Pielęgnacja

Jak dbać o wygląd cery?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Skóra to wizytówka każdego człowieka. Kiedy spotykasz się z innymi ludźmi nie jesteś w stanie uniknąć oceniania po wyglądzie – każda osoba podświadomie zwraca uwagę na wygląd innych. Z tego powodu warto zadbać, aby Twoje cera prezentowała się jak najlepiej, zwłaszcza, że nie jest to wcale trudne, a pierwsze zmiany wymagają tylko odrobiny dobrych chęci i cierpliwości.

Zmęczona, zniszczona skóra

Problemem, z którym boryka się wiele osób, jest zniszczona i zmęczona skóra. Do najczęstszych objawów, które obserwują u siebie osoby nie posiadające skutecznej rutyny pielęgnacyjnej, należy uczucie suchości i ściągnięcia, obecne zwłaszcza po umyciu twarzy (a przed nałożeniem jakiegokolwiek kremu). Inny symptomy, mogące świadczyć o tym, że powinieneś zainteresować się stanem swojej cery, to suchość i ściągnięcie skóry występujące w ciągu dnia, zaczerwienienia, swędzenie i pieczenie, szary, ziemisty kolor cery, nadprodukcja sebum, objawiająca się trądzikiem, a także relatywnie częste objawy alergii oraz podrażnienia (szczególnie, jeśli pojawiają się przy używaniu kosmetyków, które do tej pory nie powodowały problemów). Jeśli obserwujesz podobne objawy u siebie, być może Twoja bariera hydrolipidowa, której zadaniem jest ochrona Twojej skóry, nie działa wystarczająco dobrze.

Odbudowanie bariery hydrolipidowej

BHL, czyli bariera hydrolipidowa, to „płaszcz” chroniący ludzką skórę przed niekorzystnym wpływem środowiska. Niestety, stosunkowo łatwo jest uszkodzić ją lub zaniedbać. Czynnikami, które niekorzystnie wpływają na BHL są przede wszystkim wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, takie jak smog oraz dym papierosowy, wpływ klimatyzacji, gwałtownych zmian temperatur oraz słońca na skórę, silnie matujący oraz ciężki makijaż, agresywna pielęgnacja (na przykład głębokie oczyszczanie i używanie zbyt mocnych składników aktywnych), a także używanie akcesoriów do mycia, na przykład wacików kosmetycznych. Jeżeli zamierzasz zatroszczyć się o swoją cerę, warto zacząć od wyeliminowania tych czynników zaburzających Twoją barierę hydrolipidową, których usunięcie jest możliwe. Natomiast w samej odbudowanie BHL pomogą Ci dermokosmetyki i kosmetyki gabinetowe – mediderma.pl, które odżywią, nawilżą i zregenerują Twoją skórę. Na noc powinieneś stosować pielęgnację odżywiającą – olej bogaty w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe oraz krem z dużą zawartością emolientów w składzie. Z kolei pielęgnacja dzienna powinna obejmować serum antyoksydacyjne, serum lub krem nawilżający oraz krem z filtrem.

Intensywna regeneracja

Jeżeli Twoja skóra jest mocno zniszczona, możesz potrzebować intensywnej regeneracji i wsparcia w turynie pielęgnacyjnej. Jednym ze sposobów na skuteczne odbudowanie zmęczonej skóry może być mikronakłuwanie – mediderma.pl. Ten zabieg pobudza tworzenie się w skórze nowych naczyń krwionośnych, dzięki czemu tkanka jest lepiej odżywiona i szybciej się regeneruje. Mikronakłuwanie skutecznie pobudza wewnętrzne mechanizmy auto odbudowy, co może pozytywnie wpływać nie tylko na kondycję cery, ale również staż głębszych warstw skóry. Dodatkowo, mikronakłucia ułatwiają składnikom aktywnym penetrację do wnętrza skóry, co może pozytywnie wpływać na rezultaty Twojej pielęgnacji.

Co z peelingami?

Wiele osób rekomenduje używanie peelingów w celu poprawienia stanu cery – oczyszczenia, pozbycia się trądziku i niedoskonałości, a także wsparcia regeneracji. To podejście jest jednak błędne, jeśli chodzi o peelingi mechaniczne. Produkty zawierające drobinki, których zadaniem jest mechaniczne złuszczenie skóry, często powodują podrażnienia, osłabiają barierę hydrolipidową i mogą doprowadzić do stanów alergicznych i zapalnych w skórze. Znacznie lepiej jest stosować peelingi chemiczne – mediderma.pl, które skutecznie wspierają złuszczanie skóry, co pobudza jej regenerację i odbudowę. Peelingi chemiczne powinny być stosowane na początku maksymalnie raz w tygodniu, choć z czasem może okazać się, że Twoja cera jest w stanie przyjmować je częściej. Stosując silne substancje aktywne tego typu, zawsze zwracaj uwagę na ich działanie alergizujące oraz rób testy na skórze, zanim użyjesz preparatu na całą twarz.

Zdjęcie główne: pexels.com/Sora Shimazaki

O AUTORZE
Początkująca copywirterka, studentka farmacji. Zaangażowana w tematy związane ze zdrowym stylem życia, pielęgnacją skóry i włosów oraz kosmetykami DIY.
Beauty zonePielęgnacja

Hydrolat - co to jest i jak stosować?

Warto dowiedzieć się, czym właściwie są hydrolaty i jak najlepiej korzystać z ich właściwości.
Czytaj więcej
Beauty zonePielęgnacja

Kosmetyki konopne – wykorzystaj moc natury dla piękna Twojej skóry

Odkryj moc konopi dla zdrowia i piękna swojej skóry – kosmetyki konopne to naturalny wybór dla Ciebie!
Czytaj więcej
Beauty zonePielęgnacja

Krem rozświetlający: Odkryj tajemnicę promiennej skóry

Odkryj tajemnicę promiennej skóry dzięki kremowi rozświetlającemu i ciesz się pięknym wyglądem każdego dnia!
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *