Seul – jak ubierają się mieszkańcy tego miasta?
Ściąga ze stylu

Seul – jak ubierają się mieszkańcy tego miasta?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Seul, stolica Korei Południowej, znana jest z różnorodności i z bycia inspiracją dla wielu artystów, w tym także dla projektantów. Zobaczmy, jak prezentują się trendy w tym mieście i jego moda uliczna. 

Seul na pewno charakteryzuje jedna cecha – różnorodność. To miasto, w którym nowoczesność spotyka się z historią. Obok tradycyjnych, koreańskich domów, gdzieś pomiędzy zabytkowymi świątyniami, znajdziemy także siedziby największych firm technologicznych i najnowocześniejsze drapacze chmur. Koreańczycy, choć przywiązani do swojej kultury i tradycji, nie boją się eksperymentować, także na polu modowym. Właśnie w Seulu odbywa się co roku Seoul Fashion Week, a styl, który tam zobaczymy, na pewno zalicza się do co najmniej nietuzinkowych i wyjątkowych. 

Ciekawe trendy dostrzeżemy jednak nie tylko na wybiegach – moda uliczna w Seulu również zaskakuje i zachwyca. Podobnie jak w innych stolicach mody, szczególnie w metropoliach tak dużych jak Seul, style przeplatają się ze sobą i mieszają, budząc zainteresowanie dzięki pomieszaniu kolorów, wzorów i materiałów. Seul zdaje się budzić jeszcze wyraźniejsze doznania w miłośnikach mody. Przekonajmy się, jak prezentuje się styl mieszkańców tego miasta.

Rozmazane granice

Moda jest dla każdego. Takie stwierdzenie, choć banalne, często zostaje tak naprawdę zapomniane lub pominięte. Dlaczego? Z powodu utartych przyzwyczajeń i stereotypów, które posiadamy na temat ubrań i ich ról. Konkretne kolory utożsamiamy z modą damską (choćby róż), podobnie jak torebki, torby czy worki łączymy tylko z kobiecymi szafami. Moda męska kojarzy nam się ze stonowanymi kolorami i wzorami oraz z brakiem rzucających się w oczy dodatków. Takie stereotypy słusznie jednak obalają mieszkańcy Seulu, pokazując, że ubrania i akcesoria nie mają przypisanej płci czy grupy ludzi, którzy mają na nie monopol.

Warstwy, kolory, wzory

Coś, co charakteryzuje styl mieszkańców Seulu, to noszenie wielu warstw, a często również pozornie sprzecznych ze sobą elementów garderoby. Tak więc na ulicach bez żadnego problemu zobaczymy ludzi ubranych w sportowe bluzy połączone z eleganckimi płaszczami. W cieplejsze dni dostrzeżemy ubranych w bardziej przewiewne, codzienne ubrania, przyozdobione jednak wieloma akcesoriami, z pozoru zarezerwowanymi na większe wyjścia. Kategorie i przeznaczenie ubrań jednak nie mają tutaj większego znaczenia – ważniejsze są kwestie estetyczne połączone z wygodą i dobrym wyczuciem stylu. 

Równie ciekawym zjawiskiem, zwłaszcza uwzględniając stosunkowo drobną budowę ciała Koreańczyków, jest popularność ubrań typu oversize. Na każdym kroku natkniemy się na ludzi wręcz tonących w dużych bluzach i koszulkach. Nie tylko ubrania bywają w rozmiarze XXL: również dodatki takie jak torby czy okulary przeciwsłoneczne; to coś, po co często sięga się na ulicach Seulu.

W duecie?

Trendem modowym, który budzi spore zainteresowanie, jest tzw. couple fashion. Jego założenie jest bardzo proste; pary ubierają się w pasujące do siebie ubrania, a często nawet dzielą się jakimś elementem garderoby. Jest to nie tylko romantyczny zabieg pozwalający rozpoznać zakochanych z daleka na ulicy, dzięki temu, że ich ubrania są do siebie dopasowane bądź w takiej samej palecie kolorystycznej, ale także ciekawe zjawisko w modzie. Nie oznacza to jednak, że pary ubierają się jak bliźniaki, w dokładnie w to samo. Tutaj również króluje przede wszystkim kreatywność i różnorodność, a oklepane motywy czy nadruki to nie do końca to, z czym się spotkamy. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Magiczny eliksir – czyli woda kokosowa Coconaut
Magiczny eliksir – czyli woda kokosowa Coconaut
Cierpisz na bóle głowy i brakuje ci energii? Nie daj się jesiennej chandrze - sięgnij po wodę kokosową! Napój Coconaut poprawi twoje samopoczucie!
Jak gwiazdy reality show kreują trendy?
Jak gwiazdy reality show kreują trendy?
Reality show to świetna okazja do podpatrzenia wielu ciekawych stylizacji, które raczej trudno byłoby spotkać na ulicy. Występujące w nich gwiazdy, często żądne sławy, starają się przyciągnąć uwagę swoim ubiorem - i wielu osiąga swój cel. Sprawdźmy, jakimi stylizacjami mogą się inspirować ich fanki!
Booster – czym jest i jakie ma właściwości?
Booster – czym jest i jakie ma właściwości?
Bostery to kosmetyki przyszłości czy chwyt reklamowy?
Tagi
Ostatnie wpisy