Depilacja laserowa dla kobiet i mężczyzn
Beauty zoneZabiegi i rytuały

Depilacja laserowa dla kobiet i mężczyzn

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Jeszcze kiedyś zabieg depilacji laserowej był w społeczeństwie zarezerwowany dla kobiet. Dziś również mężczyźni bardzo chętnie poddają się depilacji różnorodnych części ciała. Dzięki temu wiele salonów depilacyjnych rozłożyło skrzydła uzyskując jeszcze większą ilość klientów. Depilacja laserowa gwarantuje możliwość uzyskania idealnie gładkiej skóry, której nie da się osiągnąć tradycyjnymi metodami depilacyjnymi. W jaki sposób się to dzieje?

W jaki sposób działa depilacja laserowa skóry

Depilacja laserowa skóry jest zabiegiem, który przebiega w bezinwazyjny sposób. Dzięki temu każda osoba, która poddaje się zabiegowi wie, że nie naraża swojego zdrowia w zamian za uzyskanie lepszego wyglądu. W depilacji laserowej głównym celem jest zniszczenie struktur skóry, które odpowiadają za produkcję coraz to nowych włosów. Choć na pierwszy rzut oka wygląda to dość niebezpiecznie to w rzeczywistości jest to bardzo prosty i szybki zabieg.

Sprawdź: https://depilacja.pl/.

Laser prowadzi wiązkę światła skierowaną na depilowaną partię ciała. Dzięki niemu cebulka włosowa zostaje nagrzana, a temperatura doprowadza do uszkodzenia wewnętrznych części cebulki. Tą strukturę charakteryzuje przemijanie różnych faz życia. Zniszczenie cebulki w fazie wzrostu prowadzi do nieodwracalnych zmian polegających na zaprzestaniu produkcji nowych włosów – a więc pożądany cel depilacji zostaje osiągnięty. Jednak aby naświetlić cebulkę w tej fazie trzeba przystąpić do regularnych zabiegów depilacyjnych powtarzanych co określony czas. W przypadku depilacji laserem zabiegi powinny być powtarzane co około 4 tygodnie aby w końcu natrafić na fazę wzrostu cebulki włosowej. Niestety pojedyncze naświetlenie praktycznie zawsze nie wystarcza gdyż nie ma możliwości do określenia, w której fazie aktualnie znajduje się cebulka włosowa.

Podsumowanie

Po wyjaśnieniu wszystkich aspektów depilacji laserowej każda osoba może podejść do serii zabiegów z większym spokojem. Zawsze przed przystąpieniem do danego zabiegu bezpośrednio ingerującego w fizjologię człowieka warto dokładnie przeanalizować go od podszewki. 

Fot.: engin akyurt/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Poczuj klimat lat 70’, dzięki New Balance i Levi’s!
Poczuj klimat lat 70’, dzięki New Balance i Levi’s!
Marki połączyły siły i powstała wyjątkowa kolekcja!
Pomysły na prezent dla przyjaciela – różnorodne pomysły na prezenty które oddają waszą więź i zainteresowania
Pomysły na prezent dla przyjaciela – różnorodne pomysły na prezenty które oddają waszą więź i zainteresowania
Oto kilka różnorodnych pomysłów na prezenty dla przyjaciela, które oddają waszą więź i zainteresowania.
Co się stanie z organizmem, gdy ograniczymy cukier?
Co się stanie z organizmem, gdy ograniczymy cukier?
Borykasz się z nieustannym zmęczeniem, wzmożonym apetytem, a może przybyło Ci kilka zbędnych kilogramów? Przyczyną może być nadmiar spożywanego cukru.
Ostatnie wpisy