Lifestyle

W co się ubrać na zimową podróż autem? Czy odzież dla kierowcy ma znaczenie?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Od razu odpowiedzmy na drugie z pytań postawionych w tytule artykułu: tak – jak najbardziej odzież ma znaczenie dla kierowcy, który prowadzi auto, szczególnie w sezonie zimowym. Dowiedz się, dlaczego i na co zwrócić w tym kontekście szczególną uwagę.

Ubranie kierowcy – dlaczego jest istotne?

Być może traktujesz swoje auto bardzo zadaniowo. Masz potrzebę przedostania się z punktu A do punktu B, dlatego niewiele myśląc, chwytasz za kluczyki, siadasz za kierownicą i ruszasz w konkretnym kierunku. Jeśli jednak masz taką możliwość, poświęć chwilę wyłącznie na przemyślenie ubioru, w jakim zamierzasz kierować pojazdem. Ma to znacznie większe znaczenie niż może się pozornie wydawać. Szczególnie w sezonie zimowym, gdy z oczywistych względów przemieszczamy się ubrani w więcej warstw i więcej elementów odzieży oraz dodatków.

Przede wszystkim Twój ubiór ma zapewniać komfort. Głównie na dłuższych trasach nie możesz sobie pozwolić na dodatkowe rozpraszacze. Samo zmęczenie długim dystansem za kierownicą jest czynnikiem wpływającym na bezpieczeństwo czy tempo jazdy. Jeśli dodamy do tego odzież, która krępuje ruchy, powoduje pocenie się czy z jakiegoś innego względu jest problematyczna – oznacza to istotny błąd na etapie przygotowań do jazdy. Wraz z doświadczeniem za kółkiem trzeba wiedzieć, jak dobierać każdy element garderoby do warunków panujących na drodze i w otoczeniu.

Miej pewność, że swoim ubiorem unikasz kłopotów – tak jak ubezpieczasz się dodatkowymi polisami, by być w gotowości na wszelkie okoliczności na drogach. Przykładem jest pakiet minicasco – ubezpieczenie na wypadek powstania rozmaitych szkód. Może przydać się zimą, dlatego przejrzyj oferty na https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/ranking-minicasco-wybierz-najlepsza-polise/.

Najlepsze porady na zimę – w co się (nie) ubierać?

Sprawdź kilka porad, dzięki którym zwiększysz komfort w trakcie zimowych podróży autem.

Odzież wierzchnia

W chłodniejsze dni gruba kurtka puchowa czy długi, ciepły płaszcz wydają się najlepszą odzieżą wierzchnią na zimę. Niestety, mogą one krępować ruchy – dużo bardziej niż standardowe bluzy czy nawet sportowe kurtki, popularne „wiatrówki”. Najlepiej zatem zdjąć na czas jazdy odzież wierzchnią i zarazem zadbać o to, żeby wnętrze auta jak najszybciej było dla Ciebie przyjemnie ciepłe.

Rękawiczki

Bawełniane rękawiczki przynoszą więcej szkody niż pożytku, ponieważ Twoje dłonie mogą nie dość skutecznie panować nad kierownicą. Polecamy natomiast specjalne, dotykowe rękawiczki dla kierowców ze skóry, jednak są one zdecydowanie droższe niż standardowe, tanie modele z bawełny.

Czapka

Ciepło ucieka z nas w dużej mierze przez głowę, dlatego należy chronić ją przed mrozem. Wszystko się zgadza, ale przecież prowadząc samochód w zimowej aurze, to wnętrze powinno zapewniać przyjemne i dodające poczucia bezpieczeństwa ciepło. Na czas jazdy lepiej zdjąć czapkę, która w najmniej spodziewanym momencie może opaść na oczy albo ograniczyć niezbędną widoczność.

Okulary przeciwsłoneczne

Śnieg za oknem samochodu? Piękny widok, ale może powodować problemy za kierownicą. Promienie słonecznie intensywnie odbijają się bowiem od zasypanych śniegiem powierzchni, dlatego trzeba chronić się przed ich silnym strumieniem. Nie tylko latem, ale i zimą warto mieć przy sobie okulary przeciwsłoneczne. Więcej interesujących informacji i ofert ubezpieczeniowych dla kierowców znajdziesz na stronie https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/.

Zdjęcie autorstwa Demeter Attila z Pexels

Powiązane posty
Lifestyle

Ferie w Polsce - poznaj ciekawe alternatywy dla gór!

Ferie w Polsce to przede wszystkim góry, ale nie tylko. Sprawdź, gdzie warto się wybrać!
Czytaj więcej
Lifestyle

4 propozycje książkowe na długie jesienne wieczory

Najlepsze książki na jesienne wieczory. Sprawdź nowości, które wzruszają do łez i rozpalają serca!
Czytaj więcej
Lifestyle

Czy kolagen do picia to najefektywniejsza forma suplementacji?

Wiele obecnie mówi się o tym, że nasz organizm potrzebuje regularnego wsparcia. Nie da się bowiem ukryć, że obecnie żyjemy w wyjątkowo szybkim tempie, które nie sprzyja naszemu zdrowiu i ogólnej kondycji.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *