Artykuł sponsorowany
Wiele z nas decyduje się na stylizację paznokci w salonie kosmetycznym. Daje to gwarancję precyzyjnego i wysoce estetycznego wykonania zdobienia oraz sporego wyboru w kwestii rodzaju stylizacji. Co więc powinnaś wybrać, aby wyjść z salonu zadowolona?
Aplikacja manicure hybrydowego oraz żelowego zasadniczo różni się od siebie. Nałożenie żelu wymaga bowiem większej ilości czasu i zdecydowanie większych umiejętności, ponieważ konieczne jest wypracowanie estetycznej krzywej C, czyli łuku paznokcia zaczynającego się przy skórkach i kończącego się na wolnym brzegu paznokcia. Aplikacja stylizacji żelowej oznacza także większą ingerencję w płytkę paznokcia i mocniejszego spiłowania. Żel sprawdzi się jednak doskonale, jeśli chcesz nadać swej płytce nowy kształt, na przykład poprzez przedłużenie, lub jeśli jest ona krucha i łamliwa. Położenie hybrydy zaś nie różni się zbytnio od nakładania klasycznego lakieru. Wystarczy, że płytka zostanie delikatnie zmatowiona, a lakier, wraz z bazą i topem, utwardzony w lampie. Dlatego też jeśli zainwestujesz w lampę UV, stylizację hybrydową będziesz mogła wykonywać samodzielnie w domu. W wyborze idealnych na lato odcieni hybrydy pomoże Ci strona https://manirouge.com/lakiery-hybrydowe-neonowe/. Stylizacja hybrydowa będzie idealna, jeśli nie chcesz zbytnio ingerować w kształt paznokcia i cieszyć się długo utrzymującym się i nieodpryskującym lakierem.
Zarówno manicure żelowy, jak i hybrydowy, jest dużo trwalszy niż klasyczny lakier do paznokci. Który zaś jest lepszy? Jeśli chodzi o wytrzymałość, to z całą pewnością prym wiedzie metoda żelowa. Nadaje ona bowiem paznokciom wyjątkowej trwałości i wytrzymałości. Stylizacje wykonane żelem są także odporne na długie moczenie i różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Taka stylizacja będzie się utrzymywać na paznokciu przez około 3-4 tygodnie. Hybryda zaś tworzy bardziej elastyczną i cieńszą warstwę, która nie zapewni paznokciom aż tak dużej ochrony przed złamaniami czy odpryskiwaniem. Manicure hybrydowy utrzymuje się na paznokciach przez 2-3 tygodnie.
Odświeżenie stylizacji hybrydowej polega na całkowitym jej ściągnięciu. Można zrobić to, spiłowując lakier pilnikiem lub frezarką. Inną metodą będzie użycie acetonu. Nasączony płynem wacik przyciska się do płytki paznokcia na około 10-15 minut aż hybryda zacznie się marszczyć i delikatnie odchodzić. Twoje paznokcie po usunięciu manicure hybrydowego powinny być w podobnym stanie do początkowego – nie będzie konieczna dodatkowo terapia regeneracyjna płytki. Jednak przypadku stylizacji żelowej sprawa nieco się komplikuje. Aby odświeżyć manicure, konieczna jest nadbudowa odrośniętej część paznokcia i wymodelowanie go na nowo. W przypadku zaś całkowitego ściągnięcia żelu wymagane jest całkowite spiłowanie położonego produktu. Wiąże się to na ogół z koniecznością regeneracji płytki paznokciowej, która wskutek spiłowania warstwy ochronnej może przez jakiś czas być miękka i łamliwa.
Na którą więc stylizację powinnaś się zdecydować? Jeśli chcesz, aby Twoje paznokcie wyglądały bardziej naturalnie i nie wymagały regeneracji płytki po ściągnięciu stylizacji, to idealną propozycją będzie dla Ciebie hybryda. Jeśli jednak zależy Ci na maksymalnej trwałości, możliwości przedłużenia płytki paznokcia i licznych zdobieniach, to powinnaś zdecydować się na manicure żelowy. Najciekawszymi i najmodniejszymi paznokciami na tegoroczny sezon letni są bez wątpienia te ze zdobieniami w abstrakcyjne wzory i chmurki oraz kolorowa odmiana klasycznego frencza.