Reklama

Depilacja laserowa dla kobiet i mężczyzn

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Jeszcze kiedyś zabieg depilacji laserowej był w społeczeństwie zarezerwowany dla kobiet. Dziś również mężczyźni bardzo chętnie poddają się depilacji różnorodnych części ciała. Dzięki temu wiele salonów depilacyjnych rozłożyło skrzydła uzyskując jeszcze większą ilość klientów. Depilacja laserowa gwarantuje możliwość uzyskania idealnie gładkiej skóry, której nie da się osiągnąć tradycyjnymi metodami depilacyjnymi. W jaki sposób się to dzieje?

W jaki sposób działa depilacja laserowa skóry

Depilacja laserowa skóry jest zabiegiem, który przebiega w bezinwazyjny sposób. Dzięki temu każda osoba, która poddaje się zabiegowi wie, że nie naraża swojego zdrowia w zamian za uzyskanie lepszego wyglądu. W depilacji laserowej głównym celem jest zniszczenie struktur skóry, które odpowiadają za produkcję coraz to nowych włosów. Choć na pierwszy rzut oka wygląda to dość niebezpiecznie to w rzeczywistości jest to bardzo prosty i szybki zabieg.

Sprawdź: https://depilacja.pl/.

Laser prowadzi wiązkę światła skierowaną na depilowaną partię ciała. Dzięki niemu cebulka włosowa zostaje nagrzana, a temperatura doprowadza do uszkodzenia wewnętrznych części cebulki. Tą strukturę charakteryzuje przemijanie różnych faz życia. Zniszczenie cebulki w fazie wzrostu prowadzi do nieodwracalnych zmian polegających na zaprzestaniu produkcji nowych włosów – a więc pożądany cel depilacji zostaje osiągnięty. Jednak aby naświetlić cebulkę w tej fazie trzeba przystąpić do regularnych zabiegów depilacyjnych powtarzanych co określony czas. W przypadku depilacji laserem zabiegi powinny być powtarzane co około 4 tygodnie aby w końcu natrafić na fazę wzrostu cebulki włosowej. Niestety pojedyncze naświetlenie praktycznie zawsze nie wystarcza gdyż nie ma możliwości do określenia, w której fazie aktualnie znajduje się cebulka włosowa.

Podsumowanie

Po wyjaśnieniu wszystkich aspektów depilacji laserowej każda osoba może podejść do serii zabiegów z większym spokojem. Zawsze przed przystąpieniem do danego zabiegu bezpośrednio ingerującego w fizjologię człowieka warto dokładnie przeanalizować go od podszewki. 

Fot.: engin akyurt/unsplash.com

Powiązane posty
Reklama

Elementy odzieży ochronnej

Z artykułu dowiesz się między innymi, czym dokładnie jest odzież ochronna, w jakich sytuacjach się ją wykorzystuje oraz czym dokładnie różni się ona od odzieży roboczej.
Czytaj więcej
Reklama

Jak w przypadku nagłej choroby skontaktować się z lekarzem?

Dopadło Cię przeziębienie, a na wizytę w przychodni musiałbyś długo czekać? Skorzystaj z teleporady!
Czytaj więcej
Reklama

Ferie zimowe - jak się ubrać na taki wyjazd?

Ubrania zimowe to konieczność, gdy temperatury spadają do niepokojącego poziomu. Z reguły ferie zimowe bywają zimne oraz mroźne. Jeśli planujemy spędzać wiele czasu na zewnątrz, musimy wyposażyć się w odpowiednie ubrania. Przeczytaj ten artykuł, by dowiedzieć się więcej.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *