Lifestyle

Zobacz, jak sztuczna inteligencja odtwarza dzieła Banksy’ego!

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Technologia cały czas idzie do przodu. Obecnie istnieją boty, które potrafią tworzyć muzykę podobną do tej, którą produkuje Kanye West, Travis Scott czy Nasa. A to jeszcze nie wszystko. W 2020 roku powstał Ganksy – bot, który na razie potrafi jedynie odtwarzać obrazy malowane przez słynnego artysty Banksy’ego.

Co więcej, jest to całkowicie legalne. We wrześniu 2021 roku okazało się, że Banksy jako anonimowy artysta nie ma prawa do swojego znaku towarowego, a tym samym do swoich dzieł. W praktyce oznacza to, że jego obrazy mogą być powielane, a następnie sprzedawane. Obecnie bot zwany Ganksy stworzył 256 prac, które są reprodukcjami słynnego ulicznego artysty. Wszystkie można kupić w formie cyfrowych plików na stronie Vole.wtf. Ganksy jest jeszcze niedopracowany. Jego obrazy są odtwórcze, więc nie mogą stać się dodatkowym źródłem inwestycji dla osób zainteresowanych kupnem dzieł. Co nie zmienia faktu, że „wirtualni artyści” istnieją, a w niedługim czasie ich twórcy mogą zacząć legalnie sprzedawać swoje prace.

Zdj. główne: Niv Singer/unsplash.com

O AUTORZE
Copywritingiem zajmuje się od 2017 roku, wzbogacając strony internetowe o ciekawe treści. Jej działalność opiera się na prowadzeniu firmy OpiszSię, która tworzy content dla sklepów internetowych. Prywatnie uwielbia podróże i długie wycieczki. Nie są jej obce również modowe i urodowe lifehaki.
Wiktoria Florek
Powiązane posty
Lifestyle

Aktywny tryb życia - o co zadbać?

Zdrowy tryb życia, to aktywny tryb życia. Coraz więcej mówi się na temat pozytywnego wpływu aktywności fizycznej na zdrowie. Podpowiadamy, jak zadbać o siebie i wprowadzić w swoją codzienność więcej ruchu.
Czytaj więcej
Lifestyle

Co przyda się do kaligrafii?

Szukasz artykułów, które będą odpowiednie na początek przygody z kaligrafią? Przeczytaj, czym charakteryzują się rozmaite przybory i czym kierować się przy ich wyborze.
Czytaj więcej
Lifestyle

5 rzeczy, o których musisz pamiętać podczas opalania

Krótki podręcznik bezpiecznego opalania. 5 rzeczy, o których nie możesz zapomnieć zażywając kąpieli słonecznych!
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *