Jak przedłużyć trwałość pomadki do ust?
Beauty zoneMake-up

Jak przedłużyć trwałość pomadki do ust?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Pomadka na ustach sprawia, że makijaż wydaje się pełniejszy, warto jednak poza odpowiednim dobraniem koloru oraz nałożeniem produktu zadbać o to, aby długo się na nich utrzymał.

Warto na wstępnie poznać przyczynę, dlaczego pomadka schodzi z naszych ust. Czasami produkty, które kupujemy, mają konsystencję, która z założenia sprawia, że kosmetyk szybko schodzi z powierzchni warg. Sprawdźmy jednak, jak znacząco przedłużyć trwałość pomadki i sprawić, że będzie ona wspaniale wyglądać przez wiele godzin, mimo jedzenia i picia!

Jak skutecznie utrwalić pomadkę na ustach?

Trwała pomadka, która nie schodzi z ust nawet podczas jedzenia i picia, to Twoje marzenie? Sprawdźmy zatem, jak osiągnąć taki efekt. Pomadka, tak jak wszystkie inne produkty do makijażu, ma swoją określoną trwałość. Niektóre produkty schodzą dosłownie po kilku dotknięciach kubka z wodą, a inne trzymają się zdecydowanie dłużej. 

Ważna jest formuła i konsystencja kosmetyku.Przyjmuje się, że im bardziej tłusta, tym szybciej schodzi z ust. Co się tyczy pomadek matowych, często mają one tendencję do schodzenia płatami – trzeba przyznać, że wygląda to bardzo nieestetycznie. Jak temu zapobiec?

Trwała pomadka przez cały dzień

Aby przedłużyć trwałość produktów na ustach, w pierwszej kolejności trzeba odpowiednio przygotować wargi do jego przyjęcia. Nie od dziś wiadomo, że im gładsze usta, tym pomadka trzyma się na nich lepiej. Zatem zacznijmy od odpowiedniego złuszczenia naskórka. Najlepiej sprawdzi się delikatny peeling, który pozwoli usunąć zrogowaciałą tkankę. Warto mieć jednak na uwadze, że nie może być on zbyt mocny, aby nie uszkodzić ust. Możesz przygotować go samodzielnie z cukru lub fusów z kawy i wazeliny. Kolistymi ruchami masuj usta, a następnie całość zmyj ciepłą wodą. 

Następnie istotne jest nawilżenie. W tym celu nałóż na usta balsam, który musi się wchłonąć. Sprawi, że wargi będą delikatne i gładkie. Teraz możesz zabrać się za ich malowanie. Pamiętaj jednak, że zanim nałożysz produkt, wargi muszą być całkowicie suche, a nawet odtłuszczone. W tym celu możesz wykorzystać tonik, który najlepiej nałożyć na wacik i delikatnie przycisnąć go do ust. Następnie trzeba je zmatowić. W tym celu sprawdzi się korektor. Tak przygotowana powierzchnia sprawi, że można wygodnie nałożyć produkt. 

Pamiętaj o tym, żeby nie przesadzić z jego ilością. Wówczas szminka będzie nieestetycznie schodzić. Możesz także wykorzystać nowy trend i obrysować usta konturówką, idealnie na krawędzi lub lekko ponad nią. Tak wyrysowane usta pokryj nieco jaśniejszą pomadką, najlepiej wykorzystać do tego pędzelek. Dzięki temu całość będzie perfekcyjnie pokryta. Możesz także lekko rozblendować granicę, która się utworzyła. 

Tak pomalowane usta należy odcisnąć na chusteczce. Ten sposób znany jest od lat i naprawdę się sprawdza, dzięki temu nadmiar produktu zostanie usunięty, a wargi będą doskonale wyglądać. Warto wspomnieć, że tak przygotowane i pomalowane usta będą się zdecydowanie dłużej trzymać, a w razie ścierania, produkt będzie schodził równomiernie.

Zdj. główne: Etienne Girardet/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dokonać wyboru odpowiednich odczynników oraz innego wyposażenia laboratoryjnego do swojego laboratorium?
Jak dokonać wyboru odpowiednich odczynników oraz innego wyposażenia laboratoryjnego do swojego laboratorium?
Podpowiadamy, jak dobrać optymalne wyposażenie do laboratorium. Wskazówki dotyczące wyboru sprzętu i odczynników, które pozwolą na efektywne i bezpieczne prowadzenie badań.
Aplikacja Clubhouse – wirtualne dyskusje w elitarnym gronie
Aplikacja Clubhouse – wirtualne dyskusje w elitarnym gronie
Chcesz dołączyć do elitarnego grona dyskutującego za pośrednictwem aplikacji Clubhouse? To nie takie proste!
Jak aromaterapia może wpływać na twoje codzienne samopoczucie: korzyści i zastosowanie
Jak aromaterapia może wpływać na twoje codzienne samopoczucie: korzyści i zastosowanie
Odkryj, jak aromaterapia może wpływać na twoje samopoczucie, dowiedz się o jej tajemniczych korzyściach i odkryj niezliczone zastosowania w codziennym życiu.
Ostatnie wpisy