w tym na aranżowanie domowej przestrzeni. Sprawdź, co się zmieniło!
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *