Dlaczego pokochałyśmy styl mieszkanek Kopenhagi?
Ściąga ze styluStreet style

Dlaczego pokochałyśmy styl mieszkanek Kopenhagi?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Styl skandynawski zachwyca swoim minimalizmem i prostotą, w których tkwi prawdziwa siła. Czy jednak tylko na nim oparta jest moda w ich wydaniu? Sprawdźmy, za co tak pokochaliśmy styl mieszkanek stolicy Danii i innych Skandynawek!

Styl skandynawski – czy nadal rządzi tam minimalizm?

Chociaż wciąż lubimy myśleć o stylu mieszkanek Skandynawii jako o czymś nieodłącznie związanym z minimalizmem i oszczędnością barw i wzorów, to trzeba przyznać, że trochę się tam pozmieniało! Mieszkanki Kopenhagi bardzo chętnie grają różnymi wzorami i kolorami, bawiąc się trendami tak umiejętnie, jak mało kto. Chcąc zrozumieć ich spojrzenie na modę, wystarczy zajrzeć do skandynawskich influencerek. Te dziewczyny zdecydowanie wiedzą, jak łączyć wzory i barwy, nawet te bardzo rzucające się w oczy. Minimalizm? Tak, wciąż jest na topie, ale z odrobiną modowej pikanterii w najlepszym wydaniu!

Mieszkanki Kopenhagi i ich styl

To, co trzeba przyznać Dunkom, to fakt, że nad wszystko liczy się dla nich jakość. Dlatego pewnie szybciej zdecydują się na zakup jednej droższej rzeczy, niż pięciu słabych jakościowo, które przydadzą się tylko przez jeden sezon. Mądre podejście do tej kwestii mają już zakodowane i nic nie zapowiada, żeby miało się to zmienić. Bo i po co? Jak najbardziej popieramy taki punkt widzenia. Tkaniny przyjazne środowisku, ponadczasowe fasony i ubrania, które można dowolnie ze sobą zestawiać. Tak w skrócie można opisać styl mieszkanek Kopenhagi. Choć lubią modowe szaleństwa, to jednak ponadczasowe ubrania mają w ich sercach i szafach miejsce szczególne.

Zabawa klasyką to zawsze dobra opcja

Klasyka to coś, co warto mieć w szafie, bo dobrze jest to od czasu do czasu przełamywać. I właśnie w taki sposób powstają najlepsze rozwiązania, które aż zapierają dech! Warto także zauważyć, że mieszkanki Kopenhagi ponad wszystko lubią stawiać na wygodę. I bardzo dobrze, bo czasy, gdy kobiety ubierały się w niewygodne ciuchy, byle tylko komuś się przypodobać, bezpowrotnie minęły. Moda ma służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. 

Duński styl – jaki jest?

Tak jak już wcześniej wspomnieliśmy, w stylistyce wybieranej przez Dunki nie ma miejsca na rozwiązania niepraktyczne. Wygoda zapewniana przez naturalne materiały oraz funkcjonalność to podstawa. W szafach mieszkanek Kopenhagi nie ma miejsca na ciuchy, które będą założone tylko raz. A przynajmniej jest tego miejsca bardzo mało. Troska o środowisko naturalne, ale także chęć sięgania po świetne jakościowo produkty na dłużej – to nimi kieruje.

Łam schematy jak dziewczyna z Kopenhagi! 

Typowa dla Dunek zabawa utartymi schematami to coś, co uwielbiamy i nie mamy nic przeciwko temu, żeby przenosić to na polskie podwórko. Czasami zestawianie ze sobą pozornie niepasujących do siebie elementów garderoby daje efekt tak fantastyczny, że sama możesz być zaskoczona. Spróbuj zrobić tak kilka razy, a gwarantujemy, że się wkręcisz! To jak, pójdziesz śladem mieszkanek Kopenhagi?

Zdj. główne: Lindsay Martin/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kosmetyki konopne – wykorzystaj moc natury dla piękna Twojej skóry
Kosmetyki konopne – wykorzystaj moc natury dla piękna Twojej skóry
Odkryj moc konopi dla zdrowia i piękna swojej skóry - kosmetyki konopne to naturalny wybór dla Ciebie!
Netflix produkuje serialową ekranizację „Anny Kareniny”!
Netflix produkuje serialową ekranizację „Anny Kareniny”!
Netflix podjął decyzje o zekranizowaniu słynnej powieści Lwa Tołstoja „Anna Karenina”. Jak będzie wyglądać współczesna wersja?
Naklejki – Twój kreatywny sposób na wyrażanie siebie
Naklejki – Twój kreatywny sposób na wyrażanie siebie
Naklejki są jednym z najpopularniejszych i najbardziej kreatywnych sposobów wyrażania siebie. Niezależnie od tego, czy jesteś dzieckiem, nastolatkiem czy dorosłym, naklejki mają potencjał do wyrażania Twojej osobowości, zainteresowań i stylu życia.
Ostatnie wpisy