Jak podkreślić długie nogi?
Street styleTrendy

Jak podkreślić długie nogi?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Długie, kobiece nogi to cecha, która niemal nigdy nie wychodzi z kanonu piękna. Jeśli jesteś wysoka, możesz w umiejętny sposób podkreślić je, by wydawały się jeszcze smuklejsze i dłuższe. Odpowiednie buty i ubrania pomogą osiągnąć Ci wyamrzony efekt i sprawią, że poczujesz się jak modelka pracująca na największych wybiegach.

Wysoki stan spodni i spódnic kluczem do sukcesu

Jednym z najpopularniejszych sposobów na podkreślenie długich nóg jest noszenie krojów podwyższających talię, czyli tak zwanych „wysokich stanów”. Niezależnie od tego, czy wybierasz stylizację ze spódnicą, czy ze spodniami, postaw na właśnie taki fason. W ten sposób optycznie wydłużysz swoje nogi, kosztem skrócenia górnej części sylwetki. Nie zapomnij, że nosząc ubrania podnoszące talię, powinnaś wpuszczać bluzki i koszule do środka, bo tylko w ten sposób uzyskasz wymarzony efekt. Pomocne mogą okazać się także wykończenia dodatkowo wydłużające całą sylwetkę – na przykład pionowe przeszycia czy rozcięcia wzdłuż nogi. Jeśli szukasz spodni podkreślających sylwetkę i wydłużających nogi, idealne dla Ciebie mogą okazać się mielczarkowski ubrania oferujące kreatywne rozwiązania modowe przystosowane do Twoich potrzeb.

Nogi do nieba – buty, które pozwolą Ci wydłużyć nogi

Nie tylko spódnica czy spodnie są istotne, jeśli chodzi o optyczne wydłużenie nóg. Kluczowe mogą okazać się buty. W jaki sposób dobrać je do stylizacji, by nogi wydawały się sięgać nieba? Do oficjalnych, biurowych i eleganckich outfitów najlepsze będą cieliste szpilki. Pozwolą one nogom wydłużyć się na dwa sposoby – po pierwsze, dzięki uniesieniu stopy, po drugie, dzięki optycznemu zlaniu się skóry z butem. Jeśli masz ciemniejszą karnację, pamiętaj, żeby dobrać kolor butów odpowiadający jej kolorem. Dodatkowym elementem optycznie wydłużającym nogi mogą być wydłużone, ostre noski butów. Jeśli natomiast nie możesz pozwolić sobie na założenie szpilek lub Twoja stylizacja nie zgrywa się z takim wyborem, postaw na buty w kolorze spodni, koniecznie kończące się poniżej kostki i pozbawione pasków na wysokości kostki.

Krótka góra wydłuża całą sylwetkę!

Patentem, który pozwoli Ci na wydłużenie całej sylwetki (a wraz z nią i nóg) będzie noszenie krótkich okryć wierzchnich, na przykład kurteczek z butiku sempre ubrania. Do eleganckich stylizacji równie dobrze w tej roli sprawdzą się pudełkowe żakiety. Kończąca się wyżej „góra stroju” automatycznie unosi talię i sprawia, że zaczynasz wyglądać na wyższą. W ten sposób możesz wydłużyć swoje nogi na podobnej zasadzie do noszenia spodni lub spódnic z wysokim stanem. To rozwiązanie jest szczególnie chętnie wykorzystywane przez kobiety, które noszą mielczarkowski sukienki zebrane w talii. Pamiętaj jednak, aby unikać sukienek, bluzek, tunik i bluz poszerzających i zakrywających biodra. Może to niekorzystnie wpłynąć na efekt, który pragniesz uzyskać.

Krój spodni ma znaczenie

W ostatnich latach najpopularniejszym modelem spodni na rynku były tak zwane „rurki”, czyli dżinsowe spodnie z nogawkami zwężanymi u dołu. Tego typu krój nie służy wydłużeniu nóg, chociaż ma swoje zalety. Jeśli zależy Ci na wysmukleniu sylwetki i optycznym dodaniu sobie kilku centymetrów, postaw raczej na proste lub lekko rozszerzane nogawki. Ten trik działa skuteczniej, jeśli zdecydujesz się na model w ciemnym kolorze. Pamiętaj, że powinnaś decydować się na fasony z długimi nogawkami (lub szorty – jeśli pogoda na to pozwala). Rybaczki optycznie skracają nogi i nie pomoże im nawet wzór w pionowe paski lub prążki.

Fot.: Tamara Bellis/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*